Young Igi

Young Igi

Young Igi to jeden z najgorętszych polskich raperów młodego pokolenia. Tworzy zarówno muzykę solową, jak i współpracuje z wieloma cenionymi artystami. W ramach kolektywu OIO nagrywa z Otsochodzi i OKIm. Na początku 2022 roku wydał nową płytę z Żabsonem, która okazała się ogromnym zaskoczeniem ze względu na połączenie dwóch artystów o zupełnie odmiennym stylu. Krążek został świetnie przyjęty, trwa trasa koncertowa promująca album.

Historia Young Igiego

Young Igi, a w zasadzie Igor Ośmiałowski, bo tak nazywa się ten artysta, urodził się 17 listopada 1999 roku w Gdyni. To tutaj dorastał, tworzył swoje pierwsze utwory, a także nagrywa obecnie. Nie zamierza się przeprowadzać do Warszawy, w której stacjonuje większość polskich raperów. Twierdzi, że nie lubi dużych miast, a jego muzyka jest wystarczająco dobra, aby wybić się poza stolicą. Young Igi swoje pierwsze utwory opublikował w 2016 roku na YouTube. Bardzo szybko, bo zaledwie rok później, został zauważony przez szerszą publiczność. Od tego czasu zarówno jego dorobek muzyczny, jak i popularność zaczęły gwałtownie rosnąć.

 

Obecnie Young Igi ma na swoim koncie 2 solowe albumy i 2 krążki we współpracy. W rzeczywistości jednak nagrał znacznie więcej utworów niż mogłoby się zmieścić na czterech płytach. W pewnym okresie swojej twórczości potrafił wydawać jeden kawałek nawet co 1-2 dni. Jak to możliwe? Young Igi nie poprawia swoich tekstów i muzyki. Siada, a następnie tworzy jeden utwór w 5-15 min. Dzięki temu jest on autentyczny, a poszczególne wersy luźno pomiędzy sobą płyną. Artysta z dumą mówi o swojej technice, ale także powstałych kawałkach. W wywiadach zaznacza, że zawsze jest zadowolony z tego, co wydaje i nie przejmuje się krytyką.

Young Igi - dorobek muzyczny

Young Igi ma na swoim koncie 2 albumy solowe: "Konfetti" z 2018 roku i "Skan myśli" z 2019 roku. W 2021 roku we współpracy stworzył także krążek "OIO" z Otsochodzi i OKIm. Jego najnowsza propozycja to "Amfisbena" wydana na początku 2022 roku z Żabsonem. Pojawiło się na niej 8 utworów. Są to:

 • "Ziemia Na Marsie";
 • "James Bond";
 • "Nie Wszystek Umrę";
 • "Perfekcja";
 • "Icey";
 • "Kap Kap";
 • "Relax";
 • "#FreeBritney".

Ostatnia płyta była dużym zaskoczeniem dla fanów Young Igi. Razem z Żabsonem zdecydowali się bowiem od razu wypuścić 8 utworów bez żadnej zapowiedzi. Zdziwienie szybko przerodziło się w zachwyt, ponieważ połączenie wspólnych dźwięków, tekstów i charakterów artystów brzmi nadzwyczaj dobrze.

Występy i koncerty Young Igiego

Young Igi występuje zarówno na koncertach solowych, jak i największych krajowych festiwalach. Brał udział w takich wydarzeniach jak m.in. Hip-Hop Festiwal w Szczecinie, Orange Warsaw Festival w Warszawie czy Polish Hip-Hop w Płocku. Regularnie grywa także w klubach, zapełniając je po brzegi. W wywiadach przyznaje jednak, że nie od razu tak było. Przez długi czas na początku swojej kariery muzycznej nie lubił grać koncertów. Wspomina, że były dla niego kosmosem. Teraz jednak to się zmieniło, co widać po tym, jak Young Igi dobrze odnajduje się na scenie. Rapera będzie można zobaczyć na Orange Warsaw Festival 2022, który odbędzie się w dniach trzeciego i czwartego czerwca.

 

Z kim współpracuje Young Igi?

Young Igi współpracuje z wieloma czołowymi raperami polskiej sceny muzycznej. Jedną z najgłośniejszych współprac było wydanie płyty z Żabsonem, która została bardzo dobrze przyjęta przez fanów. Od 2021 artysta działa także w ramach grupy OIO z Otsochodzi oraz OKIm. Panowie wydali już razem jedną płytę. Była ona intensywnie zapowiadana oraz promowana przez najpopularniejszych wykonawców hip-hopu. Ponadto Young Igi nagrywał także z:

 • Włodim - we współpracy powstał utwór "THC";
 • Rusiną - we współpracy powstał utwór "Na forach";
 • Peją - we współpracy powstał utwór "LEGO";
 • Kizo - we współpracy powstał utwór "Inny gatunek";
 • Margaret - we współpracy powstał utwór "Układanki";
 • MIYO - we współpracy powstał utwór "Torby";
 • Quebonafide - we współpracy powstał utwór "Hypebae"

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Young Igi: Gedz, Kaz Bałagane, Paluch, Esceh, Szpaku, Trill Pem, Kukon, KęKę,

 

 

Źródło zdjęcia: YouTube

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Young Igi
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/