Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Michał Sikorski

Michał Sikorski

Sprawdź wydarzenia
Michał SikorskiSzczegółyOpisWydarzeniaMichał Sikorski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Skrzypek, artysta kabaretowy i aranżer

Opis

Michał Sikorski to znany wśród polskiej publiczności skrzypek, aranżer oraz artysta kabaretowy. Od wielu lat występuje w kwartecie smyczkowym o nazwie Grupa MoCarta (założonym w 1995 roku w Warszawie). To właśnie w nim realizuje liczne przedsięwzięcia o charakterze muzycznym, rozrywkowym i kabaretowym.

Co wiadomo o artyście?

Wypadałoby rozpocząć od tego, iż Michał Sikorski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, a z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Pielęgnował to zainteresowanie i z czasem przerodziło się ono w pasję i sposób na życie. Dzięki temu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych skrzypków w całym kraju.

Muzyk w trakcie swojej artystycznej przygody współpracował już m.in. Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Syrena w Warszawie, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Żydowskim w Warszawie oraz Teatrem Komedia w Warszawie. Można go kojarzyć m.in. z musicalem „Fame”.

Grupa MoCarta

Przyglądając się kultowej Grupie MoCarta, niektórym osobom na myśl przychodzą od razu takie nazwiska, jak:

  • Paweł Kowaluk (altówka),
  • Bolesław Błaszczyk (wiolonczela),
  • Filip Jaślar (skrzypce).

To właśnie z tymi muzykami współpracuje na co dzień Michał Sikorski, chociaż nie należy zapominać o tym, że członkiem zespołu był też Artur Renion, który zginął w 2000 roku (wiolonczelista).

Grupa MoCarta osiągnęła spektakularny sukces nie tylko na krajowym rynku, ale też w wielu zagranicznych miastach, koncertując i występując m.in. we Francji, Kanadzie czy też na Słowacji. Doceniono ją na festiwalach w Rybniku, Krakowie, Gdańsku i Lidzbarku Warmińskim, a ponadto artyści mogą się też pochwalić „Pingwinem z brązu”, nagrodą „Prometeusz” oraz licznymi programami, płytami CD i materiałami DVD (np. „Kreatury”, „Frak’n’roll”, „W teatrze”, „Ale kino!”, „Z batutą i MoCartem”, „Cztery struny świata”, „Grupa MoCarta i przyjaciele”, „Grupa MoCarta wśród gwiazd”, „Koncert jubileuszowy” i „Mozart is still alive!”).

Doświadczeni i utalentowani muzycy współpracowali już m.in. ze Zbigniewem Zamachowskim, Wojciechem Malajkatem i Romanem Hudaszkiem.

Kategorie:muzyka polskaskrzypkowieartysci kabaretowi

Wydarzenia

Michał Sikorski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Sikorski?

Miejscowości, w których Michał Sikorski wystąpi w najbliższym czasie: Łapy, Szczytno, Nowy Dwór Mazowiecki, Łódź, Częstochowa, Warszawa, Tychy, Elbląg, Głogów, Kraków, Hrubieszów, Gdynia, Katowice, Gdańsk.

Kim tak właściwie jest Michał Sikorski?
Michał Sikorski to człowiek o wielu zainteresowaniach, który jest przede wszystkim skrzypkiem, aranżerem i artystą kabaretowym. Występuje w legendarnej Grupie MoCarta (założonej w 1995 roku w Warszawie). Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi.
Z kim współpracuje lub współpracował już Michał Sikorski?
Michał Sikorski współpracuje przede wszystkim ze swoimi kolegami z Grupy MoCarta, a więc z Pawłem Kowalukiem, Filipem Jaślarem oraz Bolesławem Błaszczykiem. Razem z nim pracowali już też Zbigniew Zamachowski, Roman Hudaszek i Wojciech Malajkat. Artysta jest powiązany m.in. z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Syrena w Warszawie, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Żydowskim w Warszawie, Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu czy też Teatrem Komedia w Warszawie. Przez publiczność kojarzony m.in. z musicalem „Fame”.
Z jakich przedsięwzięć znani są Michał Sikorski i Grupa MoCarta?
Michał Sikorski i warszawska Grupa MoCarta znani są przede wszystkim z takich przedsięwzięć, jak muzyczne koncerty, występy z programami w kraju oraz w wielu zagranicznych miastach, pojawianie się na największych festiwalach kabaretowych w Polsce czy też płyty CD i DVD. Warto w tym miejscu wymienić m.in. takie programy, płyty CD oraz materiały DVD, jak: „Ale kino!”, „Frak’n’roll”, „Grupa MoCarta wśród gwiazd”, „Grupa MoCarta i przyjaciele”, „Z batutą i MoCartem”, „Mozart is still alive!” czy też „Cztery struny świata.”. Grupa koncertowała m.in. na terenie Francji i Kanady, a ponadto nagradzano ją na festiwalach w Krakowie, Gdańsku, Rybniku oraz Lidzbarku Warmińskim.

Fani lubią też

Zobacz też