Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Mateusz Banasiuk

Mateusz Banasiuk

Mateusz BanasiukOpisWydarzeniaMateusz Banasiuk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Mateusz Banasiuk to urodzony w 1985 roku w Warszawie polski aktor teatralny telewizyjny i filmowy. Jest synem aktora Stanisława Banasiuka wychował się na warszawskim Powiślu. W 2009 roku został absolwentem Wyższej Szkoły Filmowe w Warszawie. Następnie w 2011 roku skończył edukację w Akademii Teatralnej w Warszawie.

Rozwój kariery aktorskiej Mateusza Banasiuka

Mateusz Banasiuk zagrał w wielu filmach docenionych przez krytyków. W opartym na faktach filmie Cisza wystąpił jako jeden z licealistów tragicznie zmarłych podczas lawiny w 2003. Ważnym momentem w jego karierze była główna rola biseksualnego Kuby w filmie Płynące wieżowce w reżyserii Tomasza Wasilewskiego.

 

Dużą rozpoznawalność zdobył dzięki występom w serialach. Telewidzom znany jest głównie jako Radek z serialu obyczajowego Polsatu Pierwsza miłość. Był uczestnikiem programów rozrywkowych: Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, Twoja twarz brzmi znajomo i Ninja Warrior Polska W 2015 razem z Rafałem Żukowskim, Pawłem Paszczykiem i Bilguunem Ariunbaatarem założył zespół rockowy Lavina, w którym gra na perkusji. Wiele razy zdobył pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski Aktorów w Pływaniu. Umiejętności pływackie wykorzystał w filmie Płynące wieżowce.

Mateusz Banasiuk spektakle 2022

Mateusz Banasiuk jest artystą, którego grę aktorką można oglądać zarówno w filmie jak i teatrze. Spektakle 2022 z udziałem Mateusza Banasiuka to między innymi komedia Seks miłość i podatki, gdzie wystąpi na jednej scenie między innymi z Weroniką Książkiewicz czy Mikołajem Krawczykiem.

 

Źródło zdjęcia: Flickr

 

Zobacz też: Tomasz Dedek, Kaja Paschalska, Cezary Żak, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Piotr Grabowski, Katarzyna Skrzynecka, Paulina Gałązka, Marcin Bosak, Piotr Zelt, Elżbieta Romanowska, Piotr Skarga, Michał Piela, Andrzej Popiel, Barbara Wypych, Michał Żurawski, Lidia Stanisławska, Sylwia Banasik-Smulska, Jędrzej Hycnar, Katarzyna Pakosińska, Wojciech Medyński,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Alibi od zaraz

Alibi od zaraz

25.03-12.06.2023

Gdynia, Kraków, Lublin i inne

The Big Bang, czyli Wielki Wybuch

The Big Bang, czyli Wielki Wybuch

31.03-25.04.2023

Warszawa

Powiedzmy miłość

Powiedzmy miłość

01.04-23.05.2023

Warszawa

O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor

O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor

24-25.05.2023

Warszawa

Imię

Imię

27.05-06.10.2023

Białystok, Lublin, Warszawa i inne

Mateusz Banasiuk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Mateusz Banasiuk?

Miejscowości, w których Mateusz Banasiuk wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia, Warszawa, Kraków, Białystok, Lublin, Wrocław.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn