Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Katarzyna Żak

Katarzyna Żak

Katarzyna Żak SzczegółyOpisWydarzeniaKatarzyna Żak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
60 lat
data urodzenia:
19.10.1963
miejsce urodzenia:
Toruń
dyscyplina:
Aktorka (filmowa, serialowa, teatralna i dubbingowa) oraz wokalistka
social media:

Opis

Katarzyna Żak to urodzona w 1963 roku w Toruniu polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wokalistka. Popularność zyskała dzięki rolom w serialach Miodowe lata, Całkiem nowe lata miodowe i Ranczo.

Początek kariery aktorskiej Katarzyny Żak 

Katarzyna Żak w 1986 roku została absolwentką Wydziału Lalkarskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, filia we Wrocławiu. W latach 90. występowała na deskach Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu. Tam właśnie miał miejsce jej debiut. Wcieliła się w rolę Panny Młodej w Sztukmistrzu z Lublina Isaaca Bashevisa Singera w reżyserii Jana Szurmieja.

 

W 1993 roku wręczony  Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru we Wrocławiu dla młodego aktora. W latach 1995-2011 związana była z mieszczącym się w Warszawie Teatrze Rampa. Obecnie Katarzynę Żak można zobaczyć na deskach takich teatrów jak Och-Teatr, Teatr Muzyczny Roma, Teatr Capitol, Syrena i Komedia.

Katarzyna Żak i muzyka 

W 1994 roku  razem z Wojciechem Młynarskim nagrała płytę pt. Młynarski Jazz. W 2009 roku była uczestniczką piątej edycji programu rozrywkowego Polsatu Jak oni śpiewają. W 2016 powróciła do śpiewania i nagrała płytę pt. Bardzo przyjemnie jest żyć, na którą teksty stworzyli Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki.

 

W 2019 roku ukazała się jej płyta z piosenkami Agnieszki Osieckiej pt. Miłosna Osiecka. W listopadzie tego samego roku razem z aktorskim recitalem Bardzo śmieszne piosenki zwyciężyła na Festiwalu Teatralnym im. Krystyny Sienkiewicz w Rawiczu.

Katarzyna Żak spektakle

Katarzyn Żak to aktorka, która radzi sobie świetnie zarówno w produkcjach filmowych jak i podczas występów teatralnych. Spektakle z jej udziałem to między innymi spektakl Serca na odwyku, gdzie gra u boku swojego męża Cezarego Żaka.

 

Źródło zdjęcia: Flickr

 

 

Zobacz też: Anna Mucha, Paulina Holtz, Marta Chodorowska, Joanna Liszowska, Daniel Olbrychski, Anna Czartoryska, Ewa Kasprzyk, Anna Dereszowska, Karolina Chapko, Magdalena Lamparska, Andrzej Poniedzielski, Rafał Królikowski, Monika Mariotti, Jakub Pruski, Krzysztof Cybiński, Sebastian Machalski, Rafał Iwaniuk, Dominika Kachlik, Michał Piróg, Barbara Wypych,

 

Wydarzenia

Katarzyna Żak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Katarzyna Żak ?

Miejscowości, w których Katarzyna Żak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Bielany Wrocławskie, Gdańsk.

Fani lubią też

Zobacz też