Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Sylwester Maciejewski

Sylwester Maciejewski

Sylwester MaciejewskiOpisWydarzeniaSylwester Maciejewski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Sylwester Maciejewski to urodzony Żyrardowie  polski aktor filmowy. W 1978 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. 

Początek kariery Sylwestra Maciejewskiego 

Sylwester Maciejewski po ukończeniu szkoły został jednym z aktorów Teatru Komedia w WarszawieOd 1987 jest również  aktorem mieszczącego się w Warszawie Teatru Powszechnego. W latach 1978–1979 występował w kabarecie „ZAKR”. Sylwestra Maciejewskiego można też podziwiać w spektaklu Przygoda z Ogrodnikiem, który grany jest w wielu polskich miastach. Wciela się tam w postać Inspektora Snowa.

Sylwester Maciejewski w filmie

Debiutem filmowym aktora była epizodyczna rola - postać więźnia na Pawiaku w telewizyjnym filmie Ostatnie okrążenie. Szerokiej publiczności znany z licznych ról filmowych i telewizyjnych m.in. z bijącego rekordy popularności serialu „Ranczo”, gdzie wciela się w postać Solejuka.

 

Przez lata stworzył wiele charakterystycznych kreacji aktorskich w takich produkcjach jak: serial „Lato leśnych ludzi” (1984), spektakl Teatru Telewizji „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” (1987), „Krótki film o zabijaniu” (1988), „Rozmowy kontrolowane” (1991), „Ławeczka” (2004), „Ranczo Wilkowyje” (2007) czy „Odwróceni” (2007).

 

Jako aktor dubbingowy udzielał głosu wielu postaciom z popularnych i lubianych bajek. Jego głosem mówił m.in. Król Artur w bajce „Król Artur i rycerze Okrągłego Stołu” czy samochód Marian w obu częściach bajki „Auta”.

 

 

Wydarzenia

Sylwester Maciejewski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sylwester Maciejewski?

Miejscowości, w których Sylwester Maciejewski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też