Kaśka Sochacka

Kaśka Sochacka

Kaśka Sochacka to urodzona 1990 roku  wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Pochodzi z Pradeł w gminie Kroczyce.  Dorastała w muzykalnej rodzinie. Tata grał na gitarze, a ona sama razem z rodzeństwem była częścią Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka, którym opiekowała się mama wokalistki.

Kaśka Sochacka i programy muzyczne 

Studiowała na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W 2010 roku można było ją zobaczyć podczas trzeciej edycji telewizyjnego talent show Mam talent! gdzie dotarła do finału. Później zaprezentowała swoje pierwsze autorskie piosenki Drzazga i Czasu części pierwsze.

 

W 2014 roku była uczestniczką siódmej edycji talent show Must Be the Music. Tylko muzyka, gdzie dostała się do półfinału. W 2017 roku jej piosenka Trochę tu pusto został wykorzystany w serialu telewizji Polsat – Zawsze warto.

 

W listopadzie 2019 roku pojawiła się jej debiutancka EPka pt. Wiśnia. Tytułowa piosenka miała swoją premierę w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. Kaśka Sochacka swoją piosenkę zaprezentowała też w duecie w Kortezem w czasie jednego z jego koncertów. 

 

Debiutancki albumu Kaśki Sochackiej „Ciche dni” ukazał się 26 marca 2021 roku nakładem Jazzboy Records. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) - tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang”) i jego drugiej płycie („Mój dom”). Kaśka jest autorką wszystkich kompozycji muzycznych. 

 

26 listopada 2021 roku premierę miał album „Ministory”, które ukazał się zaledwie 8 miesięcy po premierze "Cichych Dni” i jest to odpowiedź w jakim kierunku zmierza Sochacka. To wyrafinowany pop z dodatkiem miejskiego folku i muzyki alternatywnej. Doskonale zaśpiewana płyta z niebanalnymi piosenkami, które zostają na długo.

 

W 2021 roku Kaśka wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce. Kaśka ma na swoim koncie solową trasę koncertową, podczas której większość koncertów została wyprzedana.

 

Kaśka Sochacka dzieciństwo

Kaśka pochodzi z niewielkiej miejscowości o nazwie Pradła, leżącej w województwie śląskim. Tam się urodziła i mieszkała razem z rodzicami i rodzeństwem. Muzyka w jej domu była istotnym elementem życia. Tata grał amatorsko na gitarze i trąbce, a mama była opiekunką Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Korczycka". Pomimo że chęć do tworzenia muzyki tkwiła w niej od zawsze, to idąc za  głosem rozsądku, po ukończeniu liceum poszła na studia ekonomiczne w Krakowie. 

Początki kariery Kaśki Sochackiej

Kuba Wojewódzki przedstawiając Kaśkę w swoim programie, określił jej muzyczną drogę mianem najwolniejszej kariery ostatnich lat i ciężko się z tym nie zgodzić. Mając 20 lat, Kaśka wzięła udział w pierwszym talent show i doszła w nim do finału. Końcowo zajęła 8 miejsce. Parę lat później zgłosiła się do kolejnego programu szukającego muzycznych talentów. W Must be the music emitowanym na antenie telewizji Polsat doszła do półfinału.

 

To właśnie rok 2014 można uznać za decydujący w dalszej karierze, choć do wydania debiutanckiej płyty musiało jeszcze minąć długie 7 lat. Na próbach przed castingiem do programu Kaśka została wypatrzona przez Pawła Jóźwickiego, - Uzka, który był konsultantem muzycznym 7 edycji programu. Uzek — założyciel Jazzboy Records, wytwórni odpowiedzialnej za karierę m.in. Ani Dąbrowskiej oraz Korteza, zaproponował Kaśce wydanie jej płyty. I tak przez kolejne lata powoli i mozolnie, drogą krętą i pełną zwrotów powstawał album "Ciche dni".

 

Nim płyta trafiła w ręce słuchaczy, Kaśka ruszyła w trasę koncertową Przedpremierowo z Kortezem. Podczas  jesienno zimowych koncertów, piosenkarka gościnnie wykonywała utwór "Wiśnia" oraz "Śnie". Dzięki temu dała się poznać szerszej publiczności i zaskarbić serca wielu z nich.

