Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Anna Wyszkoni

Anna Wyszkoni

Anna WyszkoniOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Anna Wyszkoni to popularna polska piosenkarka, która od wielu lat utrzymuje bardzo dużą popularność. Jej domeną jest muzyka z pogranicza popu i rocka. Renoma Anny Wyszkoni jest jednak determinowana przede wszystkim przez olbrzymią elastyczność muzyczną. Dzięki niej Wyszkoni jest w stanie zachwycać swoich fanów bardzo odmiennymi piosenkami. 

Początki kariery Anny Wyszkoni

Anna Wyszkoni bezsprzecznie jest jedną z najbardziej renomowanych polskich piosenkarek. Oprócz tego zajmuje się ona tworzeniem tekstów oraz dekorowaniem wnętrz. Już od młodzieńczych lat Wyszkoni bardzo mocno interesowała się muzyką. Jako mała dziewczynka chętnie uczęszczała na różne zajęcia, a jej rodzice inwestowali w jej artystyczny rozwój. Anna Wyszkoni uczęszczała do szkoły w Tworkowie i już wtedy wykazywała spore zainteresowanie śpiewaniem. Jako dziecko Wyszkoni rozwijała się także pod kątem tanecznym. Kluczowym momentem w jej rozwoju było dołączenie do zespołu Łzy, stając się jego wokalistką. Dzięki temu jej popularność zaczęła stopniowo rosnąć. Wyszkoni bardzo ciepło wspomina także swój udział w eliminacjach do Eurowizji. Z jego pomocą postać artystki została jeszcze mocniej wypromowana. Pomimo upływu lat Wyszkoni po dziś dzień zachwyca swoją charyzmą, a jej utwory stale są prawdziwą ucztą dla uszu. 

Najpopularniejsze utwory Anny Wyszkoni

Anna Wyszkoni to doskonały przykład artystki, która utrzymuje swoją popularność pomimo upływu lat. Jej utwory są bowiem na tyle ponadczasowe, że zachwycają się nimi zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia. Choć jest ona aktywna na scenie naprawdę długo, to na pierwszy szlagier musiała czekać do 2000 roku. Wówczas wydała piosenkę "Narcyz się nazywam", która przyniosła jej pierwszych oddanych słuchaczy. Wydanie tego utworu było zapowiedzią pięknej kariery, która w kolejnych latach rozwijała się w zawrotnym tempie. Kolejnym ważnym etapem w rozwoju artystki była piosenka "Anastazja, jestem". Potwierdziła ona opinie na temat olbrzymiego talentu Wyszkoni i była kolejną szansą na wypromowanie się na polskiej scenie. Najbardziej dynamiczny rozwój Wyszkoni przypadł jednak na rok 2009. Wówczas artystka wydała takie piosenki jak "Wiem, że tam jesteś" czy "Czy ten Pan i Pani". Sama Wyszkoni podkreśla jednak, że jej ulubionym utworem jest "Biegnij przed siebie", opublikowany w 2012 roku. W mgnieniu oka zaskarbił on sobie sympatię wielu osób i osiągnął gigantyczne wyświetlenia na platformie YouTube. 

Jakie płyty wydała Anna Wyszkoni?

Choć Anna Wyszkoni jest na polskiej scenie muzycznej aktywna od naprawdę dawna, to póki co na swoim kocie nie ma zbyt wielu albumów. Pierwszą poważną płytę wydała dopiero w 2009 roku. "Pan i Pani" szybko odniosła jednak olbrzymi sukces i sprzedała się w naprawdę dużej ilości egzemplarzy. Artystka nie zamierzała jednak spocząć na laurach i pragnęła stale się rozwijać. Dlatego też w 2012 roku wydała kolejny album, który odniósł jeszcze większy sukces. "Życie jest w porządku" to bezapelacyjnie popisowy produkt Anny Wyszkoni, który stale ma wielu fanów. Bardzo ciekawym punktem w dorobku Wyszkoni jest również album "Jestem tu nowa". Stanowi on podsumowanie całego dotychczasowego życia artystki i opowiada o wielu przeciwnościach losu, z którymi musiała się zmagać. Anna nie zamierza się jednak zatrzymywać i planuje kolejne głośne premiery. Niewykluczone, że jeszcze w 2023 roku wyda następne głośne single, które trafią na pierwsze strony portali muzycznych. 

Najważniejsze nagrody Anny Wyszkoni

Anna Wyszkoni to absolutnie wyjątkowa artystka, która uchodzi za jedną z topowych piosenkarek w naszym kraju. Duża liczba świetnych piosenek sprawiła, że zdobyła ona wiele statuetek oraz wyróżnień. Po raz pierwszy została doceniona w 2008 roku, kiedy to została nominowana do Bursztynowego Słowika. Choć nie wygrała ona w tej konkurencji, to i tak było to dla niej niesamowite doświadczenie. Na pierwszy poważny sukces Wyszkoni musiała czekać do 2009 roku, kiedy to wygrała nagrodę Famka 2009. Sama Wyszkoni podkreśla jednak, że w jej życiu szczególnie duże znaczenie miało zwycięstwo w Superjedynkach w 2011 roku. Dzięki temu triumfowi o Wyszkoni dowiedziała się niemal cała Polska. W kolejnych latach Anna zdobywała kolejne laury, wygrywając chociażby Węża 2014 czy Lato Zet i Dwójki. Sama artystka jest jednak ciągle nienasycona i marzą się jej kolejne statuetki. Jest to najlepsze potwierdzenie tego, jak ambitną osobą jest Anna Wyszkoni. 

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Anna Wyszkoni?
Anna Wyszkoni urodziła się 21 lipca 1980 roku.
Jaki jest ulubiony gatunek muzyczny piosenkarki?
Wyszkoni specjalizuje się przede wszystkim w popie, aczkolwiek uwielbia także pop-rock.
Od kiedy Anna Wyszkoni jest aktywna aktywna na scenie muzycznej?
Od 1996 roku.

Fani lubią też

Zobacz też