Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Kosmonauci

Kosmonauci

KosmonauciSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Zespół jazzowy
social media:

Opis

Kosmonauci to polski zespół jazzowy, który świetnie czuje się też w trzech innych gatunkach: hip-hop, alternatywny pop oraz drum and bass. Artystom tworzącym tą wyjątkową grupę muzyczną często towarzyszy też improwizacja.

Skład

Na samym początku należałoby przedstawić skład Kosmonautów – prawda? W zespole znajdują się cztery osoby:

 • Miłosz Pieczonka (saksofon),
 • Bartłomiej Lucjan (bas),
 • Jan Pieniążek (perkusja),
 • Tymon Kosma (wibrafon).

Wiadomo, że nie wszyscy słuchacze muszą od razu skojarzyć te nazwiska, ale warto wiedzieć, że Miłosz, Bartłomiej, Janek i Tymon pracowali już z wieloma cenionymi gwiazdami z polskiej sceny muzycznej. Sami odnieśli już dość duży sukces na rynku, nie mając większych problemów z zebraniem wielu osób na swoich koncertach, m.in. w Poznaniu, Warszawie czy też Gdańsku.

Styl

Czy można jednoznacznie sklasyfikować muzyczny styl Kosmonautów? Z pewnością nie jest to łatwe, ponieważ artyści lubią eksperymentować z muzyką i improwizacją, a dodatkowo chętnie sprawdzają się w zróżnicowanym repertuarze. W ich twórczości na pierwszy plan wysuwają się emocjonalne melodie, jazzowe brzmienia, świeżość i artystyczny klimat, wzbogacany niekiedy o dość nietuzinkowe przerywniki.

Debiutancki album z 2024 roku – „Sorry, nie tu”

Na pierwszy album Kosmonautów słuchacze musieli poczekać do 2024 roku. To właśnie wtedy artyści zdecydowali się na wypuszczenie krążka „Sorry, nie tu”. Nie da się ukryć, że płyta była dość wyczekiwana i nie zawiodła oczekiwań odbiorców. Znalazły się na niej m.in. takie numery, jak:

 • „Przerywnik”,
 • „Guślarz”,
 • „Aperol”,
 • „Fakda” (z Pauliną Przybysz),
 • „Ostatni”,
 • „Cygaretka”,
 • „Kosmochoojuwa”.

Muzycy dołożyli wszelkich starań, aby ich krążek był solidnie dopracowany, a prace nie zostały zakończone przedwcześnie. Postawili na konkretne działania i nie chcieli nikogo rozczarować. Razem realizują swoje muzyczne pasje i wzajemnie się inspirują, dzięki czemu można się spodziewać, że ich kariera nabierze wkrótce jeszcze większego rozpędu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaką muzykę wykonuje zespół Kosmonauci?
Zespół Kosmonauci to polska grupa jazzowa, która pozwala sobie jednak na przeróżne muzyczne eksperymenty i improwizacje. W związku z tym w jej twórczości można też odnaleźć odrobinę alternatywnego popu, hip-hopu oraz elementów drum and bass.
Jacy artyści znajdują się w zespole Kosmonauci?
W zespole Kosmonauci znajduje się czterech wyjątkowych muzyków: Miłosz Pieczonka (saksofon), Bartłomiej Lucjan (bas), Jan Pieniążek (perkusja) i Tymon Kosma (wibrafon). Warto w tym miejscu podkreślić, że panowie współpracowali już z wieloma cenionymi artystami, a na ich debiutanckiej płycie pojawiła się Paulina Przybysz.
Kiedy ukazał się debiutancki album Kosmonautów i jak się nazywa?
Na debiutancki album Kosmonautów trzeba było trochę poczekać, ponieważ płyta ukazała się dopiero w 2024 roku i pracowano nad nią przez wiele długich miesięcy, aby nikogo nie rozczarowała. Artyści nazwali ją „Sorry, nie tu”. Krążek na polskim rynku muzycznym przyjął się naprawdę dobrze.
Z jakich numerów znany jest zespół Kosmonauci?
Jazzowy zespół Kosmonauci znany jest przede wszystkim z takich numerów, jak: „Przerywnik”, „Walec”, „Kosmochoojuwa”, „Aperol”, „Guślarz”, „Ostatni”, „Fakda” (z Pauliną Przybysz) oraz „Cygaretka”.

Fani lubią też

Zobacz też