"Ciche dni" - debiutancki album Kaśki

26 marca 2021 r. ukazał się studyjny album Kaśki — "Ciche dni". Jest to krążek będący idealnym dowodem na to, że pośpiech nie jest niczym dobrym. Szczególnie w procesie twórczym. Ten album to owoc wielu lat mniej lub bardziej intensywnej pracy. Całą historię jego powstania oraz towarzyszących temu wzlotów i upadków można poznać, czytając słowa napisane przez samą Kaśkę, zawarte w dołączonym do wydawnictwa Love story.

 

Dodanie do albumu tego "pamiętnika" sprawiło, że słuchacze mogą lepiej poznać samą artystkę. Wiedzą dokładnie, w jakim miejscu życia była Kaśka, tworząc kolejne utwory oraz ile wysiłku i uporu kosztowało ją dotarcie do dnia premiery.

Kaśka tworzyła album wraz z utalentowanym producentem i kompozytorem — Olkiem Świerkotem (gitarzystą Dawida Podsiadły). Natomiast w pracy nad tekstami mogła liczyć na pomoc Agaty Trafalskiej, autorki tekstów z debiutanckiej płyty Korteza. Do współpracy przy albumie zaproszono również samego Dawida Podsiadło, Vito Bambino oraz Korteza. Ci trzej muzycy stworzyli z Kaśką wyjątkowe duety, które finalnie trafiły na krążek.

 

Album "Ciche dni" został doceniony nie tylko przez fanów, ale także przez krytyków i szeroko pojętą branżę muzyczną. Kaśka otrzymała aż 4 nominacje do nagrody Fryderyków 2022. Finalnie artystka otrzymała dwie statuetki — za Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Indie Pop. To jednak nie jedyne nagrody, jakie otrzymała Kaśka za swoje muzyczne osiągnięcia. W marcu 2022 roku została doceniona przez słuchaczy i otrzymała tytuł O!Lśnienia Roku. Przyznaną nagrodę Kaśka w całości przekazała na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 

Choć debiut artystki przypadł na sam środek pandemii, nie oznaczało to rezygnacji z trasy promującej album. Kaśka wraz z zespołem koncertuje bardzo intensywnie, odwiedzając miasta Polski, a także goszcząc na scenach licznych festiwali. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kaśka Sochacka: Hunter, Marcin Maciejczak, Martin Lange, Fisz Emade Tworzywo, Natalia Szroeder, Krzysztof Zalewski, Zalia, Kobranocka, Dżem, LUNA, Sztywny Pal Azji, Lordofon, Kroki, Illusion, Czesław Śpiewa, Pidżama Porno, Ikarus Feel, Lochy i Smoki, Baranovski, Vito Bambino, Kult, IRA, Hedone, Kalush Orchestra, LemON, Artur Rojek, Dr Misio, Smolik/Kev Fox, Daria Zawiałow, KSU, Ralph Kamiński, Rubens, Włochaty, Grzegorz Hyży, Kasia Lins, Mery Spolsky, Karaś/Rogucki, Jagoda Kret, Rat Kru, Mrozu,

 

Kaśka Sochacka - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Kaśka Sochacka wystąpi w: Rzeszowie
  • Kaśka urodziła się w 1990 r. czyli ma 32 lata
  • Dokładnie 8 miesięcy po wydaniu debiutanckiego albumu "Ciche dni", Kaśka wydała album Ministory. Jest to krótki, składający się z 8 numerów, krążek wydany nakładem wytwórni Jazzboy Records.
  • W skład zespołu, z którym możemy zobaczyć Kaśkę na scenie, wchodzą: Lesław Matecki (gitara), Andrzej Rajski (perkusja), Paweł Harańczyk (instrumenty klawiszowe) oraz gościennie Magdalena Laskowska (skrzypce).
  • W pracy nad albumami, swoimi umiejętnościami muzycznymi, Kaśkę wsparli — Olek Świertot, Marcin Ułanowski, Kuba Galiński, Patrick the Pan, John Mitko oraz Kortez
  • Autorkami tekstów są: Kaśka oraz Agata Trafalska. Słowa do piosenki "Jeszcze" powstały we współpracy z Darią Ryczek-Zając oraz Jakubem Skorupą
  • Kaśka jest wielką fanką piłki nożnej, z pasją śledzi mecze Reprezentacji Polski oraz rozgrywki Ligi Mistrzów. Swoją sympatię do tego sportu ujawniła w słowach piosenki "Znowu jestem w punkcie, który dawno temu już minęłam".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kaśka Sochacka
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Kaśka Sochacka BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Rzeszów
sprawdzanie dostępności
od 129 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/