Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

Jan Ptaszyn Wróblewski QuartetOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Kwartet Jana Ptaszyna Wróblewskiego to prawdziwy potentat z zakresu muzyki jazzowej. Powstał on w połowie lat dziewięćdziesiątych, a od tego czasu wziął udział w wielu koncertach oraz festiwalach. Zespół ten jest doceniany nie tylko przez starszych miłośników muzycznych, albowiem łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Dzięki temu wykonywana przez nich muzyka trafia w gusta nawet szczególnie wysublimowanych słuchaczy.

Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet - z czego jest znany?

Słynny jazzowy kwartet wydał wiele albumów, które odniosły spory sukces. Spośród nich szczególną renomą cieszą się takie publikacje, jak "Real Jazz" czy "Z Lotu Ptaka". Zostały one docenione nie tylko przez miłośników jazzu, ale również przez fanów innych gatunków muzycznych. Na albumach tych zaprezentowane zostały bowiem wyjątkowe brzmienia, które są absolutnie ponadczasowe i wyjątkowe. Wielu zwolenników zyskał także album wydany w 2022 roku, czyli "On The Road". Jest on bowiem dowodem na to, że pomimo upływu lat kwartet nadal zachwyca niesamowitym podejściem do muzyki. Kwartet Jana Ptaszyna Wróblewskiego na poważnie debiutował jeszcze w 1978 roku. Wówczas wydał album "Flyin' Lady", który początkowo nie osiągał sporego sukcesu, jednak z biegiem lat coraz więcej krytyków muzycznych zaczęło go doceniać. 

Kto tworzy Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet?

W skład zespołu wchodzi czwórka artystów. Najważniejszą twarzą całego projektu jest Jan Ptaszyn Wróblewski, czyli osoba, od której wzięła się nazwa ekipy. Jest on przede wszystkim saksofonistą, którego specjalizacją jest nie tylko wariant tenorowy, ale również barytonowy. Spektrum jego dokonań jest niezwykle szerokie, albowiem na swoją renomę pracował nie tylko poprzez grę na instrumencie, ale również za sprawą przygody w dziennikarstwie radiowym. Co więcej, główna postać kwartetu jest także publicystą, pedagogiem oraz dyrygentem. Zakres jego kompetencji jest więc bardzo duży. W zespole ważną rolę pełnią także Wojciech Niedziela, Andrzej Święs oraz Marcin Jahr. Odpowiadają oni przede wszystkim za grę na gitarze basowej oraz perkusji. 

Z kim miał okazję współpracować Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet?

Legendarny kwartet podczas swojej wieloletniej przygody z muzyką poznał wielu wybitnych artystów, z którymi nawiązał owocne kolaboracje. Szczególnie silne relacje łączyły go z Willisem Conoverem. Muzyk ten był uznawany za jednego z najwybitniejszych producentów jazzowych w XX wieku. Podczas swojej przygody muzycznej Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet miał okazję współpracować również z renomowanymi wydawnictwami. Jednym z nich było BSD Records, które odpowiadało za wydanie najbardziej popularnych albumów kwartetu. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też