Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Ania Leon

Ania Leon

Ania LeonOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Ania Leon jest artystką, która całkiem niedawno dołączyła do grupy artystów Kayax. Studiowała w samym Los Angeles na uczelni Musicians Institute College of Contemporary Music na kierunku Vocal Performance. Jako absolwentka tej szkoły otrzymała wyróżnienie. Aktualnie tworzy ona muzykę w klimacie dark pop. W swojej twórczości inspiruje się takimi gwiazdami, jak Billie Eilish, Banks i Lorde. Miłośnicy muzyki mieli okazję poznać ją podczas koncertów Darii Zawiałow, Natalii Przybysz i Brodki. Ania Leon śpiewała jako support przed głównymi koncertami. Znana jest także z covera piosenki Krzysztofa Zalewskiego pt. "Miłość Miłość".

Ania Leon - sylwetka artystki

Ania Leon to wokalistka, która przeciera w Polsce dark popowe szlaki – jej mroczne, elektroniczne brzmienia oraz intrygujące, pisane po polsku teksty zwróciły już uwagę wielu słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. W ubiegłym roku ukazał się debiutancki album artystki - płyta “Łezki. Krążek promowały świetnie przyjęte single “Łezki”, “Tańcz” oraz “Chemistry” i “Przypadki”. Ania czerpie inspiracje od takich artystów jak Banks, Billie Eilish, Lorde czy Sevdaliza. Muzykę tworzy z Arkadiuszem Koperą (znanym ze współpracy między innymi z Darią Zawiałow, sanah i Orkiestrą Męskiego Grania). 

Ania Leon pierwsze szlify zdobywała w Los Angeles - studiowała na Vocal Performance na Musicians Institute College of Contemporary Music. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem, a w 2021 roku dołączyła do wytwórni Kayax.

Artystka została nominowana do nagrody Fryderyk 2023 w dwóch kategoriach - Fonograficzny Debiut roku oraz Album Roku Elektronika. 

Autor Zdjęcia: Piotr Porębski
Zdjęcie dzięki uprzejmości wytwórni Kayax

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Ania Leon tworzy swoją muzykę sama?
Nie. Ania Leon pisze sama teksty, ale przy produkcji utworów współpracuje z Arkadiuszem Koperą oraz Mariuszem Obijalskim. Są oni znani ze współpracy z takimi gwiazdami, jak: Sanah, Daria Zawiałow, Orkiestrą Męskiego Grania czy projektem Albo Inaczej.
Czy można posłuchać Ani Leon na żywo?
Tak, Ania Leon wystąpi podczas Open'er Festival 29 czerwca 2022 roku. Koncert będzie miał miejsce w Gdyni. Na scenie pojawi się także Natalia Szroeder.
Jak wygląda Ania Leon?
Ania Leon to szczupła, niewysoka kobieta o kruczoczarnych, długich włosach. Jej wizerunek jest jak najbardziej spójny z gatunkiem muzyki, którą wykonuje, czyli dark popem.
Czy Ania Leon sama prowadzi swoje Social Media?
Tak, Ania Leon prowadzi sama fanpage na Facebooku oraz konto na Instagramie. Niedawno poinformowała swoich fanów o tym, że wystąpi na Open'er Festival. Oprócz tego pokazuje też urywki swojego życia oraz kulisy pracy.
Czy Ania Leon udziela wywiadów?
Tak, niedawno udzieliła wywiadu dla Radia Meteor, w którym opowiada o tym, jak powstawał jej pierwszy singiel oraz jakie emocje towarzyszą pracy nad własnym debiutanckim albumem. W wywiadzie Ania odpowiada także na pytanie dotyczące języka, w którym woli śpiewać. Artystka mówi o tym, że najlepiej wyraża siebie po polsku. Podczas tworzenia w języku angielskim nie zawsze potrafi dobrze opisać to, co czuje. Opowiada także o swoich początkach z występowaniem na scenie. Zaczynała podczas studiów w Los Angeles, gdzie musiała śpiewać przed publiką co najmniej dwukrotnie w ciągu tygodnia. Mówi, że było to ciekawe wyzwanie, któremu towarzyszyło wiele emocji. Porównuje także występowanie przed prawdziwym tłumem z występami z czasów szkolnych. Odtwarzając cudzy materiał było łatwiej. Śpiewając coś własnego artystka mierzy się z zupełnie innym poziomem stresu.

Fani lubią też

Zobacz też