EABS

EABS

Eabs to polski zespół jazzowy, który gra muzykę futurystyczną. Powstał w 2011 roku i od tamtej pory wydał kilka płyt oraz mnóstwo singli. Był także nominowany do wielu nagród muzycznych. Twórczość grupy to przede wszystkim liczne eksperymenty i próba pogodzenia kilku różnych charakterów w ramach jednego bandu.

Historia Eabs

Zespół Eabs powstał w 2011 roku we Wrocławiu. Obecnie w składzie grupy znajduje się 6 artystów. Są to:

 • Marek Pędziwiatr (fortepian, syntezatory i śpiew);
 • Marcin Rak (perkusja);
 • Paweł Stachowiak (gitara basowa i moog);
 • Piotr Skorupski a.k.a. Spisek Jednego (gramofony, scratch i sample);
 • Olaf Węgier (saksofon tenorowy);
 • Jakub Kurek (trąbka).

Natomiast wśród byłych członków znajdują się takie nazwiska jak Vojto Monteur, Jan Michalec, Adam Kabaciński oraz Piotr Mazurek.

 

Eabs swoją pierwszą pełnoprawną płytę wydał dopiero 6 lat po zawiązaniu zespołu, a mianowicie w 2017 roku. Od początku działalności zdobył jednak wiele cenionych nagród. Była to m.in. statuetka "Wrocławskie Artystyczne Odkrycie 2013 roku", nagroda WARTO przyznawana przez Gazetę Wyborczą, Wrocławska Nagroda Muzyczna "za współczesne spojrzenie na tradycję muzyki jazzowej" czy pierwsza historyczna nagroda GaMa dla najlepszej polskiej płyty roku za album "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" (źródło: Wikipedia).

Eabs - dorobek muzyczny

Eabs ma na swoim koncie aż 7 albumów. Pierwszy z nich, choć jeszcze niepełnoprawny, powstał w 2016 roku i nosi tytuł "Puzzle Mixtape". Następne nagrania zespołu to kolejno "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)", "Repetitions (Letters To Krzysztof Komeda) Live At Jazz Club Hipnoza (Katowice)", "EABS Featuring Tenderlonious – Kraksa / Svantetic", "Slavic Spirits" oraz "Discipline of Sun Ra". Najnowsza płyta Eabs ujrzała natomiast światło dzienne stosunkowo niedawno, bo w maju 2022 roku. Nazwano ją "2061", a na krążku znalazło się 9 utworów. Są to:

 • "Global Warning";
 • "The Mystery of Monolith";
 • "Ain't No Mercy";
 • "Dead Silence";
 • "Conscious Breathing";
 • "Human Hero";
 • "Lucifer (The New Sun)";
 • "The Odyssey of Dr Heywood Floyd";
 • "A Farewell to Mother Earth".

Płyta została uznana za dobrą pozycję, choć niezbyt zaskakującą. Już wcześniejsze produkcje pokazały Eabs, że grupa ma naprawdę oryginalny styl, który może iść w każdym dowolnym kierunku. Prawdopodobnie czegokolwiek zespół by nie zrobił, zostałoby to określone jako przewidywalne. Co do samego albumu to jest on utrzymany w klimacie jazzowo-futurystycznym i retro. Artyści zrzeszeni w Eabs najpierw samodzielnie nad nimi pracowali, a później wspólnie nagrywali. Przez to krążek z pewnością nie jest spójny i czasami słuchacz może się zastanawiać, czy wciąż słucha tej samej płyty. Z drugiej strony jednak dla wielu jest to duży atut tej produkcji, ponieważ z pewnością nie pozwala się nudzić.

Występy i koncerty Eabs

Eabs daje zarówno koncerty solowe, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Potrafi zgromadzić pod sceną, a następnie zachwycić miłośników jazzu. Do tej pory zabawiał ich już na takich wydarzeniach jak m.in. Ethno Jazz Festival we Wrocławiu, Pol'and'Rock Festival organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Makowicach w województwie opolskim czy Lato na Pradze w Warszawie. 

