Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jerzy Kryszak

Jerzy Kryszak

Jerzy KryszakSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
74 lata
data urodzenia:
24.04.1950
miejsce urodzenia:
Kalisz
dyscyplina:
Artysta kabaretowy, stand-uper, aktor (filmowy, teatralny, serialowy i dubbingowy), satyryk, fotograf oraz prezenter telewizyjny

Opis

Jerzy Kryszak to satyryk, aktor i prezenter telewizyjny. Urodził się w 1950 roku w Kaliszu. W 1974 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Zaraz po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Słowackiego. W latach 1978-1993 występował w Teatrze Ateneum. Później zaczął rozwijać swoją solową karierę. Stał się stałym wykonawcą Kabaretonów. Popularność przyniosło mu parodiowanie Lecha Wałęsy czy Adama Michnika. W 2007 roku wraz z Agatą Młynarską prowadził program „Dzień kangura” na kanale Polsat. Występował także w programie „Piotr Bałtroczyk na żywo”, a w 2009 roku poprowadził kolejną produkcję - „Uważaj na kioskarza” w telewizyjnej Dwójce. Ze swoimi recitalami występował także w telewizji HBO w programie „HBO na Stojaka”.

Jerzy Kryszak wystąpił w kilkudziesięciu serialach takich jak „Alternatywy 4” czy „Daleko od noszy”. Ma na koncie także ponad 20 ról dubbingowych w filmach takich jak „Auta”, „Ratatuj” czy „Księga dżungli”.

Źródło zdjęcia: TVP/PAP

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też