Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Nene Heroine

Nene Heroine

Nene HeroineSzczegółyOpisWydarzeniaNene Heroine - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Gdańsk
dyscyplina:
Zespół rockowy i jazzowy
social media:

Opis

Nene Heroine to zespół z Trójmiasta, który powstał z inicjatywy czterech muzyków. W jego skład wchodzą gitarzysta Michael Zismann, saksofonista Peter Stanley Chester, basistaTony Sadeky oraz perkusista Stan Corazon. Ich debiutancki album "Total Panorama" został bardzo ciepło przyjęty, więc muzycy z przyjemnością oddali się tworzeniu kolejnych kawałków. Współpracują przy tym z Alpaka Records. Koncertują w całej Polsce.

Nene Heroine - ich muzyka, kariera i koncerty

Jaką muzykę wykonuje zespół Nene Heroine? Opisywana jest ona jako muzyczny "trip" pomiędzy gatunkami. Można usłyszeć w niej współczesne brzmienia, post-rock, dub a nawet analogowe fragmenty. Artyści połączyli to wszystko w po części improwizowane, emocjonalne melodie. Dzięki takiej mieszance skupiają przy sobie fanów różnych brzmień i docierają do szerszej publiki. Choć bazują na jazzie, to tylko punkt wyjścia do zupełnie nowych połączeń muzycznych i kawałków tworzonych bez jakichkolwiek kompromisów. 

Choć zespół nie istnieje długo, zagrał już wiele różnych koncertów. Muzycy pojawili się m.in. w Klubie Studenckim Spirala podczas True Tone Festival 2023, w Poznaniu podczas Next Fest Music Showcase & Conference, w Szczecinie podczas winyle.fm, w Klubie Alhemia w Krakowie, w LAS w Olsztynie oraz w Malborku podczas Wiosennych Spotkań Muzycznych, a także podczas Sea You Music Showcase w Gdańsku. Zapowiadają także kolejne koncerty, np. podczas Męskiego Grania 2023.

Z okazji wydania nowej płyty "Mova", pojawili się także w Programie 1 Polskiego Radia. Wystąpili podczas audycji "Tu jest muzyka", w której można było posłuchać rozmowy z członkami zespołu oraz ich muzyki.

Warto obserwować ich na Facebooku, bo dzielą się tam nowościami, kulisami swojej pracy, zdjęciami i nagraniami live z koncertów, a także zapowiedziami utworów czy płyt. Przed wypuszczeniem "Mova" pokazali okładkę płyty oraz zapisy live z koncertów, na których grali przedpremierowo piosenki z albumu. Można dowiedzieć się także o koncertach, na które bilety nie są sprzedawane przez internet, a dostać je można przed wejściem na koncert.

Nene Heroine - dyskografia

Nene Heroine wypuścili swoją pierwszą płytę we współpracy z wytwórnią Alpaka Records w 2019 roku. Nosi ona tytuł "Total Panorama". Album składa się z 7 piosenek:

 • "Yamaha",
 • "Royal",
 • "Ben's Mood",
 • "Yanosik",
 • "Prince",
 • "Baobab",
 • "Coco".

Piosenki, które nagrywają chłopaki z Nene Heroine, są długie. Niektóre liczą ponad 5 minut. Najdłuższa jest "Yanosik", która trwa ponad 8 minut.

Niedługo później, w 2022 roku, zespół Nene Heroine wypuścił swój pierwszy singiel "Twin", który był zapowiedzią kolejnego albumu muzycznego. Drugim singlem była "Wola". Po niej artyści wypuścili płytę "Mova", na której znalazło się 8 piosenek:

 • "Wola",
 • "Yugen",
 • "Na dłoni",
 • "L.H.M.",
 • "Twin",
 • "Mud",
 • "Dzieci",
 • "Lot".

Również na tej płycie piosenki są dość długie, a odsłuchanie całego albumu zajmuje przeszło 40 minut.

Podczas nagrywania płyty muzycy zaprosili gościa specjalnego, czyli Kasię Lins, która zaśpiewała piosenkę "Wola". Nagrania zostały zrealizowane dzięki Albertowi Zapalskiemu. Za miks utworów odpowiada Norman Teale. W przypadku piosenki "Wola" miks stworzył Maciej Milewski. 

Wydarzenia

Nene Heroine - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Nene Heroine?

Miejscowości, w których Nene Heroine wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Jakie są najpopularniejsze kawałki zespołu Nene Heroine?
Ich najchętniej słuchane piosenki to "Wola" (przeszło 230 tysięcy razy na Spotify), "Lot", "Twin", "Yugen" oraz "L.H.M.".
W jakim gatunku tworzy zespół Nene Heroine?
Określają go jako post-jazz/psychodelic rock.
Z którego dokładnie miasta jest zespół Nene Heroine?
Zespół został założony w Gdańsku.
Czy Nene Heroine grał za granicą?
Tak, muzycy dali koncert w Berlinie.
Kto zaprojektował okładkę płyty "Mova"?
Okładkę zaprojektował Patryk Hardziej.

Fani lubią też

Zobacz też