Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa

Szmer

SzmerOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kim jest Szmer?

Szmer jest jednym z tych DJ-ów, którzy dopiero walczą o to, by być rozpoznawalnym na polskiej scenie clubbingowej. Nagrody muzyczne nie są pisane każdemu, natomiast nie zmienia to faktu, że jak najbardziej warto zabiegać o atencję publiczności, żeby stać się sławnym i dopiero zyskać jej poklask. Pod pseudonimem Szmer kryje się Wojciech Ryżewski, który urodził się w Gdańsku. Nie będziemy ukrywać, że jest to czołowa postać muzyki elektronicznej, chociażby w Polsce, ale kto wie czy za parę lat tak się nie stanie. Szmer produkuje muzykę już od ponad 10 lat, ale nie tylko to jest jego zajęciem, które go pochłania. Ryżewski jest propagatorem muzyki techno w Polsce, o czym na pewno wielu z was nie wiedziało.

 

Każdy DJ miał i nadal ma swoje inspiracje. U Wojciecha Ryżewskiego była to klasyka lat 90-tych w postaci 2 Unlimited i trzeba powiedzieć, że był to jeden z prekursorów muzyki bardzo dynamicznej, która w dodatku przebiła się do mainstreamu. Trudno znaleźć osobę, która nie słyszała piosenek "No limit" czy "Get ready for this". Jego zajęciem jest również produkcja muzyki z gatunku house i stara się to robić całym sercem, chociaż wiadomo, że nie jest łatwo, szczególnie komuś, kto nie ma jeszcze wielu osób do pomocy i też tych, które mogłyby się zająć profesjonalnie jego karierą, obciążając go z niektórych obowiązków. 

Jakie są osiągnięcia Szmera?

Nie będziemy was oszukiwać, że Szmer jest DJ-em, który ma masę osiągnięć na swoim koncie. Nie każdemu dane jest być na topie i nagrywać popularne kawałki, co nie znaczy, że Szmer nie ma paru ciekawych kawałków w swoim dossier. Jeżeli chodzi o granie koncertów, to naturalnie, że pojawia się na różnego rodzaju imprezach, na których sprawia, że parkiet płonie. Szmer czerpie z najbardziej znanych DJ-ów, ale również próbuje zaznaczyć się swoimi kompozycjami.

 

Szmer prowadzi swój kanał na YouTube, na którym nie ma zbyt wielu subskrybentów, bo ledwie ponad 120 osób, ale być może z czasem się to zmieni. Na swoim koncie ma 2 znane piosenki, które przekroczyły 10 tysięcy wyświetleń, więc możemy mówić już o pewnym odzewie ze strony widowni. Są to kawałki, które powiedzielibyśmy, że nie są zbyt ambitne, bo ich tytuły to "Jarosław Polskę zbaw" oraz "Wielka Tajemnica". Nagrał je wraz z DJ Klerem, a co ciekawe, do jednego z nich powstał nawet teledysk. Jak się domyślacie, nie jest to produkcja najwyższych lotów, ale zdecydowanie warto docenić starania, by stać się bardziej rozpoznawalnym. Nie wiemy czy te środki będą umiejętnie wykorzystane, bo nagrywanie piosenek o charakterze politycznym nie przysporzy większego uznania widowni, ale może jednak zwiększy popularność, przynajmniej na chwilę.

 

Producent jakim jest Szmer ma też na swoim koncie różnego rodzaju sety, które można znaleźć również na YT, jednak ich oglądalność, a w zasadzie słuchalność nie jest największa, bo mowa o kilkuset widzach, natomiast jego kawałki są dostępne na kanale HATE LAB, gdzie jest ponad 50 tysięcy subskrypcji. Jest to więc dobra baza wyjściowa do tego, żeby w przyszłości przebić się ze swoją twórczością i wykorzystać swoje 5 minut. W muzyce klubowej warto czekać na swoją szansę, bo może się okazać, że "złoty strzał" nadejdzie wraz z produkcją jednej czy dwóch piosenek. Owszem, może tak się nie stać, natomiast zawsze trzeba chwalić prawdziwych pasjonatów, którzy grają dla ludzi, a kimś takim z pewnością jest Szmer. Miejmy nadzieję, że gdańszczanin z czasem stanie się naszym towarem eksportowym, z którego nasi rodacy będą mogli być dumni.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Szmer: Aksamit, MRD, Jacek Sienkiewicz, Amelie Lens, Michał Jabłoński, Antigone, Schwefelgelb, Daria Kolosova, Szymon Weiss, DUSS, Truant, Earth Trax, Nastia, Manoid, Narciss, Jurek Przeździecki,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim jest Szmer i skąd pochodzi?
Szmer jest z pochodzenia Polakiem. Nazywa się Wojciech Ryżewski i mieszka w Gdańsku.
Jakie są inspiracje muzyczne Wojciecha Ryżewskiego?
Szmera pasjonuje klasyka muzyki techno, a konkretnie lata 90-te, kiedy popularna była grupa 2 Unlimited. Wojtek jak mówi o sobie, całymi nocami słuchał audycji radiowych, żeby wyłapywać to, co najlepsze.
Jakie są największe osiągnięcia muzyczne Szmera?
Wydaje się, że najlepsze dopiero przed nim, natomiast na tle jego twórczości wyróżniają się dwie piosenki, które przekroczyły ponad 10 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube - "Jarosław Polskę Zbaw" oraz "Wielka Tajemnica", a nagrał je z DJ Klerem.

Fani lubią też

Zobacz też