Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Feel

FeelOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Koncert online Feel w ramach cyklu Artysta też Człowiek, pozwoli przypomnieć sobie największe przeboje zespołu. 

 

Feel to polski zespół popowy, który zdobył popularność w całej Polsce. Założony został przez Piotra Kupichę w 2005 roku w Katowicach.  

 

 

Ogólnopolską popularność Feel zdobył za sprawą takich hitów, jak chociażby „Pokaż na co Cię stać”, „A gdy jest już ciemno”, „Jak Anioła głos”.

 

W 2007 roku zespół wydał pierwsza płytę – "Feel", która osiągnęła status złotej Feel zdobył wiele nagród muzycznych - między innymi Fryderyki, Telekamery, Bursztynowy Słowik, MTV Music Award dla najlepszego polskiego wykonawcy oraz Superjedynki.

Początki kariery zespołu Feel

Zespół Feel utworzony został w maju 2005 roku przez Piotra Kupichę dwa lata po odejściu z zespołu Sami. Początkowo występowali pod nazwą Q2, który był duetem z basistą Michałem Nowakiem. Skład zespołu dopełnili Łukasz Kożuch oraz Michał Opaliński zmieniając nazwę zespołu na Q3, Q4 oraz Kupicha Band. Zespół nagrywał piosenki, jednak nie ukazał się ich żaden singiel ani płyta.

 

Pod koniec 2007 roku w mieszczący się w Katowicach klubie Dekadencja zespół Feel stworzył teledysk do pierwszego singla A gdy jest już ciemno. Jako gość wystąpiła w nich tancerka tancerka Aneta Piotrowska, znana z programu TVN Taniec z gwiazdami.

 

W czerwcu tego samego roku podano do wiadomości, że  zespół Feel znalazł się z nim w czołowej dziesiątce polskich wykonawców rywalizujących ze sobą podczas Sopot Festival. Singiel „A gdy jest już ciemno” trafił do radiostacji w sierpniu. W tym samym miesiącu, jako reprezentanci Polskiego Radia Katowice, zespół wziął z nim udział w konkursie „Przebojem na Antenę”, który odbywał się corocznie w Hajnówce. Feel zajął drugie miejsce i otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego.

Debiutancka płyta Feel

Debiutancka płyta Feel na sklepowe półki trafiła 26 października osiągając tego samego dnia status złotej płyty oraz debiutując na pierwszym miejscu listy OLiS. W czasie premiery w mieszczącym się w Warszawie Traffic Clubie zorganizowano także spotkanie z zespołem, podczas którego odbył się krótki koncert zespołu Feel.

Skład zespołu Feel

  • Piotr Kupicha – wokal, gitara
  • Łukasz Kożuch – instrumenty klawiszowe

  • Michał Nowak – gitara basowa

  • Michał Opaliński – perkusja

  • Jarosław Kidawa – gitara

  • Paweł Pawłowski – gitara

Koncerty Feel

Feel to jeden z najbardziej popularnych zespołów w kraju. Koncerty Feel cieszą się dużym powodzeniem wśród fanów, którzy wyczekują kolejnych wydarzeń z udziałem zespołu. Podczas ich występów na żywo można usłyszeć przeboje takie jak Jak Anioła Głos czy A Gdy Jest Już Ciemno.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn