Kayah

Kayah

Kayah, a dokładnie Katarzyna Szczot to urodzona w 1967 roku w Warszawiepolska wokalistka, autorka tekstów, producentka muzyczna  i osobowość telewizyjna. Założycielka wytwórni płytowej Kayax.

 

W młodości pragnęła stać się archeologiem. Trenowała też judo w szkole sportowej. Edukację zakończyła w liceum, nie przystępując do matury. W 1985 zdobyła dyplom w klasie fortepianu u prof. Anny Narkiewicz.

 

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w 1984 roku, kiedy rozpoczęła współpracę z Kostkiem Joriadisem, a następnie z zespołami Rastar i Zgoda. W 1986 roku nagrała wspólnie z grupą Tilt utwór Mówię ci, że..., który został bardzo pozytywnie przyjęty przez polskich fanów artystki.

Debiut Kayah i singiel Córeczko 

Debiut Kayah miał miejsce w 1988 roku, w  czasie kiedy pojawił się jej singiel Córeczko, za który zdobyła nagrodę specjalną Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich. Następnie w 1988 roku na sklepowe półki trafił jej pierwszy album studyjny Kayah, który doczekał się również anglojęzycznej wersji z 1991.

 

Popularność zyskała po wydaniu kolejnej pyty Kamień z 1995 roku, który był jej pierwszym, w pełni autorskim wydawnictwem. W kolejnych latach stworzyła jeszcze jedenaście krążków: Zebra (1997), Kayah i Bregović (1999) JakaJaKayah (2000), Stereo typ (2003), The Best & The Rest (2005), MTV Unplugged (2007), Skała (2009), Panienki z temperamentem we współpracy z Renatą Przemyk (2010), Kayah & Royal Quartet (2010), Transoriental Orchestra (2013) i Gdy pada śnieg (2016). Przeboje Kayah do dzisiaj śpiewane są przez kolejne pokolenia fanów, należą do nich Fleciki, Na językach, Supermenka, Śpij kochanie, śpij, Prawy do lewego, Testosteron, Prócz ciebie, nic, Za późno i Po co.

 

Wiele z nich  dotarło na szczyt listy najchętniej kupowanych krążków w Polsce. Za sprzedaż albumów i singli otrzymała jedną diamentową płytę, jedną podwójnie platynową, cztery platynowe i siedem złotych.

 

Kayah jest również laureatką Bursztynowego Słowika, nagrody publiczności na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karshlamn oraz Złotej Superjedynki i sześciu Superjedynek na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.  Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wiele razy można było ją zobaczyć na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu według magazynu  Forbes Polska. 

 

Kayah w produkcjach telewizyjnych

Kayah występowała również w telewizji w innej roli: była prowadzącą, jurorką i trenerką w kilku telewizyjnych programach rozrywkowych. Można było zobaczyć ją również jako gwiazdę  spotów reklamowych. Artystka angażuje się się społecznie i charytatywnie, została ambasadorką Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF).

Koncerty Kayah

Artystka stale jest jedną z najbardziej popularnych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Koncerty Kayah wzbudzają duże emocje wśród jej fanów . Artystka w 2019 roku wybrała się w trasę koncertową z Goranem Bregovicem, która  zdobyła wielkie zainteresowanie, a bilety na koncert Kayah i Bregovica wyprzedały się w szybkim tempie. Artyści wspólną płytę wydali w 1999 roku. Znalazły się na niej utwory będące połączeniem popu i folkloru.

 

Kayah - Media

 

Facebook: https://www.facebook.com/kayah.official

Instagram: https://instagram.com/kayah_official

TikTok: https://vm.tiktok.com/ZMddccKLw/

 

 

Kayah - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Kayah wystąpi w: Lublinie
  • Kayah, a właściwie Katarzyna Magda Rooijens urodzona 5.11.1967 pochodzi z Warszawy. Jest polską wokalistką, autorką tekstów, prezenterką radiową oraz producentką muzyczną. Posiada własną wytwórnię płytową "Kayax".
  • Kayah tworzy muzykę na pograniczu gatunków takich jak pop, soul, jazz, folk. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w 1984 roku, gdy nawiązała współpracę z Kostkiem Joriadisem. W 1986 roku wraz z zespołem Tilt nagrali utwór "Mówię ci, że...", który zdobył popularność w Polsce.
  • W 2001 roku, wraz z Tomaszem Grewińskim, Kayah związała spółkę producencką pod nazwą "Kayax". Pierwszym artystom, który nagrywał pod szyldem Kayax, była Ewa Bem, która realizowała swoją płytę pod tytułem "Mówię tak, myślę nie". W kolejnych latach spółka wydała albumy takich wykonawców jak Monika Brodka, Zakopower, Hey czy Artur Rojek.
  • Kayah w 2007 roku związała się z "Partią Kobiet". W 2016 roku współpracowała z Komitetem Obrony Demokracji, biorąc udział we wrześniowym marszu. W 2017 wystąpiła w spocie ruchu społecznego Kultura Niepodległa.
  • Kayah wspierała wielokrotnie akcje charytatywne. Jest ambasadorką polskiego oddziału Światowego Funduszu na rzecz Przyrody, brała udział w akcji WWF Godzina dla Ziemi w 2009 roku. Była zaangażowana w kampanię społeczną "Pij mleko! Będziesz wielki". W 2007 roku śpiewała na koncercie "Podziel się posiłkiem" promującym akcję dożywiania dzieci.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kayah
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Kayah BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Lublin
28.01.2023
sobota, 19:00
Centrum Spotkania Kultur
sprawdzanie dostępności
od 139 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/