Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka

Luna

LunaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Aleksandra Katarzyna Wielgomas znana pod pseudonimem Luna to polska piosenkarka i autorka tekstów urodzona w roku 1999 w Warszawie. Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, jej kierunkiem były skrzypce. Następnie studiowała na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku artes liberales. Podczas studiów występowała też w teatralnym spektaklu "Cud albo Krakowiaki i Górale".

Początki kariery

W 2010 roku należała do chóru dziecięcego Artos im. Władysława Skoraczewskiego w Teatrze Wielkim. Tu uczyła się śpiewu u Danuty Chmurskiej. Śpiewała w wielu operach i spektaklach przedstawianych w Teatrze Wielkim.

Luna i pierwsza duża współpraca

Jako Luna nawiązała współpracę w 2018 roku z wytwórnią KAYAX, uczestnicząc w projekcie My Name is NewW tym samym roku nagrała swój debiutancki album zatytułowany "Na wzgórzach niepokoju". Singiel do tego krążka został skomponowany przez Marcina Nierubca, a tekst napisała sama Ola Wielgas. Utwór był grany w Trójce jeszcze przez długi czas.

W roku 2019 nagrała kolejny singiel "Zastyga", który w serwisach streamingowych został odsłuchany już 150 tysięcy razy.

Rok 2020 to dla piosenkarki czas przełomowy, nawiązała współpracę ze słynnym kompozytorem Michałem "Foxem" Królem i wspólnie stworzyli utwór "LUNA", który rozpoczął nową drogę artystki. W tym roku stworzyła także utwór "Serca przemokną" jednak dość szybko został usunięty z Internetu. Jednak wokalistka nie dała za wygraną i tworzyła dzielnie dalej. Pod koniec roku stworzyła kolejny singiel "Zgaś", który spotkał się z niesamowicie dobrym odbiorem krytyków, dzięki czemu zagościł w radiowych listach przebojów w 2020 roku. Utwór był grany w najlepszych i najpopularniejszych stacjach radiowych takich jak Radio Eska, Chillizet czy Jedynka.

Kolejny rok to następny przełom. W 2021 miała miejsce premiera kolejnego singla o tytule "Mniej". Początkowo artystka poinformowała o tym swoich fanów na Instagramie, a następnie utwór został umieszczony na liście TOP 13 Radia Wawa, a także w gorącej 20 radia Eska. W piosence zostały umieszczone dźwięki z kosmosu symbolizujące miłość i sztukę (planeta Wenus) oraz porozumienie (planeta Merkury). Singiel "Mniej" to opowieść o ciemnej stronie miłości, która niepostrzeżenie okrada Cię z własnego życia. Skytech od razu w tym samym roku stworzył remix piosenki, który od razu dostał się na szczyt listy DJ Top 10.

W kwietniu 2021 roku wydała kolejny singiel "Nie proszę o więcej", która powstała we współpracy z Marcinem Maciejczakiem, do tej piosenki powstał także teledysk. Następnym krokiem było nagranie angielskojęzycznej wersji utworu "Zgaś" – "Blind".

Kolejny czwarty już singiel Luny nagrany w 2021 roku to "Wirtualne przedmieście", o którym także poinformowała swoich fanów poprzez media społecznościowe. Piosenka jest odzwierciedleniem granicy życia wirtualnego i rzeczywistego. Powstał do niej teledysk, nagrywany w Państwowym Muzeum etnograficznym w Warszawie.

Po sukcesie tego singla powstała jeszcze angielskojęzyczna wersja piosenki "Wirtualne rzeki" – "Virtual Rivers". Autorka jest bardzo aktywna na serwisach społecznościowych i chętnie informuje swoich fanów o najnowszych utworach i premierach jej nowych piosenek.

Koncerty Luny

Luna w 2019 wystąpiła między innymi podczas Naturalnie Mazury Festiwal oraz podczas Pol’n’Rock Festiwal. W lipcu 2020 roku wystąpiła jako gość na koncercie zespołu Cukier, który odbył się w warszawskim Klubie Stodoła. W sierpniu 2020 roku wystąpiła jako gość podczas koncertu Meli Koteluk

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Poland

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czym interesuje się Aleksandra Wielgomas?
Najważniejszą dziedziną zainteresowań jest dla niej astrologia, lecz filozofia, sztuka i ekologia także są dla niej ważne.
Jaki jest ulubiony zespół Luny?
Twórczość Bjork oraz Nicka Cave są dla niej dużą inspiracją.
Skąd pseudonim artystyczny LUNA?
Autorka inspirowała się wpływem kosmosu na życie ludzkie. Ola określa swoją muzykę jako "kosmiczny pop". "Luna" z języka łacińskiego oznacza "Księżyc", który jest jej bardzo bliski. Wyjaśniła to w wywiadzie do magazynu K-MAG. Wspomniała w wywiadzie, że jasna i ciemna strona księżyca pasuje do kontrastów jakie cechują artystkę. Opowiadała także, że widzi bardzo duży wpływ księżyca na swoje życie. Zdradziła także, że jej pseudonim ma związek z jej lunatykowaniem.

Fani lubią też

Zobacz też