Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo

Banksy

BanksySzczegółyOpisWydarzeniaBanksy - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Brytyjski artysta street art.
social media:

Opis

Banksy to urodzony w 1974 roku brytyjski artysta, jeden z najbardziej znanych przedstawicieli street artu na świecie. Jego prace pojawiają się zarówno na ulicach Londynu jak w wielu innych państwach wzbudzając wielkie zainteresowanie. 

Banksy i początek artystycznej drogi 

Banksy zaczynał jako artysta graffiti. Szablony artysty są często związane z miejscem ich umieszczenia. Zawarte są w nich humorystyczne grafiki i symbole, czasem razem ze sloganami. Przekaz prac artysty jest antywojenny, antykapitalistyczny i pacyfistyczny. W jego pracach często pojawiają się policjanci, żołnierze, dzieci i osoby starsze oraz zwierzęta, takie jak szczury i małpy.

 

Banksy przerabia też znane dzieła, przykładem jest Liliowe jezioro Moneta, w którym umieścił elementy kojarzące się z urbanizacją ziemi, takie jak odpadki czy wózek na zakupy zanurzony w wodzie. Innym przykładem jest obraz Nocne jastrzębie Edwarda Hoppera, w którym umieścił angielskiego chuligana, ubranego jedynie w szorty z brytyjską flagą, który dopiero co rzucił pewnym obiektem w okno kawiarni i rozbił je. Tworzy również instalacje. 

 

Artysta ma zwolenników na całym świecie, którzy cenią jego poczucie humoru oraz fakt, że głośno mówi o różnych kwestiach, które dotyczą społeczeństwa. Niektóre z jego prac są kontrowersyjne co tylko zachęca ludzi to poznania tożsamości artysty, która nigdy nie została ujawniona. Banksy otwiera ludziom oczy na wiele problemów, które pokazuje za pomocą murali lub instalacji, często wywołujących przy okazji uśmiech na twarzy. Banksy zyskał wielu naśladowców na całym świecie, a wystawy online jak i te w rzeczywistości cieszą się wielką popularnością. 

 

Źródło zdjęcia: Pixabay

 

Kategorie:malarzegraficy

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Banksy - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Banksy?

Miejscowości, w których Banksy wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Kraków.

Fani lubią też

Zobacz też