Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival

Miętha

Sprawdź wydarzenia
Miętha OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Miętha to duet muzyczny tworzony przez rapera Skipa i producenta o pseudonimie AWGS. Między chłopakami jest widoczna różnica wieku ale niewątpliwie mają wspólną, twórczą chemię. Świeżość to słowo które definiuję ich muzykę. Ciężko ich jakkolwiek skategoryzować, niektórzy określają ich muzykę jako rap organiczny ale ciężko powiedzieć co kryje się pod tą nazwą. Łączą klasyczne rapowe brzmienie z klubową elektroniką i soulem okraszanym r&b. To tylko część widocznych inspiracji, ale co najważniejsze całość jest spójna.

Początki poza obiegiem

AWGS to producent pochodzący z Opola, na co dzień obraca się w Warszawie. W muzyce korzysta z samplingu, gra na syntezatorze i na perkusji. Jego obszarem muzycznym zawsze był jazz, soul, hip-hop spod znaku alternatywy i muzyka elektroniczna. Współtworzył duet muzyczny Aikiddo, który mieszał instrumenty z elektroniką w jazzowej konwencji. Sam mówi, że fascynuje go hip-hopowa scena Los Angeles. Jako inspiracje podaje takich artystów jak Knxwledge czy Flying Lotus. Aby poznać jego wczesną, przedmięthową twórczość warto sprawdzić platformę bandcamp gdzie wydał w przeciągu 2 lat 20 mikstejpów. Jego pierwszy pełnoprawny album ukazał się w 2017 roku sumptem niemieckiej wytwórni Digging Around The Minds Flava Records i nosił przewroty tytuł “Too old to die young”. Otworzyło mu to drogę do grania w takich miejscach jak Asfalt Shop, Warsaw Drum Festiwal, Fort Fest Carnaval czy Wengroove Hip Hop Festival. Ponadto często pojawiał się na łamach radia UknowMeRadio. Jeszcze przed założeniem zespołu Miętha wydał EP-kę “PWSX.EP” w Kalejdoskop Records.

 

Skip pochodzi z warszawskiego Bródna. Wypłynął do szerszej publiki dzięki wytwórni Lekter Records, tej samej która wypromowała Otsochodzi. W 2017 wszedł do rapu jako 19 latek, może bez dużego muzycznego doświadczenia ale z lekką, śpiewaną nawijką i świetnymi wersami zahaczającymi o bragga. To właśnie wtedy dostrzegł go AWGS. Wkrótce wydał swój mixtape nagrany wraz z Łagiem - "Spłać moją chwilówkę", a następnie debiutanckie solo "O wszystkim". Na albumie znalazło się 13 utworów w tym hitowe "Gasnę" które na chwilę obecną ma 22,5 miliona odsłon w serwisie YouTube.

 

Z tym backgroundem nasi dwaj bohaterowie spotykają się i dostają szansę grania jako support przed zespołem Bitamina i tak powstaje zespół Miętha. Prosto z podziemia.

Gwiazdy w pół roku

Okres trasy z Bitaminą chłopaki wykorzystali na stworzenie swojego pierwszego materiału. W międzyczasie zagrali przed Sanah na Torwarze. Poznawali się w tym czasie, tworzyli i docierali. Okazało się, że mimo różnych charakterów mają na siebie pozytywny wpływ i jest między nimi specyficzny vibe. Materiał na debiutancki album powstawał przez pół roku. Kiedy przyszli z nim do wytwórni Asfalt Records wydawało się, że ci już na nich czekali. Pierwszy singiel "Star$" wyszedł na kanale Asfaltu 13 sierpnia 2019, w tym samym czasie wystartował preorder ich albumu "Audiobiografia".

 

Postanowili, że to nie będzie koniec ich współpracy i zaczęli pracować nad nowym materiałem. Wypuścili 22 minutową EP-kę "Szum" zapowiadając pracę nad drugim długogrającym krążkiem. Niestety przez pandemię premiera drugiego albumu opóźniła się. Aby wynagrodzić fanom poślizg materiał z nowej płyty zaprezentowali na swoim pierwszym koncercie "Miętha 36,6 Live Experience". Niedługo po tym wydarzeniu 15 października miała miejsce oficjalna premiera płyty "36,6". Na krążku znaleźli się tacy goście jak Paluch, Natalia Szroeder i Otsochodzi.

Gościnne występy

Chłopaki na swoim drugim albumie zaprosili do współpracy mnóstwo gości. Widać, że w swoim środowisku dostają duże wsparcie. W wywiadach często wspominają o tym, że grają w kosza z Vito Bambino. Niedawno ta znajomość zaowocowała wspólnym utworem "Robię co mogę", promującym nowy album producencki DJ’a BRK “JUICE”.

Kolejna ciekawa kooperacja miała miejsce z okazji wydania nowej płyty Sanah "Uczta". Chłopaki udzielili się w utworze "audi". Brali też udział w trasie koncertowej "Uczta tour", promującej płytę. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Miętha: Jucho, Bitamina, LUNA, The Dumplings, Artur Rojek, Ars Latrans Orchestra, Julia Wieniawa, Zalia, Ralph Kamiński, Monika Brodka, Lor,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto pierwszy wpadł na pomysł stworzenia zespołu?
AWGS pierwszy znalazł kawałki Skipa wydane w Lekter Records i zaproponował mu współpracę.
Jaka była najdziwniejsza praca, w której był Skip?
W jednym z wywiadów Skip opowiada o tym jak w trakcie pandemii dorabiał przy wnoszeniu mebli na swoim osiedlu.
Jacy goście nie pojawili się na płycie "36,6" choć pierwotnie mieli się tam znaleźć?
Na krążku mieli się pojawić Rosalie, shafter, Gedz, Vito Bambino i Sokół. Ten ostatni miał się dograć do kawałka "Mamo".
Kto jest ulubionym artystą zespołu Miętha w Asfalt Records?
W jednym z wywiadów Skip mówi, że bardzo lubi Hadesa, ze względu na to, że był jego cichym patronem na początkach kariery. AWGS zapytany o ulubionego artystę z wytwórni wskazuje na Otsochodzi, ale ceni również O.S.T.R.

Fani lubią też

Zobacz też