Poluzjanci

Poluzjanci

Poluzjanci to polski zespół muzyczny grający jazz, rocka i funky. Choć powstał w 1995 roku i od tamtej pory nieznacznie zmienił swój skład, to w dalszym ciągu ich utwory są chętnie słuchane. Artyści tworzący band nie nagrywają już wspólnie, jednak nastąpi reaktywacja zespołu, a takiego wydarzenia nie można przegapić!

Historia Poluzjantów

Poluzjanci powstali w 1995 roku na Śląsku. Zespół założyli studenci z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, którzy uczyli się na Akademii Muzycznej w Katowicach. Początkowy skład zespołu to:

 • Kuba Badach (wokalista);
 • Piotr Żaczek (gitarzysta basowy);
 • Przemysław Maciołek (gitarzysta);
 • Robert Luty (perkusista);
 • Tomasz Szymuś (klawiszowiec).

Z czasem jednak skład uległ zmianie ze względu na śmierć Przemysława Maciołka. Do zespołu doszło także dwóch nowych członków i aktualnie Poluzjanci występują w następującym zestawieniu:

 • Kuba Badach (wokalista);
 • Piotr Żaczek (gitarzysta basowy);
 • Grzegorz Jabłoński (klawiszowiec);
 • Robert Luty (perkusista);
 • Marcin "Mały" Górny (klawiszowiec);
 • Janusz Onufrowicz (autor tekstów).

Poluzjanci odnieśli pierwszy sukces zaledwie dwa lata po formacji zespołu. Wystąpili na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a następnie w 2000 roku wydali swoją pierwszą płytę. W trakcie największych lat świetności występowali nie tylko w Polsce, ale także za granicą (m.in. w Nowym Jorku). Współpracowali z wieloma cenionymi gwiazdami oraz nagrywali piosenki do programów telewizyjnych (przykładowo w 2006 roku ich utwór "Ona, czyli ja" promował program TVN prowadzony przez Joannę Brodzik).

Poluzjanci - dorobek muzyczny

Zespół Poluzjanci ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Pierwszy z nich powstał w 2000 roku i nosi tytuł "Tak po prostu". Kolejny ujrzał światło dzienne dopiero dziesięć lat później i nazywa się "Druga płyta". Trzeci i jednocześnie najnowszy krążek to wydanie z 2011 roku - "Trzy metry ponad ziemią". Znalazło się na nim 11 utworów i są to:

 • "Trzy metry ponad ziemią";
 • "Galaktyczny";
 • "Taki pan";
 • "Miejski";
 • "Dwa na dwa";
 • "Lepiej milcz";
 • "Seryjny grzech";
 • "Na ostrzu noża";
 • "Czarno-biały";
 • "Wbrew sobie";
 • "Zamykam oczy".

Płyta zebrała bardzo dobre opinie. To podróż pomiędzy melancholijnymi utworami o miłości, a raczej jej braku, życiu wbrew sobie oraz sprawach społecznych, które zostały ubrane w jazzowe kawałki i ballady. Towarzyszą jej nastrojowe dźwięki, których można słuchać wielokrotnie. Za album "Trzy metry ponad ziemią" Poluzjanci otrzymali nominację do Fryderyków 2012 w kategorii "Album roku pop". Na tej samej gali byli także nominowani do "Grupy roku".

Występy i koncerty Poluzjantów

Zespół Poluzjanci ma na swoim koncie liczne występy nie tylko na terenie Polski, ale także za granicą. Grupa grała zarówno koncerty solowe, jak i występowała na scenach współdzielonych oraz festiwalach. Do tej pory można było zobaczyć Poluzjanistów na takich wydarzeniach jak m.in. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, koncery w Avery Fisher Hall w Lincoln Center w Nowym Jorku, koncert na Greenwitch Village na Manhattanie czy Festiwal Inne Brzmienia w Lublinie.

 

Dla miłośników jazzu, rocka i romantycznych ballad przepełnionych smutkiem mamy dobrą wiadomość. Czeka nas reaktywacja Poluzjantów. Pojawią się oni na Jazz Around Festival w Mosznie, który odbędzie się w dniach 16-17 września. Jeśli chcesz usłyszeć na żywo ten niesamowity zespół, bilety na koncert wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracują Poluzjanci?

Poluzjanci współpracowali z największymi nazwiskami na polskiej scenie muzycznej. Do najpopularniejszych kolaboracji z pewnością należą te m.in. z:

Zdjęcie dzięki uprzejmości Good Taste Production.

Poluzjanci - Często zadawane pytania

 • Aktualnie zespół Poluzjanci tworzy 6 artystów. Są to: Kuba Badach (wokalista), Piotr Żaczek (gitarzysta basowy), Grzegorz Jabłoński (klawiszowiec), Robert Luty (perkusista), Marcin "Mały" Górny (klawiszowiec) oraz Janusz Onufrowicz (autor tekstów). Wcześniej w ramach bandu tworzyli także Przemysław Maciołek (gitarzysta) oraz Tomasz Szymuś (klawiszowiec).
 • Zespół Poluzjanci pochodzi z Katowic.
 • Poluzjanci współpracowali z wieloma znanymi nazwiskami nie tylko z polskiej sceny muzycznej, ale także zagranicznej. Kolaborowali m.in. z Kayah, Moniką Brodką, Sistars, Natalią Kukulską, Edytą Górniak czy Gordonem Haskellem.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Poluzjanci
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/