Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Marcin Januszkiewicz

Marcin Januszkiewicz

Marcin Januszkiewicz OpisWydarzeniaMarcin Januszkiewicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Marcin Januszkiewicz to pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego – polski aktor, piosenkarz, autor tekstów piosenek i kompozytor.

Rozwój kariery aktorskiej Marcina Januszkiewicza

Marcin Januszkiewicz swoją karierę rozpoczynał na deskach akademickiego teatru Collegium Nobilium. Jego grę aktorską można było można ujrzeć np. w sztuce Opowieści Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha czy Chopin w Ameryce.

 

Występował również w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Zagrał role w spektaklach takich jak Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej oraz Hamlet Williama Szekspira. Związany był też z Teatrem Studio w Warszawie, można było go zobaczyć w obsadzie między innymi takich sztuk jak: Anna Karenina Lwa Tołstoja, Sąd Ostateczny Ödöna von Horvátha czy Wichrowe Wzgórza Emily Brontë, za rolę w której (jako Edgar Linton) otrzymał wyróżnienie aktorskie na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

 

Związany jest również z innymi scenami, m.in. Teatrem Komedia w Warszawie. Na deskach tego teatru zaprezentował tytułową rolę w musicalu Zorro. Oprócz tego w Teatrze Studio Buffo w Warszawie wystąpił w spektaklu Cohen i Nohavica, reż. Marian Opania i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu w sztuce Trzej muszkieterowie, reż. Kon.

Kariera muzyczna

Marcin Januszkiewicz to również zdolny wokalista. Można było go usłyszeć w spektaklach muzycznych opartych na twórczości Nicka Cavea, Toma Waitsa czy Rolanda Topora. Jest również jednym z wykonawców koncertu Osiecka, Młynarski, Przybora, gdzie prezentowana jest twórczość wyjątkowych autorów piosenki.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Patryk Nogal, CC-BY-SA 2,5

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

27.03-20.05.2023

Bydgoszcz, Łódź, Poznań i inne

Marcin Januszkiewicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marcin Januszkiewicz ?

Miejscowości, w których Marcin Januszkiewicz wystąpi w najbliższym czasie: Toruń, Łódź, Wrocław, Bydgoszcz, Poznań.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn