Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma

5'nizza

Sprawdź wydarzenia
5'nizzaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Charków, Ukraina
dyscyplina:
Muzyka alternatywna, rock, reggae, rap, jazz
social media:

Opis

5’nizza to utworzony w 2000 roku w Charkowie ukraiński zespół muzyczny, specjalizujący się w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. W składzie zespołu znajdują się „Sun” (Andrij Zaporożec - wokalista) oraz „Otiec Rodnoj” (Siergiej Babkin - gitara akustyczna).

Charakterystyczną cechą ukraińskich artystów jest łączenie rozmaitych stylów muzycznych w unikalną całość. Andriej i Siergiej chętnie sięgają m.in. po

 • rock,
 • reggae,
 • rap,
 • jazz,
 • beatbox.

Duet z Charkowa często współpracuje m.in. z wydawnictwem muzycznym Partija Records.

Jak to się zaczęło?

Muzyczne początki zespołu nie należały do najłatwiejszych. Wszystko zaczęło się w roku 2000, kiedy to artyści zdecydowali się na założenie zespołu 5’nizza i stworzenie pierwszych utworów. Nie okazały się one aż tak wielkimi hitami, aby o duecie dowiedziała się cała Europa.

W 2002 roku artyści postanowili spróbować czegoś nowego, pojawiając się na plażowych występach. Organizowali je w trakcie trwającego festiwalu muzycznego, aby przyciągnąć uwagę większej liczby osób. Dzięki temu zostali wypatrzeni przez większych artystów, a ich kariera zaczęła nabierać tempa.

Pierwszy album, pozytywne recenzje od fanów i rozpad zespołu

Debiutancka płyta formacji 5’nizza pojawiła się w 2003 roku. Muzycy pochodzący z Ukrainy nazwali ją „Piatnica” (w 2003 roku ukazała się też nieoficjalna płyta „Unplugged”). Jak się okazało krążek cieszył się bardzo dobrym odbiorem ze strony fanów, dlatego artyści postanowili pracować nad drugim albumem, który ujrzał światło dzienne w 2005 roku. Zatytułowali go „05”.

Druga płyta wzbudziła nieco mniejsze zainteresowanie wśród ukraińskiej i europejskiej publiczności, a pomiędzy muzykami zaczęło dochodzić do pewnych konfliktów. Zaowocowało to rozpadem zespołu w 2007 roku.

Największe utwory 5’nizza

W latach 2000-2006 powstały zdecydowanie największe utwory ukraińskiego zespołu 5’nizza, które w opinii niektórych słuchaczy stały się ponadczasowe. To właśnie w tym okresie wydano następujące kawałki:

 • „Ty kidał”,
 • „Sołdat”,
 • „Ono”,
 • „Natiani”,
 • „Moja Barsiełona”,
 • „W piatnicu wieczerom”.

Z uwagi na muzyczną wszechstronność formacji 5’nizza, wspomniane wyżej numery trafiły w serca młodszych, jak i znacznie bardziej doświadczonych fanów.

Nieoczekiwana reaktywacja zespołu oraz trzeci album

Wydawać mogłoby się, że zespół 5’nizza przeszedł do historii, ale nieoczekiwanie artyści postanowili go reaktywować w 2015 roku. Wtedy to ukazała się wyjątkowa piosenka „I believe in You”, która pozwoliła wrócić zespołowi na właściwe tory i na nowo zawitać w umysłach słuchaczy.

Fani szybko sobie o nich przypomnieli, a to m.in. za sprawą trzeciego albumu studyjnego „КУ” z 2017 roku.

Dotychczasowe koncerty w Polsce

Ukraiński zespół 5’nizza bardzo ceni sobie zwłaszcza polskie koncerty i regularny kontakt z fanami. Do tej pory artyści pojawili się m.in.:

 • w Warszawie,
 • we Wrocławiu,
 • w Krakowie.

Na koncertach ukraińskich artystów zawsze pojawia się mnóstwo osób, którzy są spragnieni dobrej muzyki alternatywnej.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy powstał muzyczny zespół 5’nizza?
5’nizza to ukraiński zespół muzyczny z Charkowa. Założono go w 2000 roku, a formacja specjalizuje się w tworzeniu muzyki alternatywnej (rock, rap, reggae, jazz).
Kto wchodzi w skład zespołu 5’nizza?
Zespół 5’nizza składa się z dwóch ukraińskich artystów. Są to Andrij „Sun” Zaporożec (wokalista) i Siergiej „Otiec Rodnoj” Babkin (gitara akustyczna).
Kiedy powstał debiutancki album studyjny zespołu 5’nizza?
Debiutancki album studyjny zespołu 5’nizza powstał w roku 2003. Ukraińscy artyści nazwali go „Piatnica”. Później powstały jeszcze dwa inne krążki – „05” oraz „КУ”. Na koncie zespołu znajduje się też nieoficjalna płyta „Unplugged”.
Jakimi utworami może się pochwalić zespół 5’nizza?
Zespół 5’nizza w trakcie wieloletniej przygody muzycznej wydał już wiele kawałków. Zdecydowanie najbardziej cenione to: „Ty kidał”, „Sołdat”, „Ono”, „W piatnicu wieczerom” oraz „I believe in You”.

Fani lubią też

Zobacz też