Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Teatr w Opolu

Bogaty repertuar spektakli: komedie, dramaty, musicale

W tym mieście każdy fan spektakli teatralnych znajdzie coś dla siebie.

Teatr w Opolu umożliwia też zobaczenie najbardziej znanych wydarzeń takich jak musical Metro, który organizuje pokazy w ramach sceny wyjazdowej. Najbardziej znane opolskie teatry to Teatr im. J. Kochanowskiego i Opolski Teatr Lalki i Aktora. W tych miejscach zarówno dorośli jak i dzieci będą mieli okazję zobaczyć najlepsza grę aktorska na żywo. Najmłodsi przeniosą się do bajkowego świata, który na długo pozostanie w ich pamięci.

Teatr Opole bilety i spektakle

Jednym z najważniejszych i najpopularniejszych teatrów w Opolu jest Teatr Dramatyczny im. Jana Kochanowskiego. W tym miejscu wystawiane są sztuki współczesne oraz nowe adaptacje klasycznych tekstów.

Teatr Dramatyczny Opole repertuar to wiel unikalnych projektów, takich jak np. rewia „10 Tenorów”. Dziesięciu śpiewaków, Polaków i Ukraińców, śpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykonuje muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich i ukraińskich.

Inną, bardziej kameralną propozycją teatralną w Opolu jest Teatr Eko Studio. To prywatna instytucja kulturalna, założona przez aktora Andrzeja Czernika. Teatr wyróżnił się, wystawiając pierwsze w Polsce przedstawienie Reymonta w przestrzeni pozateatralnej. Spektakl „Chłopi” odbył się w niecodziennej scenerii – skansenie Muzeum Wsi Opolskiej.

Teatr Opole bilety na spektakle kupisz za pośrednictwem serwisu eBilet - bądź na bieżąco.

Zobacz też