Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Artysta A$AP Rocky

A$AP Rocky

A$AP RockyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

A$AP Rocky czyli Rakim Mayers to amerykański raper, twórca piosenek, producent i aktor. Urodził się w 1988 roku w nowojorskim Harlemie. Jego pseudonim artystyczny pochodzi od nazwy grupy hip-hopowej A$AP Mob, której jest członkiem.

 

Zadebiutował w 2011 roku składanką „Live. Love. A$AP”. Sukces płyty sprawił, że artysta podpisał kontrakt m. in. z Sony Music Entertainment i w 2013 roku wydał debiutancką płytę pod tytułem „Long. Live. A$AP”, bardzo dobrze przyjętą przez krytyków i plasującą się na pierwszym miejscu rankingu Billboard 200 (najpopularniejszych płyt w USA).

 

Jego kolejna płyta - „At. Long. Last. A$AP,” wydana dwa lata później również znalazła się na szczycie najpopularniejszych krążków. Gościnnie pojawili się na nim: M.I.A., Future, Schoolboy Q, Kanye West, Rod Stewart, Mark Ronson oraz Miguel. Najnowszy album rapera - „Testing” ukazał się w 2018 roku i jest najbardziej dojrzałym dziełem w jego dyskografii.

 

 

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile A$AP Rocky ma lat?
A$AP Rocky, a dokładnie Rakim Athelaston Mayers (31 lat) urodził się 3.11.1988 roku w miejscowości Harlem, w Nowym Jorku. Jest raperem, producentem muzycznym, aktorem, oraz modelem. Tworzy muzykę w gatunku Hip hop, pod szyldem wytwórni A$AP Worldwide. W 2011 roku wydał swój pierwszy album pod tytułem "Live. Love. A$AP", który był promowany singlami "Peso", oraz "Purple Swag". Album był ogromnym krokiem w jego karierze, dzięki czemu, na ten moment jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na amerykańskiej scenie muzycznej.
Jaki ostatni album wydał A$AP Rocky?
Album "Testing", który jest trzecim studyujnym albumem został wydany 25.05.2018 roku. Pojawiło się na nim wielu gosci, międzyinnymi Frank Ocean, Kid Cudi, Skepta, French Montana. Promocję wspomagały signle "A$AP Forever", oraz "Praise the Lord (Da shine). Album spotkał się z pozytywną oceną ze strony krytyków muzycznych, oraz zadebiutował na miejscu 3cim na liście najbardziej popularnych albumów w Stanach Zjednoczonych (Billboard 200).
Za co A$AP Rocky został aresztowany?
W 2019 roku, artysta A$AP Rocky został aresztowany za bójkę, która miała miejsce w w stolicy Szwecji, Sztokholmie. Szwecja była jednym z przystanków, podczas jego europejskiej trasy. W związku z zatrzymaniem, jego dalsza część została odwołana. Cała sytuacja miała miejsce 3-ciego lipca, przez co jeden z headlinerów Opener'a nie mógł brać w nim udziału. W ostatniej chwili zastąpił go brytyjski raper Stormzy.
Jak A$AP Rocky wspomina swój pobyt w więzieniu?
Po incydencie, który miał miejsce na początku lipca 2019 roku w Szwecji A$AP Rocky poinformował, że osoby które się tam znajdowały, były przetrzymywane w nieludzkich warunkach. W związku z zaistniałą sytuacją zdecydował, że zamierza wrócić do Sztokcholmu, aby nieśc pomoc imigrantom, oraz więźniom tam przetrzymywanym.

Fani lubią też

Zobacz też