Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival
Home Artysta Kaśka Sochacka

Kaśka Sochacka

Sprawdź wydarzenia
Kaśka SochackaSzczegółyOpisWydarzeniaKaśka Sochacka - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
15.04.1990
miejsce urodzenia:
Pradła
dyscyplina:
wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka
social media:

Opis

Kaśka Sochacka to urodzona 1990 roku wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Pochodzi z Pradeł w gminie Kroczyce. Dorastała w muzykalnej rodzinie. Tata grał na gitarze, a ona sama razem z rodzeństwem była częścią Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka, którym opiekowała się mama wokalistki.

Kaśka Sochacka i programy muzyczne

Studiowała na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W 2010 roku można było ją zobaczyć podczas trzeciej edycji telewizyjnego talent show Mam talent! gdzie dotarła do finału. Później zaprezentowała swoje pierwsze autorskie piosenki Drzazga i Czasu części pierwsze.

W 2014 roku była uczestniczką siódmej edycji talent show Must Be the Music. Tylko muzyka, gdzie dostała się do półfinału. W 2017 roku jej piosenka Trochę tu pusto został wykorzystany w serialu telewizji Polsat – Zawsze warto.

W listopadzie 2019 roku pojawiła się jej debiutancka EPka pt. Wiśnia. Tytułowa piosenka miała swoją premierę w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. Kaśka Sochacka swoją piosenkę zaprezentowała też w duecie w Kortezem w czasie jednego z jego koncertów. 

Debiutancki albumu Kaśki Sochackiej „Ciche dni” ukazał się 26 marca 2021 roku nakładem Jazzboy Records. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) - tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang”) i jego drugiej płycie („Mój dom”). Kaśka jest autorką wszystkich kompozycji muzycznych. 

26 listopada 2021 roku premierę miał album „Ministory”, które ukazał się zaledwie 8 miesięcy po premierze "Cichych Dni” i jest to odpowiedź w jakim kierunku zmierza Sochacka. To wyrafinowany pop z dodatkiem miejskiego folku i muzyki alternatywnej. Doskonale zaśpiewana płyta z niebanalnymi piosenkami, które zostają na długo.

W 2021 roku Kaśka Sochacka wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce. Kaśka ma na swoim koncie solową trasę koncertową, podczas której większość koncertów została wyprzedana.

Kaśka Sochacka dzieciństwo

Kaśka pochodzi z niewielkiej miejscowości o nazwie Pradła, leżącej w województwie śląskim. Tam się urodziła i mieszkała razem z rodzicami i rodzeństwem. Muzyka w jej domu była istotnym elementem życia. Tata grał amatorsko na gitarze i trąbce, a mama była opiekunką Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Korczycka". Pomimo że chęć do tworzenia muzyki tkwiła w niej od zawsze, to idąc za  głosem rozsądku, po ukończeniu liceum poszła na studia ekonomiczne w Krakowie. 

Początki kariery Kaśki Sochackiej

Kuba Wojewódzki przedstawiając Kaśkę w swoim programie, określił jej muzyczną drogę mianem najwolniejszej kariery ostatnich lat i ciężko się z tym nie zgodzić. Mając 20 lat, Kaśka wzięła udział w pierwszym talent show i doszła w nim do finału. Końcowo zajęła 8 miejsce. Parę lat później zgłosiła się do kolejnego programu szukającego muzycznych talentów. W Must be the music emitowanym na antenie telewizji Polsat doszła do półfinału.

To właśnie rok 2014 można uznać za decydujący w dalszej karierze, choć do wydania debiutanckiej płyty musiało jeszcze minąć długie 7 lat. Na próbach przed castingiem do programu Kaśka została wypatrzona przez Pawła Jóźwickiego, - Uzka, który był konsultantem muzycznym 7 edycji programu. Uzek — założyciel Jazzboy Records, wytwórni odpowiedzialnej za karierę m.in. Ani Dąbrowskiej oraz Korteza, zaproponował Kaśce wydanie jej płyty. I tak przez kolejne lata powoli i mozolnie, drogą krętą i pełną zwrotów powstawał album "Ciche dni".

Nim płyta trafiła w ręce słuchaczy, Kaśka ruszyła w trasę koncertową Przedpremierowo z Kortezem. Podczas  jesienno zimowych koncertów, piosenkarka gościnnie wykonywała utwór "Wiśnia" oraz "Śnie". Dzięki temu dała się poznać szerszej publiczności i zaskarbić serca wielu z nich.

