Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej

MRD

MRDOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kent Tonning to popularny DJ norweskiego pochodzenia działający pod pseudonimem MRD. Jest bardzo młodym artystą, który tworzy całkowicie nowe  brzmienia łączące wiele gatunków. W bardzo krótkim czasie zyskał swoją popularność. 

 

W ciągu dwóch lat wydał sześć singli i stworzył swój pierwszy, autorski album. Aktualnie jest autorem czterech albumów:

  • "R.O.T"
  • "Sublimation"
  • "Superwoman"
  • "Superwoman 2.0 Vinyl"

Jego muzyka nie jest oczywista. Żeby ją w pełni zrozumieć trzeba się dogłębnie zanurzyć i poczuć to co chce nam przekazać. Żeby to uczynić wystarczy mieć spokojne podejście oraz pozytywne nastawienie. 

 

Kent Tonning łączy wiele gatunków muzyki takich jak: techno, ambient, new wave oraz hardcore tworząc twarde, melodyjne, a zarazem nostalgiczne brzmienia. Oprócz umiejętnych połączeń wykorzystuje wplatanie niezwykłego wokalu, który swoim podobieństwem przypomina muzykę nowofalową z lat 80 i 90.  

"Out of Red"

"Out of Red" jest miniwydawnictwem młodego artysty, które składa się z czterech utworów. Mówi się o nim jakoby była to głęboka podróż przez głębokie emocje. Jest to połączenie muzyki trans, groove z początku dwudziestego wieku. Mocna gitara i delikatny głos tworzą magiczną przestrzeń. Całość to tzw. epka czyli niedługie utwory, których nie można nazwać singlem. Jednocześnie zbyt krótkie by przyjąć nazwę długogrającego albumu. Muzyce towarzyszy śpiew autora. Piosenki, które się pojawiły to:

  • "WTSO"
  • "Out of Red"
  • "Sala "
  • "Synkron"

Po powstaniu epki Kent Tonning stwierdził, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Dzięki swojej rewolucyjnej wizji udowadnia, że Techno jest gatunkiem stworzonym do łączenia z innymi.

 

Oprócz Out of Red artysta stworzył wcześniej dwie epki: Flowers of flesh and blood oraz Fall in Love (wspólnie z Julianem Muller'em)     

Hate i jego utwory na wielu platformach

Scena klubowa w Norwegii może być dumna z młodocianego artysty jakim jest MRD, który może się pochwalić również duetem wspólnie stworzonym z Julianem Mullerem. Utwór można odsłuchać na platformie YouTube. Jego klipy umieszczane są pod pseudonimem HATE. Dzięki swojemu kanałowi może promować nowe wydania oraz miksy muzyki elektronicznej. Wszystkie utwory przesyła w dość niskiej jakości wyłącznie w celach promocyjnych. Wszystkie produkcje posiadają link w opisie i są dostępne do kupienia.

 

Hate daje możliwość odsłuchania autorskich podcastów, które pokazuje na Soundcloud. Jest to zazwyczaj ponad godzinna mieszanka, która może nierzadko umilić Twój czas.  

Działalność muzyczna i koncerty

 MRD nie jest wielkim fanem pokazywania siebie w social mediach. Swój pierwszy koncert na żywo zagrał 27 lipca 2018 roku w Oslo. Jeden z ostatnich miał się odbyć 20 maja 2022 roku w Lithuanii. Był to finał sezonu Elastica- czyli wszechstronna akcja z dodatkiem ciekawych dźwięków. Tego dnia pojawiło się wiele szanowanych gości jak i również lokalnych bohaterów. MRD zapowiadany był jako modny artysta- najlepsza rzecz jaka przytrafiła się w ostatnich czasach norweskiej scenie klubowej. Niestety nie mógł pojawić się na występie. Jego przyjaciele i krewni zajęli jego miejsce podczas nieobecności dostarczając zabójczy zestaw pozytywnej energii.

 

Kent Tonning najczęściej pojawia się w klubie The Villa w ojczystym kraju- Norwegii.

 

"Superwoman" - pierwszy sukces

MRD bez wątpliwości swoją popularność zyskał dzięki płycie "Superwoman". Wielu słuchaczom przypadło do gustu to w jaki sposób wyraża siebie. Czasy, w których aktualnie żyjemy nie są zamknięte na takie połączenia. Ludzie cały czas pragną czegoś nowego. Świeże podejście do muzyki, energiczne rytmy przekazane w sposób niezwykle spójny i nowoczesny chwyciły za serce niejednego słuchacza. Płyta ma sześć różnych tracków.

 

Superwoman 2.0 to debiut w wersji winylowej. Na niej możemy odsłuchać siedem utworów. Będzie idealnym wyborem dla ludzi ceniących tradycję. Gramofon, na którym będzie można ją odtworzyć dodatkowo nada odpowiedni nastrój.

 

Jeśli Kent Tonning nie postawiłby na swoje indywidualne odczucia i pragnienia, i tworzył to co narzuca rynek, z pewnością nie odniósłby takiego sukcesu. Pierwszy album jak i każdy podcast, który tworzy zwiększa jego szanse na coraz większą popularność. Trzeba mieć ogromny talent, by móc w tak delikatny, a zarazem odpowiedni sposób połączyć kilka gatunków muzyki. 

Współpraca z innymi artystami 

MRD współtworzył różne tracki z min: Sticky Icky lub Julianem Mullerem. Dzięki tym współpracom również może zyskać ogromną popularność. Artyści występują na różnych eventach i koncertach. Z pewnością Kent Tonning w jeszcze szybszym tempie będzie stawał się sławny. Szczególnie młodzież potrzebuje tak dobrej muzyki. W niedługim czasie artysta z pewnością będzie rozpoznawalny na całym świecie. Tworzy oryginalne dzieła, które potrafią wprowadzić w magiczny trans sprawiający, że chce się słuchać coraz więcej i więcej.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi MRD: Aksamit, Szmer, Jacek Sienkiewicz, Amelie Lens, Michał Jabłoński, Antigone, Schwefelgelb, Daria Kolosova, Szymon Weiss, DUSS, Truant, Earth Trax, Nastia, Manoid, Narciss, Jurek Przeździecki,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się MRD?
MRD to pseudonim, który nosi Kent Tonning. Można go również spotkać pod nazwą Autolaser. Artysta pochodzi z Norwegii. Dodatkowo na portalu youtube działa pod nazwą HATE.
Dzięki czemu MRD zyskał popularność?
Do sławy MRD z pewnością przyczynił się album 'Superwoman'. Najnowsza epka 'Out of Red' również cieszy się dużym zainteresowaniem. Łączenie wielu gatunków muzyki w nietuzinkową całość określiła go mianem oryginalnego artysty.
Gdzie można najczęściej spotkać MRD?
Kent Tonning jest stałym gościem w klubie The Villa w Norwegii. To właśnie w tym miejscu można go najczęściej zobaczyć.
Czy MRD działa samodzielnie?
Artysta współpracuje z różnymi wytwórniami, jednakże jego kompozycje są w pełni autorskie i oryginalne. MRD można było zobaczyć w duecie z Sticky Icky czy Julianem Mullerem.

Fani lubią też

Zobacz też