Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Young Igi

Young Igi

Young IgiSzczegółyOpisWydarzeniaYoung Igi - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
24 lata
data urodzenia:
17.11.1999
dyscyplina:
Raper, wykonawca trapu i autor tekstów
social media:

Opis

Young Igi to jeden z najgorętszych polskich raperów młodego pokolenia. Tworzy zarówno muzykę solową, jak i współpracuje z wieloma cenionymi artystami. W ramach kolektywu OIO nagrywa z Otsochodzi i OKIm. Na początku 2022 roku wydał nową płytę z Żabsonem, która okazała się ogromnym zaskoczeniem ze względu na połączenie dwóch artystów o zupełnie odmiennym stylu. Krążek został świetnie przyjęty, trwa trasa koncertowa promująca album.

Historia Young Igiego

Young Igi, a w zasadzie Igor Ośmiałowski, bo tak nazywa się ten artysta, urodził się 17 listopada 1999 roku w Gdyni. To tutaj dorastał, tworzył swoje pierwsze utwory, a także nagrywa obecnie. Nie zamierza się przeprowadzać do Warszawy, w której stacjonuje większość polskich raperów. Twierdzi, że nie lubi dużych miast, a jego muzyka jest wystarczająco dobra, aby wybić się poza stolicą. Young Igi swoje pierwsze utwory opublikował w 2016 roku na YouTube. Bardzo szybko, bo zaledwie rok później, został zauważony przez szerszą publiczność. Od tego czasu zarówno jego dorobek muzyczny, jak i popularność zaczęły gwałtownie rosnąć.

 

Obecnie Young Igi ma na swoim koncie 2 solowe albumy i 2 krążki we współpracy. W rzeczywistości jednak nagrał znacznie więcej utworów niż mogłoby się zmieścić na czterech płytach. W pewnym okresie swojej twórczości potrafił wydawać jeden kawałek nawet co 1-2 dni. Jak to możliwe? Young Igi nie poprawia swoich tekstów i muzyki. Siada, a następnie tworzy jeden utwór w 5-15 min. Dzięki temu jest on autentyczny, a poszczególne wersy luźno pomiędzy sobą płyną. Artysta z dumą mówi o swojej technice, ale także powstałych kawałkach. W wywiadach zaznacza, że zawsze jest zadowolony z tego, co wydaje i nie przejmuje się krytyką.

Young Igi - dorobek muzyczny

Young Igi ma na swoim koncie 2 albumy solowe: "Konfetti" z 2018 roku i "Skan myśli" z 2019 roku. W 2021 roku we współpracy stworzył także krążek "OIO" z Otsochodzi i OKIm. Jego najnowsza propozycja to "Amfisbena" wydana na początku 2022 roku z Żabsonem. Pojawiło się na niej 8 utworów. Są to:

 • "Ziemia Na Marsie";
 • "James Bond";
 • "Nie Wszystek Umrę";
 • "Perfekcja";
 • "Icey";
 • "Kap Kap";
 • "Relax";
 • "#FreeBritney".

Ostatnia płyta była dużym zaskoczeniem dla fanów Young Igi. Razem z Żabsonem zdecydowali się bowiem od razu wypuścić 8 utworów bez żadnej zapowiedzi. Zdziwienie szybko przerodziło się w zachwyt, ponieważ połączenie wspólnych dźwięków, tekstów i charakterów artystów brzmi nadzwyczaj dobrze.

Z kim współpracuje Young Igi?

Young Igi współpracuje z wieloma czołowymi raperami polskiej sceny muzycznej. Jedną z najgłośniejszych współprac było wydanie płyty z Żabsonem, która została bardzo dobrze przyjęta przez fanów. Od 2021 artysta działa także w ramach grupy OIO z Otsochodzi oraz OKIm. Panowie wydali już razem jedną płytę. Była ona intensywnie zapowiadana oraz promowana przez najpopularniejszych wykonawców hip-hopu. Ponadto Young Igi nagrywał także z:

 • Włodim - we współpracy powstał utwór "THC";
 • Rusiną - we współpracy powstał utwór "Na forach";
 • Peją - we współpracy powstał utwór "LEGO";
 • Kizo - we współpracy powstał utwór "Inny gatunek";
 • Margaret - we współpracy powstał utwór "Układanki";
 • MIYO - we współpracy powstał utwór "Torby";
 • Quebonafide - we współpracy powstał utwór "Hypebae"

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Young Igi: Gedz, Kaz Bałagane, Paluch, Esceh, Szpaku, Trill Pem, Kukon, KęKę,

 

 

Źródło zdjęcia: YouTube

Wydarzenia

Young Igi - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Young Igi?

Miejscowości, w których Young Igi wystąpi w najbliższym czasie: Zabrze, Kołobrzeg, Warszawa, Wrocław.

Fani lubią też

Zobacz też