Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Beata Kozidrak

Beata Kozidrak

Beata KozidrakSzczegółyOpisWydarzeniaBeata Kozidrak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
64 lata
data urodzenia:
04.05.1960
miejsce urodzenia:
Lublin
dyscyplina:
piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka
social media:

Opis

Beata Kozidrak urodziła się w 1960 roku w Lublinie jako najmłodsze z trojga dzieci. W dzieciństwie uczyła się gry na skrzypcach. Trenowała też balet, a później szermierkę i gimnastykę artystyczną. W liceum śpiewała w chórze szkolnym.

Początek zespołu Bajm

Wspólnie z bratem Jarosławem, wokalistą i gitarzystą, zaczęła występować w lokalnych domach kultury i klubach studenckich. Do duetu dołączył jej przyszły mąż - wokalista Andrzej Pietras oraz gitarzysta Marek Winiarski i tak powstał zespół Bajm. Nazwę utworzono od pierwszych liter imion jego członków.

 

Początkowo ich repertuar stanowiły piosenki turystyczne i harcerskie. Początkiem ich ogólnopolskiej kariery był występ na konkursie debiutantów Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu , gdzie zaprezentowali utwór „Piechotą do lata”.

Po znakomitym debiucie, w poszerzonym składzie, Bajm zaczął tworzyć muzykę pop rockową. Przez 40 lat stworzyli ogromną liczbę hitów takich jak „Józek, nie daruję ci tej nocy”, „Co mi Panie dasz”, „Nie ma wody na pustyni”, „Biała armia”, „Ta sama chwila” czy „Myśli i słowa”.

Kariera Beaty Kozidrak 

W międzyczasie Beata Kozidrak rozwijała także solową karierę. W 1998 roku wydała płytę „Beata”. Płyta pokryła się podwójną platyną i przyniosła artystce dwa Fryderyki. Na początku XXI wieku Kozidrak nagrała piosenki do filmów „W pustyni i w puszczy” oraz „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem”. W 2001 roku otrzymała trzecią w swojej karierze statuetkę Fryderyka w kategorii „Wokalistka roku”. Drugi solowy album Kozidrak „Teraz płynę” ukazał się w 2005 roku.

Koncerty Beaty Kozidrak 

Artystka jest właścicielką czterooktawowego głosu. Koncerty Beaty Kozidrak to barwne widowiska, które od lat porywają publiczność.

Beata Kozidrak - koncerty 2023

Beata Kozidrak jest jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Bilety na koncerty Beaty Kozidrak za każdym razem cieszą się dużą popularnością. Artystka w 2021 roku wystąpiła między innym podczas Orcheston - Gromee i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, który odbył się w grudniu w Krakowie.

Wydarzenia

Beata Kozidrak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Beata Kozidrak?

Miejscowości, w których Beata Kozidrak wystąpi w najbliższym czasie: Szczecin, Kraków, Olsztyn, Jasionka, Katowice.

W którym roku urodziła się Beata Kozidrak?
Beata Kozidrak urodziła się w 1960 roku w Lublinie.
Co oznacza nazwa Bajm - zespołu, do którego należy Beata Kozidrak?
Nazwa Bajm powstała od pierwszych liter imion członków zespołu.
Jaką muzykę wykonuje Beata Kozidrak?
Artystka wykonuje muzykę na pograniczu popu i rocka.

Fani lubią też

Zobacz też