Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Piotr Kuberski

Piotr Kuberski

Piotr KuberskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
35 lat
data urodzenia:
24.10.1988
miejsce urodzenia:
Oborniki
dyscyplina:
MMA
social media:

Opis

Piotr Kuberski (Qbear) to urodzony 24 października 1988 roku w Obornikach polski zawodnik MMA, walczący w wadze średniej. Aktualnie związany z federacją KSW, chociaż w przeszłości walczył m.in. dla organizacji FEN.

Piotr sportami walki interesował się już we wczesnych latach dojrzewania. Na początku trenował:

  • boks,
  • grappling,
  • muay thai.

Z czasem Piotr postawił wyłącznie na MMA. Swój sportowy warsztat rozwijał w kilku różnych klubach, w tym m.in. Murowana Goślina Team i Ankos MMA Poznań, spotykając na swojej drodze wielu uznanych trenerów, którzy pomogli osiągnąć mu sukces. W tym gronie znalazł się chociażby Andrzej Kościelski.

Początki zawodnika MMA

Początki kariery MMA nie były dla Piotra Kuberskiego łatwe, jednak już w pierwszych swoich walkach udowodnił, że ma niezwykły talent. Zaczęło się od zajęcia 3. pozycji na Mistrzostwach Polski Amatorskiego MMA „Ring XF” w 2011 roku. W międzyczasie wywalczył też medal na Mistrzostwach Polski w grapplingu 2012 (srebro). W tym roku miał też miejsce jego zawodowy debiut, w którym to pokonał przez techniczny nokaut Piotra Judka.

Później było jeszcze lepiej. Piotr zaczął otrzymywać kolejne propozycje walk i pojawił się m.in. na galach:

  • Slugfest,
  • Poznań Fight Night.

Walki dla UAE Warriors, RWC i FEN

W pokonanym polu pozostawił choćby Sebastiana Kostrzewę i Adama Ugorskiego, natomiast jedyną porażkę w tym czasie odniósł w pojedynku z Jakubem Kamieniarzem.

Doskonałe wyniki w dotychczasowych walkach MMA sprawiły, że Piotrem Kuberskim zaczęły się interesować bardzo popularne federacje sportów walki. Qbear w 2020 roku stoczył zwycięską walkę na gali UAE Warriors, gdzie jego rywalem był Ahmed Saeb. W tym samym roku naprzeciw niego stanął również Markus Cuk. Miało to miejsce na gali RWC. Markus musiał jednak uznać wyższość Piotra Kuberskiego, który zakończył ten pojedynek już w 1. rundzie.

Jego niebywały talent, upór w dążeniu do celu i ambicję dostrzegli wtedy przedstawiciele federacji FEN, dla której stoczył kilka następnych walk. W tym czasie wygrał z:

  • Mateuszem Strzelczykiem,
  • Krystianem Bielskim,
  • Marcinem Naruszczką,
  • Marcinem Filipczakiem,
  • Kamilem Wojciechowskim.

Podczas gali FEN 40 w Ostródzie (2022 rok) zdobył pas mistrzowski w wadze średniej, który później dwa razy obronił. 

Transfer do KSW

Piotr z miejsca stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najmocniejszych zawodników wagi średniej, co poskutkowało podpisaniem kontraktu z KSW. Qbear jest znany ze swojego ofensywnego stylu walki i niesamowitej charyzmy. Szybko stara się wywrzeć na rywalu presję i doprowadzić do ekspresowego zakończenia pojedynku. Dzięki temu ma na swoim koncie wiele nokautów (KO) i technicznych nokautów (TKO).

Wielokrotnie docenili to współpracujący z nim przedstawiciele federacji MMA, ponieważ Piotr może się pochwalić m.in. dwoma bonusami za nokaut wieczoru dla federacji FEN (w walce z Marcinem Filipczakiem i Kamilem Wojciechowskim) oraz bonusem za walkę wieczoru na gali FEN 37 we Wrocławiu (pojedynek z Krystianem Bielskim).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Piotr Kuberski?
Piotr Kuberski to jeden z najbardziej znanych polskich zawodników MMA w wadze średniej. Urodzony 24 października 1988 roku w Obornikach.
Dla jakich organizacji walczył/walczy Piotr Kuberski i z jakimi klubami sportów walki jest kojarzony?
Piotr Kuberski współpracował już z kilkoma różnymi federacjami MMA, wśród których na szczególne uznanie zasługują organizacje FEN i KSW. Kuberski jest kojarzony z dwoma klubami sportów walki: Murowana Goślina Team i Ankos MMA Poznań.
Jaką ksywką w oktagonie posługuje się Piotr Kuberski?
Piotr Kuberski jest znany pod ksywką Qbear.
Z kim Piotr Kuberski stoczył swoją debiutancką walkę zawodową w MMA?
Debiutancka walka zawodowa Piotra Kuberskiego miała miejsce w 2012 roku i Qbear stoczył ją z Piotrem Judkiem. Qbear wyszedł z niej zwycięsko i pokonał rywala przez techniczny nokaut.

Fani lubią też

Zobacz też