Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

DUSS

Sprawdź wydarzenia
DUSSOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

DUSS to polski duet, który tworzą Wojtek i Sebastian. Pochodzących z Bydgoszczy producentów połączyła miłość do muzyki klubowej. Ich produkcje na stałe wpisały się w tracklisty topowych artystów polskiej sceny klubowej. DUSS ma na swoim koncie wiele sukcesów - m.in pojawienie się na prestiżowej składance "Godskitchen Poland" czy wysokie pozycje na liście Trackitdown. DUSS to jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych duetów w Polsce. Co jeszcze powinniście o nim wiedzieć i gdzie można go usłyszeć? O tym opowiadamy w poniższym tekście.

DUSS wyznacza standardy

Od wielu lat bydgoski duet DUSS kreuje trendy i wyznacza trendy na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Co ważne, nie powstydziłyby się ich nawet największe nazwiska, które działają w tej branży. Panowie zdążyli już zjeździć "klubową Polskę" wzdłuż i wszerz, pojawiając się na najważniejszych imprezach w naszym kraju (i nie tylko). DUSS mogą pochwalić się występami na legendarnym Cocoon London w Wielkiej Brytanii, na głównej scenie Mayday (jako jedyny polski artysta) czy na wyjątkowym Electrocity (Dubfire's Sci+Tec stage). Nie mogło ich takż zabraknąć na kołobrzeskim Sunrise Festivalu. Dzięki swoim umiejętnościom, duet DUSS zapewnił sobie stałą rezydenturę w legendarnym, warszawskim klubie Luzztro. To właśnie z tym ostatnim miejscem producenci mają najwięcej wspólnego, ponieważ do dziś współpracują z wytwórnią Luzztro Records.

 

W klubie Luzztro można również spotkać jeden z najstarszych imprezowych cykli w Polsce - DussLuzz. To autorski projekt duetu, który zrzesza fanów producentów, którzy podczas wydarzeń bawią się przy brzmieniach swojego ulubionego kolektywu.

Moc współpracy

Duet DUSS swoje utwory umieszcza na najważniejszych składankach na rynku. Wśród nich nie sposób nie wymienić wspomnianej wcześniej "Godskitchen Poland" czy kultowej już "RENAISSANCE". To właśnie na tej drugiej znalazł się kawałek zatytułowany "Deep Field". Tak oto DUSS znaleźli się tuż obok takich nazwisk jak m.in: Sasha, Nic Fanciulli, James Zabiela, John Digweed, Maya Jane Coles, Nick Muir, Valentino Kanzyani czy Gui Boratto.

 

Produkcje duetu DUSS zostały dostrzeżone również przez ogromne wytwórnie, choćby Agile Recordings z Uto Karem i Solid Monique Musique. Na liście znalazło się również Persuit Recordings Roba Hesa. Swoje poparcie dla DUSS wyraził także sam Richie Hawtin. Do pracy przy najnowszych utworach panowie zapraszają kolejne nazwiska, które liczą się na globalnej scenie muzyki elektronicznej. Wśród nich znaleźli się m.in: DESNA, GIGEE, Don Weber, De Moraes, Heerhorst, Elec Brown, Siles oraz Nico Cabeza.

 

Jakiś czas temu panowie podpisali również kontrakt z legendarną, berlińską wytwórnią Second State. To właśnie dla niej nagrywali wcześniej tacy artyści jak m.in Amelie Lens czy Joyhausser. 

Żadnych ograniczeń

Dla Sebastiana i Wojtka z DUSS muzyczne szufladki mogłyby nie istnieć. Podczas swoich setów producenci nie ograniczają się do jednego gatunku i umiejętnie łączą style oraz utwory. Ich koncerty wyróżnia ścisła symbioza muzycznego doświadczenia oraz tradycji z nowoczesnością oraz innowacją. DUSS otwarcie mówią, że na ich liście inspiracji nie brakuje takich klasyków jak m.in grupa The Order, Soft Cell czy Bronski Beat. Panowie przyznają także, że uwielbiają zasłuchiwać się w sety Luciano, Carlo Lio, The Junkies, Loco Dice, Livio & Roby, Dubfire czy Guti.

 

Utwory wydawane przez DUSS często goszczą podczas setów innych artystów - z całego świata. Warto tu przywołać choćby kawałek zatytułowany "Remont". Chętnie wykorzystywał go swojego czasu sam Richie Hawtin. Dzięki temu, że grał go podczas imprez, został on dostrzeżony przez innych DJów - w tym przez Uto Karemę. Ten ostatni postanowił nawet zaprosić chłopaków pod skrzydła swojej wytwórni - Agile Recordings. Dzięki temu udało im się wydać choćby EP-kę "D Love".

 

DUSS to inaczej DJ W, czyli DoubleU. Technika tworzenia setów ulepszana była latami. Dzięki temu DUSS udało się osiągnąć coś, czego wcześniej nie dokonał nikt inny. Panowie dokonali swoistej rewolucji, która wniosła nową jakość w sety innych polskich twórców. Ich utwory cieszą się ogromną popularnością - nie tylko w kraju, ale również poza naszymi granicami. Największymi przebojami okazały się być takie utwory jak m.in "Kursk" czy "What You Say". O samych produkcjach duet DUSS mówi otwarcie: "jest to jak z wiarą w Boga. Albo się to ma w sercu, albo nie". 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi DUSS: Aksamit, MRD, Szmer, Jacek Sienkiewicz, Amelie Lens, Michał Jabłoński, Antigone, Schwefelgelb, Daria Kolosova, Szymon Weiss, Truant, Earth Trax, Nastia, Manoid, Narciss, Jurek Przeździecki,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto tworzy duet DUSS?
Duet DUSS tworzy dwóch kolegów - Wojtek oraz Sebastian. Poznali się oni w Bydgoszczy, gdzie wspólnie postanowili tworzyć muzykę elektroniczną.
Gdzie można usłyszeć DUSS na żywo?
DUSS grają swoje sety nie tylko w Polsce, ale również za granicą - na największych festiwalach muzycznych. W Polsce stałym miejscem ich rezydentury jest warszawski klub Luzztro, gdzie można wybrać się na ich autorskie wydarzenie - DussLuzz.
Czy DUSS ma na swoim koncie duety?
DUSS tworzy wiele utworów we współpracy z innymi artystami. Na swoim koncie mają produkcje do których zaprosili m.in GIGEE, Don Weber, De Moraes, Heerhorst, Elec Brown, Siles oraz Nico Cabeza.

Fani lubią też

Zobacz też