Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Julia Pośnik

Julia Pośnik

Julia PośnikOpisWydarzeniaJulia Pośnik - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Julia Pośnik to polska artystka, która oprócz tego, że tworzy popową muzykę,jest także znaną influencerką. Ma na swoim koncie debiutancką płytę, która zaprowadziła ją wprost na najsłynniejszy multimedialny billboard na Times Square, a następnie do magazynu Rolling Stone. Jej utwory są pełne radości, odwagi i kreatywności, która wyzwala dobrą zabawę.

Historia Julii Pośnik

Julia Pośnik urodziła się 17 marca 2000. Dorastała i wychowywała się w niewielkiej wsi niedaleko Warszawy. Początkowo rozgłos przyniosły jej social media. To tam nagrywała filmiki oraz zdobywała pierwszych obserwatorów. Choć jej przygoda z muzyką zaczęła się w nieco inny sposób, o czym opowiemy za chwilę, to z pewnością grono fanów z mediów społecznościowych pozwoliło jej dotrzeć z utworami do większej publiczności. Aktualnie Julia Pośnik nadal udziela się w social mediach. W poszczególnych aplikacjach ma:

 • na TikToku prawie 480 tysięcy fanów i ponad 20 milionów polubień;
 • na Facebooku ponad 1000 obserwujących;
 • na Instagramie ponad 60 tysięcy followersów;
 • na YouTube ponad 50 tysięcy subskrybentów (najpopularniejszy utwór artystki, czyli "Zakochałam się w nieznajomym", ma 1,2 miliona wyświetleń).

Julia Pośnik swoją popularność muzyczną zawdzięcza nagraniu dwóch utworów: wcześniej wspomnianego "Zakochałam się w nieznajomym" oraz "Wakacje w Warszawie". Oba znalazły się na jej debiutanckiej płycie. Największy rozgłos zyskała jednak dzięki udziałowi w programie "Radar Spotify", który jest organizowany w 26 krajach przez Spotify. Polega on na odnajdywaniu i promowaniu początkujących artystów, aby dać ich poznać szerszej publiczności. Polska artystka znalazła się w gronie 300 wyróżnionych muzyków z całego świata. Właśnie w ramach tej akcji Julia Pośnik pojawiła się na billboardzie na Times Square, co sprawiło, że zauważyła ją międzynarodowa publiczność. Dzięki temu znalazła się również w kultowym magazynie Rolling Stone. Wydarzenia te miały miejsce bezpośrednio przed wydaniem jej debiutanckiej płyty, dlatego miała ona szansę dotrzeć do dużej grupy osób.

Julia Pośnik - dorobek muzyczny

Julia Pośnik ma na swoim koncie jeden album studyjny, o którym było głośno w całej Polsce. Projekt muzyczny ujrzał światło dzienne w 2021 roku i nosi tytuł "Egoistka". Na płycie znalazło się 11 utworów. Są to:

 • "Moja głowa";
 • "6 piętro";
 • "Wakacje w Warszawie";
 • "Kwadranse";
 • "Julia w mieście";
 • "Nie wystarczymy";
 • "Egoistka";
 • "Ab Rh+";
 • "Puszczaj";
 • "Zakochałam się w nieznajomym";
 • "Na pamięć".

Płyta szybko stała się popularna nie tylko za sprawą "Radar Spotify", ale także piosenki "Zakochałam się w nieznajomym". Utwór szybko stał się vitalem, dzięki czemu wiele osób nagrywało do niego filmiki i udostępniało je na swoich kontach w social mediach. Na samej płycie pojawiło się natomiast wiele eksperymentalnych brzmień. Widać, że Julia Pośnik ma wiele do zaoferowania i właśnie to chce pokazać na swoim debiutanckim krążku. Część piosenek to spokojne, melancholijne kawałki. Inne natomiast są znacznie bardziej żywe. Całość jednak jest bardzo spójna i stanowi świetną propozycję do przesłuchania.

Występy i koncerty Julii Pośnik

Julia Pośnik daje zarówno koncerty solowe, jak i jest zapraszana na festiwale. Do tej pory brała udział w takich wydarzeniach jak m.in. Fest Festival w Chorzowie czy Lato na Pradze w Warszawie. Dzięki dużej popularności gromadzi pod sceną rzesze fanów, głównie z młodszego pokolenia. Nie oznacza to jednak, że w twórczości Julii Pośnik nie odnajdą się starsze osoby. Zdecydowanie warto dać jej szansę!

 

Z kim współpracuje Julia Pośnik?

Julia Pośnik nie ma na koncie zbyt wielu współprac. Tworzy głównie kawałki solowe. To jednak nie oznacza, że zupełnie stroni od jakichkolwiek kolaboracji. Do tej pory mieliśmy ją okazję zobaczyć w towarzystwie:

 • Kacperczyka - we współpracy artystów powstał utwór "Niebieskie ptaki";
 • C'est K. - we współpracy artystów powstał utwór "Wolny dom".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Julia Pośnik: Dakhabrakha, Michael Kiwanuka, Asap Rocky, Sons Of Kemet, Lilly Palmer, Porridge Radio, An On Bast, Young Igi, LUNA, Seasick Steve, Stella Bossi, Sky Ferreira, Royal Blood, Destroyer, Moses Sumney, Young Leosia, The Killers, Ania Leon, Muchy, Clairo, Tove Lo, Jurek Przeździecki, Mother Mother, Enola Gay, Dawid Podsiadło, OIO, Taco Hemingway, Boys Noize, Eabs, Doja Cat, Flohio, Little Simz, Years and Years, Jessie Ware, Aksamit, Martin Garrix, Badbadnotgood, Catz N Dogz, Sylvan Esso, Sampa The Great, Glass Animals, Kasia Lins, Marie, Biffy Clyro, Iceage, Playboi Carti, Cigarettes After Sex, AGIM, Adam Beyer, Yola, The Chemical Brothers, Inhaler, Zdechły Osa, Gunna, OKI, Megan Thee Stallion, Szczyl, Paco Osuna, Manoid, Żabson, Natalia Szroeder, Miętha, Pillow Queens, Jehnny Beth, VTSS, Imagine Dragons, Dua Lipa, Kaśka Sochacka, Meek, Oh Why?, Vito Bambino, Kacperczyk, KennyHoopla, Anfisa Letyago, Don Toliver, Otsochodzi, Jan - rapowanie, Ralph Kamiński, Twenty One Pilots, The Smile, Nicole Moudaber, Måneskin, Zalia,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Julia Pośnik - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Julia Pośnik?

Miejscowości, w których Julia Pośnik wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia.

Ile lat ma Julia Pośnik?
Julia Pośnik urodziła się 17 marca 2000 roku, a więc w 2022 roku skończy 22. lata.
Skąd pochodzi Julia Pośnik?
Julia Pośnik mieszka w niewielkiej miejscowości pod Warszawą.
Jak nazywa się najnowsza płyta Julii Pośnik?
Najnowsza i jednocześnie debiutancka płyta Julia Pośnik nosi tytuł "Egoistka" i powstała w 2021 roku.
Z kim współpracuje Julia Pośnik?
Jula Pośnik nagrywa głównie solowo. To jednak nie oznacza, że całkowicie rezygnuje ze współprac. Do tej pory mogliśmy ją usłyszeć m.in. z Kacperczykiem oraz C'est K.
Jak Julia Pośnik znalazła się na Times Square?
Julia Pośnik została wybrana jako jedna z 300 artystów z całego świata w ramach programu "Radar Spotify". Dzięki akcji marketingowej umieszczono ją na najpopularniejszym billboardzie świata.

Fani lubią też

Zobacz też