"Ciche dni" - debiutancki album Kaśki

26 marca 2021 r. ukazał się studyjny album Kaśki - "Ciche dni". Jest to krążek będący idealnym dowodem na to, że pośpiech nie jest niczym dobrym. Szczególnie w procesie twórczym. Ten album to owoc wielu lat mniej lub bardziej intensywnej pracy. Całą historię jego powstania oraz towarzyszących temu wzlotów i upadków można poznać, czytając słowa napisane przez samą Kaśkę, zawarte w dołączonym do wydawnictwa Love story.

Dodanie do albumu tego "pamiętnika" sprawiło, że słuchacze mogą lepiej poznać samą artystkę. Wiedzą dokładnie, w jakim miejscu życia była Kaśka, tworząc kolejne utwory oraz ile wysiłku i uporu kosztowało ją dotarcie do dnia premiery.

Kaśka tworzyła album wraz z utalentowanym producentem i kompozytorem - Olkiem Świerkotem (gitarzystą Dawida Podsiadły). Natomiast w pracy nad tekstami mogła liczyć na pomoc Agaty Trafalskiej, autorki tekstów z debiutanckiej płyty Korteza. Do współpracy przy albumie zaproszono również samego Dawida Podsiadło, Vito Bambino oraz Korteza. Ci trzej muzycy stworzyli z Kaśką wyjątkowe duety, które finalnie trafiły na krążek.

Album "Ciche dni" został doceniony nie tylko przez fanów, ale także przez krytyków i szeroko pojętą branżę muzyczną. Kaśka otrzymała aż 4 nominacje do nagrody Fryderyków 2022. Finalnie artystka otrzymała dwie statuetki - za Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Indie Pop. To jednak nie jedyne nagrody, jakie otrzymała Kaśka za swoje muzyczne osiągnięcia. W marcu 2022 roku została doceniona przez słuchaczy i otrzymała tytuł O!Lśnienia Roku. Przyznaną nagrodę Kaśka w całości przekazała na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Choć debiut artystki przypadł na sam środek pandemii, nie oznaczało to rezygnacji z trasy promującej album. Kaśka Sochacka wraz z zespołem koncertuje bardzo intensywnie, odwiedzając miasta Polski, a także goszcząc na scenach licznych festiwali. 

Wydarzenia

Kaśka Sochacka - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kaśka Sochacka?

Miejscowości, w których Kaśka Sochacka wystąpi w najbliższym czasie: Opole, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Kielce.

Ile lat ma Kaśka Sochacka?
Kaśka urodziła się w 1990 r. czyli ma 32 lata
Jaki nosi tytuł najnowsza płyta?
Dokładnie 8 miesięcy po wydaniu debiutanckiego albumu "Ciche dni", Kaśka wydała album Ministory. Jest to krótki, składający się z 8 numerów, krążek wydany nakładem wytwórni Jazzboy Records.
Z kim występuje Kaśka?
W skład zespołu, z którym możemy zobaczyć Kaśkę na scenie, wchodzą: Lesław Matecki (gitara), Andrzej Rajski (perkusja), Paweł Harańczyk (instrumenty klawiszowe) oraz gościennie Magdalena Laskowska (skrzypce).
Z kim współpracuje Kaśka Sochacka?
W pracy nad albumami, swoimi umiejętnościami muzycznymi, Kaśkę wsparli — Olek Świertot, Marcin Ułanowski, Kuba Galiński, Patrick the Pan, John Mitko oraz Kortez
Kto pisze teksty piosenek Kaśki Sochackiej?
Autorkami tekstów są: Kaśka oraz Agata Trafalska. Słowa do piosenki "Jeszcze" powstały we współpracy z Darią Ryczek-Zając oraz Jakubem Skorupą
Co poza muzyką lubi Kaśka Sochacka?
Kaśka jest wielką fanką piłki nożnej, z pasją śledzi mecze Reprezentacji Polski oraz rozgrywki Ligi Mistrzów. Swoją sympatię do tego sportu ujawniła w słowach piosenki "Znowu jestem w punkcie, który dawno temu już minęłam".

Fani lubią też

Zobacz też