 

Dla fanów jazzowych brzmień w futurystycznym wydaniu mamy dobrą wiadomość. Eabs zapowiedział swoją obecność na Open'er Festival, który odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca 2022 roku w Gdyni. Koncert grupy został zaplanowany na trzeci dzień festiwalu. Bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Eabs?

Eabs składa się z wielu cenionych artystów. Pracują oni głównie w swoim kręgu i nie podejmują zbyt wielu współprac. To jednak nie oznacza, że nie ma ich w ogóle. Do tej pory mogliśmy zobaczyć zespół w towarzystwie takich artystów jak:

 • Tenderlonious - we współpracy artystów powstał utwór "Kraksa";
 • Paulina Przybysz - we współpracy artystów powstał utwór "Trying to Put the Blame on Me";
 • Jan Ptaszyn Wróblewski - we współpracy artystów powstał utwór "Farewell to Mother Earth";
 • Michał Urbaniak - we współpracy artystów powstał utwór "Free Witch and No Bra Queen";
 • MED - we współpracy artystów powstał utwór "Burgundy Whip";
 • Jeru The Damaja - we współpracy artystów powstał utwór "Whatever".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Eabs: Dakhabrakha, Michael Kiwanuka, Asap Rocky, Sons Of Kemet, Lilly Palmer, Porridge Radio, An On Bast, Young Igi, LUNA, Seasick Steve, Stella Bossi, Sky Ferreira, Royal Blood, Destroyer, Moses Sumney, Young Leosia, The Killers, Ania Leon, Muchy, Clairo, Tove Lo, Jurek Przeździecki, Mother Mother, Enola Gay, Dawid Podsiadło, OIO, Taco Hemingway, Boys Noize, Doja Cat, Flohio, Little Simz, Years and Years, Jessie Ware, Aksamit, Martin Garrix, Badbadnotgood, Catz N Dogz, Cate Le Bon, Sylvan Esso, Sampa The Great, Glass Animals, Kasia Lins, Pa Salieu, Marie, Biffy Clyro, Iceage, Playboi Carti, Cigarettes After Sex, AGIM, Adam Beyer, Yola, The Chemical Brothers, Inhaler, Zdechły Osa, Julia Pośnik, Gunna, OKI, Megan Thee Stallion, Szczyl, Paco Osuna, Manoid, Żabson, Natalia Szroeder, Miętha, Pillow Queens, Jehnny Beth, VTSS, Imagine Dragons, Dua Lipa, Kaśka Sochacka, Meek, Oh Why?, Vito Bambino, Kacperczyk, KennyHoopla, Anfisa Letyago, Don Toliver, Otsochodzi, Jan - rapowanie, Ralph Kamiński, Twenty One Pilots, The Smile, Nicole Moudaber, Måneskin, Zalia,

 

EABS - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie EABS wystąpi w: Katowicach
 • W skład zespołu Eabs wchodzi 6 artystów. Są to: Marek Pędziwiatr (fortepian, syntezatory i śpiew), Marcin Rak (perkusja), Paweł Stachowiak (gitara basowa i moog), Piotr Skorupski a.k.a. Spisek Jednego (gramofony, scratch i sample), Olaf Węgier (saksofon tenorowy) i Jakub Kurek (trąbka).
 • Zespół Eabs powstał w 2011 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodzić 11. rocznicę powstania.
 • Zespół Eabs pochodzi z Wrocławia.
 • Najnowsza płyta Eabs nosi tytuł "2061" i powstała w 2022 roku.
 • Eabs do tej pory mogliśmy zobaczyć w towarzystwie takich artystów jak Tenderlonious, Paulina Przybysz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Michał Urbaniak, MED oraz Jeru The Damaja.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

EABS
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

EABS BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Katowice
11.12
niedziela, 20:00
Jazz Club Hipnoza
sprawdzanie dostępności
od 30 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/