Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Vito Bambino

Vito Bambino

Sprawdź wydarzenia
Vito Bambino SzczegółyOpisWydarzeniaVito Bambino - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
36 lat
data urodzenia:
27.04.1988
miejsce urodzenia:
Katowice
zespół/zespoły aktualne:
Bitamina
dyscyplina:
piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny, wokalista
social media:

Opis

Mateusz Dopieralski to zyskujący coraz to większą popularność gwiazdor muzyki pop, bardziej znany pod pseudonimem scenicznym jako Vito Bambino. Muzyk przyszedł na świat w Katowicach 27 kwietnia 1988 roku. Nie mieszkając długo w Polsce w wieku dwóch lat przeniósł się wraz z rodzicami oraz starszą siostrą do Niemiec. W mieście Leverkusen spędził okres swojej młodości. Ze względu na pochodzenie polskie w momencie posiadania osiemnastego roku życia otrzymał również polskie obywatelstwo.

Historia artystyczna

Mateusz Dopieralski to artysta nieszablonowego formatu. Swoją karierę zaczynał jako aktor filmowy i telewizyjny. Następnie do jego życia dołączyła również muzyka, w której odnalazł się znakomicie jako piosenkarz, autor tekstów, producent muzyczny czy kompozytor.

Swoje pierwsze kroki w dużym formacie Vito Bambino stawiał na deskach sceny Düsseldorfer Schauspielhaus w Düsseldorfie w 2003 roku. Wystąpił wtedy w sztuce zatytułowanej „Zamieszanie w krainie gier”. W latach 2003 – 2012 rozwijając swoją karierę aktorską zagrał w wielu wystawianych spektaklach. Jedne z najsłynniejszych tytułów to „Król Maciuś Pierwszy” w roli ministra, „Aladyn i cudowna lampa”,czy też jedna ze słynniejszych komedii Moliera „Skąpiec”,gdzie wcielał się w postać jedynego syna tytułowego bohatera. Za swój talent Mateusz został wynagrodzony w Kolonii 2011 roku, kiedy to wręczono mu nagrodę teatralną młodych aktorów Puck.

W 2012 Dopieralski rozwiną swoje portfolio trafiając z łam teatru na mały ekran. Wystąpił bowiem w jednym z odcinków „SOKO Köln”, niemieckiej serii kryminałów nadawanych na ZDF. Po debiucie zaczął coraz częściej zdobywać role w niemieckich produkcjach telewizyjnych. Aż w 2015 roku wystąpił na dużym ekranie u boku aktora Petera Kurtha w kinowym komediodramacie „Die Kleinen und die Bösen”.

W wieku piętnastu lat wraz z karierą aktorską rozpoczyna swoją przygodę z muzyką. Około 2013 roku pojawia się pierwszy album zatytułowany „Listy Janusza” zespołu Bitamina. Grupa założona została przez Mateusza Dopieralskiego, Amara Ziembińskiego oraz Piotra Sibińskiego. Muzyka charakteryzuje się wieloma gierkami słownymi, a utrzymana jest w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu oraz jazzu. Po latach sam artysta pod pseudonimem Vito Bambino zaczyna pojawiać się jako solowy wokalista.

Najpopularniejsze utwory i występy muzyczne Vito Bambino

Mateusz Dopieralski wraz zespołem Bitamina największą popularnością zyskał dzięki utworowi „Dom” z albumu „Kawalerka” wydanego w 2017 roku. Następnie w tym składzie 2018 roku w towarzystwie Dawida Podsiadło został nagrany kawałek, na płytę producencką polskiego duetu Flirtini. Rok później grupa tworzy swój piąty album studyjny. Na krążku "Kwiaty i Korzenie" gościnnie można usłyszeć Grubsona i Jareckiego.

Jako wokalista solowy Vito Bambino w towarzystwie Darii Zawiałow oraz Dawida Podsiadło tworzy singiel Orkiestry Męskiego Grania „I Ciebie też, bardzo”. Utwór zdobywa nieskazitelną popularność oraz staje się hymenem ogólnopolskiej trasy koncertowej Męskiego Grania 2021. W tym samym roku artysta bierze udział w kampanii promocyjnej Tymbarku „Wszystko mi mówi”. W przedsięwzięciu tym biorą również udział osobistości takie jak Artur Rojek, Kwiat Jabłoni czy Sanah. Artyści w ramach akcji wykonują swoje wersje utworu „ Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, w oryginale granego przez zespoł Skaldowie.

Na łamach swojej kariery Vito Bambino współpracował z gwiazdami takimi jak: Rasmentalism, Quebonafide , Paulina Przybysz, Dawid Podsiadło czy Kaśka Sochocka. Jednak do najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych zalicza się utwór „Ale jazz!”, w którym wokalista daje popis wraz z zyskującą coraz to większą popularność Sanah.

Dyskografia artysty

Wraz z zespołem Bitamina Mateusz Dopieralski dorobił się pięciu albumów studyjnych. W 2013 powstała ich debiutancka płyta zatytułowana „ List Janusza”. Kolejna „ Plac Zabaw” została wydana rok później. Między latami 2016 – 2019 ukształtowały się następne trzy albumy. „C”, „Kawalerka” oraz "Kwiaty i Korzenie" powstały pod logiem wydawnictwa Kalejdoskop Records.

Już jako solowy artysta Vito Bambino doczekał się wydania swojego singla zatytułowanego „Poczekalnia”. Album został wydany 24 września 2020 roku, we współpracy z wytwórnią muzyczną Def Jam Recordings, Universal Music.

Wydarzenia

Vito Bambino - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Vito Bambino ?

Miejscowości, w których Vito Bambino wystąpi w najbliższym czasie: Chorzów, Sopot, Kraków.

Jak ma na imię Vito Bambino?
Tak naprawdę Vito Bambino nazywa się Mateusz Dopieralski.
Ile wzrostu posiada Vito Bambino?
Artysta mierzy około 170 centymetrów.
Jaki kolor oczu ma wokalista?
Vito posiada brązowe oczy.
Które urodziny obchodzi w 2022 roku Mateusz Dopieralski?
Wokalista zespołu Bitamina w 2022 roku świętować będzie swoje 34. urodziny.
Czy Mateusz Dopieralski jest w związku?
Znany piosenkach tworzy rodzinę wraz ze swoją żoną oraz kilkuletnim synem.
Jaki utwór Vito w duecie z Sanah zyskał największą popularność?
Nagranie „Ale jazz!” otrzymało w Polsce status diamentowego singla.
Pod jaką nazwą tworzą Amar Ziembiński, Mateusz Dopieralski oraz Piotr Sibiński?
Trzyosobowy zespół muzyczny nosi nazwę Bitamina.

Fani lubią też

Zobacz też