Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Wojciech Malajkat

Wojciech Malajkat

Wojciech MalajkatOpisWydarzeniaWojciech Malajkat - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Polski aktor teatralny, filmowy, reżyser oraz pedagog. Profesor sztuki teatralnej wykładający na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Shillera w Łodzi, którą ukończył w roku 1986.

Na scenie teatralnej zadebiutował jeszcze w czasie studiów w roku 1983 rolą Błazna w przedstawieniu „Król Lear” w reżyserii Jana i Haliny Machulskich w warszawskim Teatrze Ochoty.

Po ukończeniu szkoły przez 15 lat (1986-2001) związany z Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, a w latach 1997-2008 z Teatrem Narodowym w Warszawie. Od roku 2009 jest Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Teatru Syrena w Warszawie. W swoim dorobku aktorskim ma niezliczone role teatralne.


Szerokiej publiczności znany z ról w spektaklach Teatru Telewizji oraz licznych produkcji filmowych i telewizyjnych spośród których wymienić można chociażby: „Ogniem i Mieczem”, „Listy do M.” czy „Obywatel” w reż. Jerzego Stuhra. Przez młodszych widzów bezbłędnie rozpoznawany „po głosie”, ze względu na liczne role dubbingowe w takich produkcjach jak: „Epoka lodowcowa”, „Shrek”, „Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń” oraz „Kot w butach”.

Wydarzenia

Wojciech Malajkat - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Wojciech Malajkat?

Miejscowości, w których Wojciech Malajkat wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kielce, Ciechanów, Gdańsk, Kraków.

Kiedy urodził się Wojciech Malajkat?
Wojciech Malajkat, urodzony 16 stycznia 1963 roku w Mrągowie, jest polskim aktorem teatralnym oraz filmowym, prezenterem telewizyjnym i reżyserem.
Jak rozpoczęła się kariera Wojciecha Malajkat?
Wojciech w 1986 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjne i Teatralnej w Łodzi. W tym samym roku rozpoczął też współprace w Teatrze Studio oraz Teatrze Narodowym w Warszawie. Od stycznia 2009 roku był dyrektorem naczelnym Teatru Syrena w Warszawie.
Jakie produkcje wyreżyserował Wojciech Malajkat?
W 2007 roku był reżyserem filmu "Wolny jeździec". Wojciech na swoim koncie ma również produkcje teatralne takie jak : "Chłopiec z gwiazd", "Hipnoza", "Pajęcza sieć" oraz "Plotka".
Czy Wojciech Malajkat podkładał głos do postaci filmów?
Pierwszą rolą, pod którą Wojciech Malajkat podkładał głos, był Piotr w filmie z 1990 roku pod tytułem "Armelle". Wojciech często bierze udział w dubbingu, odpowiadał za role takie jak między innymi Kot w butach w filmie "Shrek Forever," Maniek w filmie Epoka lodowcowa 4,5.
Jaką pierwszą rolę odgrywał Wojciech Malajkat?
Wojciech w 1985 roku brał udział w produkcji telewizyjnej "Żuraw i czapla". Jest to polski serial telewizyjny. Wcielił się tam w rolę kolegi Kasi, głównej bohaterki serialu.

Fani lubią też

Zobacz też