Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Loreen

Sprawdź wydarzenia
LoreenSzczegółyOpisWydarzeniaLoreen - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
16.10.1983
miejsce urodzenia:
Szwecja
dyscyplina:
piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów
social media:

Opis

Loreen to tak naprawdę Lorine Zineb Nora Talhaoui. Choć mieszka w Szwecji, ma marokańsko-berberyjskie korzenie. Jest piosenkarką, kompozytorką oraz autorką tekstów. Najwięcej sławy przyniosły jej dwie wygrane w Eurowizji, pierwsza w 2012 roku, a druga w 2023 oraz udziały w programach rozrywkowych. Wykonuje muzykę łączącą takie gatunki, jak trance, pop, dance i elektronika. Jednocześnie mieści się w koncepcji oraz stylistyce synth popu. 

Loreen - kariera

Po raz pierwszy stanęła na scenie przed większą publicznością w 2004 roku, biorąc udział w "Idolu". Później wzięła udział w programie rozrywkowym "Melodifestivalen 2011". Zaśpiewała piosenkę "My Heart is Refusing Me", która cieszy się platyną w Szwecji. W 2012 roku śpiewając utwór "Euphoria", wygrała dwa konkursy: "Melodifestivalen 2012" oraz Konkurs Piosenki Eurowizji. Piosenka okazała się dzięki temu najlepiej sprzedawanym singlem całego roku 2012 w Szwecji. 9 razy okryła się platyną. 

W 2012 roku wypuściła także nową wersję "My Heart is Refusing Me", której premiera miała miejsce podczas wizyty Loreen w "X Factorze". Niedługo później artystka stanęła na polskiej scenie "Must Be the Music. Tylko muzyka". W Polsce występowała także podczas m.in. Wianków nad Wisłą (2013 rok) oraz Sopot Top of the Top Festival (2013 rok).

Jeszcze w tym samym roku wypuściła swój pierwszy album zatytułowany "Heal", który okrył się platyną. 5 lat później pojawiła się jej druga płyta, czyli "Ride". W 2023 roku powtórzyła swój sukces z 2012 roku. Podczas "Melodifestivalen 2023" oraz Konkursu Piosenki Eurowizji zaśpiewała "Tattoo" i wygrała oba te konkursy. 

Loreen - dyskografia

Loreen wypuściła dwa albumy studyjne:

  • "Heal" (2012 rok, platynowa płyta),
  • "Ride" (2017 rok, 31. miejsce na szwedzkiej liście najlepszych płyt).

Oprócz tego artystka nagrała także dwie EP-ki:

  • "Nude" (2017 rok),
  • "Så mycket bättre 2020 – Tolkningarna" (2020 rok).

Nagrała także liczne single, z których zdecydowanie najlepszymi są "Euphoria" oraz "Tattoo". Popularnością cieszą się także piosenki: "Neon Lights", "My Heart is Refusing Me", "I'm in it with You" oraz "Crying out your Name"

Loreen - poglądy i autentyczność

Loreen nie kryje swoich poglądów. Gdy awansowała do finału Konkursu Piosenki Eurowizji w 2012 roku, wzięła udział w konferencji prasowej. Padły wtedy słowa na temat gwałcenia praw człowieka w Azerbejdżanie, czemu artystka się sprzeciwia. Została za to skrytykowana przez przedstawiciela rządu Azerbejdżanu. W tym samym roku stanęła na scenie konkursu Słowiański Bazar. Na żywo oglądał ją wtedy m.in. prezydent Białorusi. Odwiedzając ten kraj, Loreen spotkała się z żoną jednego z więźniów politycznych, z białoruskimi przedstawicielami Centrum Praw Człowieka, a także z dziennikarzami niezależnymi. Złożyła podpis pod petycją o wycofaniu kary śmierci. Za te działania mogła zostać aresztowana. 

Loreen - nominacje i nagrody 

Od początku kariery do 2023 roku Loreen zdobyła dziesiątki nominacji i wiele nagród, m.in. za najlepszą szwedzką piosenkę roku (2012), najlepszą piosenkarkę na żywo, najlepszą szwedzką piosenkę (2013) oraz Nagrodę Kompozytorów, Nagrodę Artystyczną i Nagrodę Słuchaczy. Jest drugą osobą w historii Eurowizji, która dwukrotnie wygrała ten konkurs. Jednocześnie jest pierwszą kobietą, która odniosła taki sukces.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Loreen - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Loreen?

Miejscowości, w których Loreen wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków.

Kiedy urodziła się Loreen?
Loreen urodziła się 16 października 1983 roku.
Jakie najważniejsze nagrody zdobyła Loreen?
Artystka jest laureatką m.in. nagrody Rockbjörnen oraz Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV. Wygrała w kategorii "najlepszy szwedzki wykonawca".
Czy Loreen miała inną pracę poza śpiewaniem?
Tak, była prezenterką telewizyjną, producentką i reżyserką w stacji telewizyjnej oraz aktorką dubbingową.
Ile razy sprzedał się singiel "Euphoria"?
Piosenka sprzedała się przeszło 2 miliony razy.
Ile razy została odsłuchana piosenka "Euphoria"?
W samym tylko serwisie Spotify singiel został odsłuchany przeszło 150 milionów razy (single version) oraz przeszło 70 milionów razy (druga wersja utworu).

Fani lubią też

Zobacz też