Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Rodrigo y Gabriela

Rodrigo y Gabriela

Rodrigo y GabrielaOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Rodrigo y Gabriela to duet gitarzystów klasycznych. Tworzą go pochodzący z Meksyku Rodrigo Sánchez i Gabriela Quintero. Wychowali się na muzyce flamenco, jazzie i rocku, ale są także fanami cięższych brzmień, jakie reprezentuje na przykład zespół Metallica. Rodrigo i Gabriela poznali się jako nastolatkowie. Połączyła ich pasja do muzyki, a wkrótce zostali parą także w życiu. Na początku lat 90. Sánchez wraz z bratem stworzył zespół heavy metalowy o nazwie Tierra Ácida. Po pewnym czasie dołączyła do nich Quintero. Przez kilka miesięcy muzycy występowali w meksykańskim kurorcie Ixtapa, jednak praca ta nie dawała im satysfakcji. W poszukiwaniu szerszych artystycznych horyzontów postanowili wyjechać do Europy. W 1999 roku zamieszkali w Dublinie mimo, iż nie znali angielskiego. Zaczęli grać w lokalnych barach i klubach. Ich repertuar składał się początkowo z coverów, ale z czasem zaczęli tworzyć własne utwory. Zaprzyjaźnili się z irlandzkim wokalistą Damienem Ricem, który skontaktował ich z wytwórnią Rubyworks Records.

W 2002 roku ukazał się debiutancki album grupy pod tytułem „re-Foc”. Sukces przyniosła im druga płyta - „Rodrigo y Gabriela”, wydana w lutym 2006 roku. Pokryła się ona platyną w Irlandii. Znalazły się tam między innymi covery zespołów Led Zeppelin - „Stairway to Heaven” oraz Metalliki - „Orion”. Łącznie duet ma na koncie 5 albumów. Ostatni - „9 Dead Alive” ukazał się w kwietniu 2014 roku.

W 2011 roku Rodrigo y Gabriela współpracowali z Hansem Zimmerem przy tworzeniu muzyki do ścieżki dźwiękowej filmu „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też