Renata Przemyk

Renata Przemyk

Renata Przemyk to piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Na swoim koncie ma duety z Kasią Nosowską, Hedone, Fiolką, Habakukiem, Strachami na Lachy czy Plateau.

 

Niezwykle ceniona ze względu na nieprzeciętny talent muzyczny, niepowtarzalny głos oraz indywidualność artystyczną. Łączy piosenkę autorską z rockiem alternatywnym (tak zwany rock intelektualny). Reprezentantka nurtu cold wave.

 

Urodziła się w 1966 roku w Bielsku-Białej. Po maturze zamieszkała w Katowicach, gdzie studiowała i ukończyła bohemistykę na Uniwersytecie Śląskim. Zaczęła śpiewać jako nastolatka z lokalnymi kapelami rockowymi, choć tak naprawdę odkryła powołanie dopiero na studiach, zainspirowana Tomem Waitsem, Talking Heads, Niną Hagen i Frankiem Zappą. Karierę muzyczną rozpoczęła w 1988 roku, na XXIV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, ale dopiero rok później zdobyła tam Grand Prix i nagrodę dziennikarzy. Przez rok śpiewała w zespoleYa Hozna”, po czym w 1990 roku rozpoczęła karierę solową.

Kariera solowa Renaty Przemyk

We współpracy ze Sławomirem Wolskim powstała debiutancka płyta Renaty Przemyk  płyta – „Ya Hozna” (1990), okrzyknięta jedną z najbardziej awangardowych i obiecujących albumów roku. Artystka wielokrotnie koncertowała w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, USA). Była zapraszana na wiele festiwali piosenki, m.in. do Opola, Jarocina, Wrocławia i Sopotu. Nagrała dziesięć płyt, w tym jedną z muzyką do spektaklu teatralnego „Balladyna” w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. W 2003 roku wydała album z największymi przebojami (m.in. „Babę zesłał Bóg”, „Protest Dance”, „Ostatni z zielonych”, „Zero”, „Bo jeśli tak ma być”), podsumowujący jej dotychczasową karierę. Na tej płycie utwór „Kochana” wykonała w duecie z Kasią Nosowską. Ostatni krążek artystki „Boogie Street” pochodzi z 2017 roku.

 

Od niemal 20 lat współpracuje z Anną Saraniecką, która jest autorką tekstów jej piosenek oraz menedżerem. W 2008 roku zadebiutowała jako aktorka teatralna rolą Hortensji w spektaklu „Terapia Jonasza” w chorzowskim Teatrze Rozrywki. W 2009 roku można było oglądać ją w roli Meksykanki w przedstawieniu Tramwaj zwany pożądaniem”.

Koncerty Renaty Przemyk

Artystka jest jedną z najbardziej znanych polskich wokalistek. Koncerty Renaty Przemyk cieszą się bardzo dużą popularnością w całej Polsce. Artystkę będzie można zobaczyć również online. Renata Przemyk wystąpiła  25 września 2021 w ramach cyklu koncertów VOD Artysta też człowiek.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Lilly M, GNU Licencja Wolnej Dokumentacji

 

Renata Przemyk - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Renata Przemyk wystąpi w: Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Sopocie
  • Renata Przemyk wystąpi już 25 września w ramach cyklu koncertów VOD Artysta też człowiek.
  • Renata Przemyk, urodzona 10 lutego 1966 roku w Bielsku-Białej, jest polską wokalistką oraz Członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV.
  • Renata Przemyk tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak cold wave, rock alternatywny oraz poezja śpiewana.
  • Pierwszym album, na którym wystąpiła Renata Przemyk, jest "Ya Honza", który został wydany w 1990 roku. Autorem muzyki oraz tekstów jest Sławomir Wolski.
  • Renata Przemyk w 2008 roku zadebiutowała jako aktorka w roli Hortensji w spektaklu "Terapia Jonasza" w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Występowała również w przedstawieniu "Tramwaj zwany pożądaniem" w roli Meksykanki.
  • W 1989 roku Renata Przemyk wraz ze Sławomirem Wolskim założyła zespół "Ya Honza". Wspólnie nagrali 2 albumu, a w 1996 roku zespół został rozwiązany. W 2008 artystka założyła zespół muzyczny o nazwie "Acoustic Trio".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Renata Przemyk
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Renata Przemyk BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Warszawa
16.04.2023
niedziela, 19:00
Hala COS Torwar
sprawdzanie dostępności
od 169 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Wrocław
07.05.2023
niedziela, 19:00
Narodowe Forum Muzyki
sprawdzanie dostępności
od 169 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Szczecin
19.05.2023
piątek, 20:00
Teatr Letni w Szczecinie
sprawdzanie dostępności
od 169 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Sopot
25.06.2023
niedziela, 20:00
Opera Leśna
sprawdzanie dostępności
od 169 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/