Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Paulina Gałązka

Paulina Gałązka

Sprawdź wydarzenia
Paulina Gałązka SzczegółyOpisWydarzeniaPaulina Gałązka - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
21.08.1989
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
aktorka
social media:

Opis

Paulina Gałązka to polska aktorka młodego pokolenia, której rozpoznawalność najpierw przyniosła rola Joanny Dworzak w serialu "Pierwsza miłość", a potem postać Emi w głośnym filmie "Dziewczyny z Dubaju". Ukończyła PWSFTiT w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Ma także na swoim koncie kilka nagród branżowych.

Historia Pauliny Gałązki

Paulina Gałązka urodziła się 21 sierpnia 1989 roku w Warszawie i to tutaj się wychowywała. Studia aktorskie ukończyła jednak na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Miało to miejsce w 2013 roku. Co takiego sprawiło, że młoda Paulina znalazła się w innym mieście? Wbrew pozorom w ogóle nie planowała dostać się do szkoły w rodzinnej stolicy. W wywiadzie dla ATM Grupa wspomina, że zależało jej na tym, aby jak najdłużej utrzymać w tajemnicy fakt, że zdaje na studia aktorskie. Mówi, że w tamtym okresie rozstała się z chłopakiem i chciała niejako zapomnieć o Warszawie. Teksty ćwiczyła więc z koleżanką Rumunką, która w ogóle nie znała polskiego. Paulina Gałązka sprawdzała tylko, czy wzbudza w dziewczynie emocje. Ostatecznie przeszła pierwszy etap egzaminów, a także i kolejny, choć na drugi nie była zupełnie przygotowana. W sezonie 2013/2014 dołączyła do zespołu Teatru Ateneum. Występuje w  m.in.: "Ojcu" F. Zellera w reż. Iwony Kępy  Tyszkiewicza i "To wiem na pewno" A. Bovella w reż. Iwony Kempy.     

 

Jeszcze w czasie studiów Paulina Gałązka zaliczyła swój debiut przed kamerą. Wystąpiła wówczas w filmie "W imieniu diabła", gdzie wcieliła się w Kingę — uczestniczkę szabatu. Później brała udział w kolejnych produkcjach filmowych oraz serialowych. Pierwszą popularność przyniosła jej natomiast postać Joanny Dworzak, którą aktorka grała w latach 2014-2017 w "Pierwszej miłości". To sprawiło, że jej twarz stała się bardziej rozpoznawalna. Okazuje się jednak, że nie aż tak bardzo, ponieważ w wywiadach Paulina Gałązka przyznaje, że ludzie nie rozpoznają jej na ulicy.

 

Pomimo tego, że Paulina Gałązka ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych i serialowych, to prawdziwą rozpoznawalność przyniósł jej głośny, promowany przez Dorotę "Dodę" Rabczewską film - "Dziewczyny z Dubaju". Aktorka zagrała w nim główną rolę Emi — dziewczyny koordynującej grupę ekskluzywnych prostytutek. Produkcja okazała się nie tylko sukcesem w Polsce, ale także poza granicami kraju, co dało Paulinie Gałązce popularność.

 

Paulina Gałązka sama o sobie w wywiadach mówi, że jest odważna. Nie boi się iść po swoje, ale także stawiać granic, jeśli jest to konieczne. W rozmowie z Magdaleną Drozdek z WP wspomina, że nigdy nie była "poprawną aktorką". Zdarzał się jej także usłyszeć, że jest histeryczką, kiedy nie zgadzała się na przekraczanie granic na planie filmowym. O środowisku aktorskim mówi "jest tak samo zakłamane jak środowisko polityków i jest to rozczarowujące".

Paulina Gałązka - największe sukcesy

Pomimo młodego wieku Paulina Gałązka ma już na swoim koncie nagrody branżowe. Pierwszą z nich otrzymała w 2013 roku i była to wyróżnienie łódzkich dziennikarzy przyznawane na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Na tym samym wydarzeniu dostała także kolejną statuetkę - tym razem od publiczności za "Najbardziej elektryzującą aktorkę". Ponadto doceniono także jej rolę Lulu w sztuce "Shopping & fucking". Jej ogromnym sukcesem jest również nagroda od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Docenił on Paulinę Gałązkę za wybitne osiągnięcia, które odniosła podczas studiów na uczelni artystycznej.

Najpopularniejsze filmy i seriale Pauliny Gałązki

Paulina Gałązka wystąpiła m.in. w:

 • filmach:
  • "Dziewczyny z Dubaju", gdzie zagrała rolę Emi,
  • "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją", gdzie zagrała rolę Jolanty,
  • "Jak pies z kotem", gdzie zagrała rolę lekarki,
  • "Dziewczyna z szafy", gdzie zagrała rolę dziewczyny.
 • serialach:
  • "Pierwsza miłość", gdzie zagrała rolę Joanny Dworzak,
  • "Ojciec Mateusz", gdzie zagrała rolę Iwony,
  • "Niania w wielkim mieście", gdzie zagrała rolę asystentki prezesa Popławskiego — Ingę,
  • "Bodo", gdzie zagrała rolę Sisi,
  • "Przyjaciółki", gdzie zagrała rolę kochanki Jastolińskiego — Joasi.

Z kim współpracuje Paulina Gałązka?

Na planie filmowym Paulina Gałązka współpracowała m.in. z:

 • Katarzyną Sawczuk, Katarzyną Figurą, Olgą Kalicką, Anną Kaczmarczyk (w ramach filmu "Dziewczyny z Dubaju"),
 • Julią Wieniawą, Katarzyną Chojnacką, Nikodemem Rozbickim, Mateuszem Więcławkiem (w ramach filmu "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją"),
 • Aleksandrą Konieczną, Lucyną Malec, Olgierdem Łukaszewiczem, Bożeną Stachurą, Edytą Torhan (w ramach filmu "Jak pies z kotem").

 

Zobacz też: Dominika Gwit, Maja Ostaszewska, Tomasz Karolak, Joanna Jabłczyńska, Grażyna Wolszczak, Wojciech Zieliński, Piotr Pręgowski, Marta Wierzbicka, Olga Borys, Zdzisław Wardejn, Łukasz Płoszajski, Anna Oberc, Ludmiła Warzecha, Dariusz Wnuk, Maciej Robakiewicz, Łukasz Simlat, Maurycy Popiel, Maciej Tomaszewski, Mikołaj Kubacki, Jerzy Schejbal,

 

Wydarzenia

Paulina Gałązka - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paulina Gałązka ?

Miejscowości, w których Paulina Gałązka wystąpi w najbliższym czasie: Kielce, Warszawa.

Kiedy urodziła się Paulina Gałązka?
Paulina Gałązka urodziła się 21 sierpnia 1989 roku.
Skąd pochodzi Paulina Gałązka?
Paulina Gałązka urodziła się w Warszawie.
Kiedy rozpoczęła się kariera Pauliny Gałązki?
Kariera Pauliny Gałązki rozpoczęła się w 2008 roku.
Jak nazywał się pierwszy film Pauliny Gałązki?
Pierwszy film, w którym zagrała Paulina Gałązka, nazywał się "W imieniu diabła". Aktorka zagrała w nim rolę uczestniczki szabatu — Kingi.
Gdzie zagrała Paulina Gałązka?
Paulina Gałązka zagrała m.in. w takich produkcjach jak "Dziewczyny z Dubaju", "Pierwsza miłość", "Kobieta sukcesu", "Komisarz Alex" czy "Serce nie sługa".

Fani lubią też

Zobacz też