Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo

Truant

TruantOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Patryk Szulc, znany lepiej jako Truant to intrygująca i dynamiczna postać polskiej sceny muzycznej w sferze muzyki elektronicznej house, deep house oraz techno. Urodzony w Warszawie, następnie kilkanaście lat spędził w centralnym Londynie czerpiąc inspirację z tamtejszej muzyki undergroundowej. Artysta i producent muzyczny jest szczególnie związany ze stolicą oraz jej środowiskiem muzycznym, swój pierwszy występ zagrał w nieistniejącym już lecz kultowym warszawskim klubie Paragraf 51 - tuż po tym kiedy udało mu się kupić swój pierwszy profesjonalny sprzęt. Od tej pory nastąpił przełom w jego działalności muzycznej, występował jako rezydent takich warszawskich klubów jak Luzztro i Nowa Jerozolima i tworzył ich niezwykły klimat i najlepszą oprawę muzyczną. Truant ma na swoim koncie zarówno polskie jak i zagraniczne projekty, między innymi udział w projekcie warszawsko-berlińskim Voraus, Karma Bookings czy też w projekcie Otake Records, tworzonym przez Piotra Bejnara, którego celem jest stworzenie wspierającej się społeczności artystów muzyki klubowej oraz promowanie nowych artystów. 

Osiągnięcia i festiwale

Wielkim sukcesem Patryka jest zostanie finalistą Burn Residency - największego na świecie konkursu dla DJ-ów i producentów muzyki elektronicznej, w którym jako polski uczestnik przez dwa miesiące rezydował na Ibizie prezentując swoją muzykę, rywalizując z najlepszymi artystami muzyki elektronicznej na świecie. Truant jest także laureatem plebiscytu MUNOLUDY 2014 czyli corocznej relacji działań polskich organizatorów imprez i festiwali, właścicieli klubów oraz artystów, w której znalazł się w setce najlepszych DJ-ów i producentów roku 2014, na wysokim 38 miejscu. Rozpoznawalny styl pozwolił mu zwiedzić wiele polskich i zagranicznych klubów oraz festiwali. W sierpniu 2014 Truant pojawił się w line-upie festiwalu Plotzlich am Meer (Nagle nad Morzem) w Kołobrzegu jako jeden z kilkunastu występujących tam polskich artystów. 

Ciekawostki 

Jedną z pierwszych kaset Patryka był debiut amerykańskiej grupy hip-hopowej Wu-Tang Clan "Enter The Wu (36 chambers)", a  pierwszą i najważniejszą płytą winylową jaką sam kupił była płyta amerykańskiego DJ'a i producenta muzycznego Frankie'go Knuckles'a  -‎”Your Love/Baby Wants To Ride” - wydana w 1986 roku, którą kupił w londyńskim Casbah Records.

 

Patryk Szulc swoje pierwsze gramofony kupił w 2004 roku i już niedługo później stał się bardzo młodym, lecz cenionym rezydentem kultowych klubów warszawskich, wtedy nastąpił przełom jego pracy.

 

Patryk jest założycielem autorskiego cyklu imprez pod nazwą EQUALIZED, który rozpoczął serię imprez, nawiązujących do korzeni rave’u. Projekt, który rozpoczął się w 2019 roku, ma odbywać się w Polsce i zagranicą dzięki czemu ma za zadanie łączyć fanów rave’u na całym świecie. Patryk jeżdżąc do Wielkiej Brytanii czerpał inspirację z tamtejszych klubów, a dziś dzięki swojemu projektowi zaprasza reprezentantów londyńskiej sceny muzyki elektronicznej do polskich klubów. 

 

DJ Truant najlepiej czuje się w kilkugodzinnych setach o wczesnych godzinach porannych, często stając b2b z czołówką polskiej sceny muzyki elektronicznej.

 

Patryk Szulc w swojej niemal 20-letniej karierze miał okazję występować z wieloma artystami z poza granic Polski, takimi jak: Chris Liebing, Sascha Breamer, Francesca Lombardo, Adam Port, Jozif Dusky, M.A.N.D.Y, Subb-An Sei A Karmon, Thomas Schumacher, Andre Galluzzi, Martin Buttrich, Frivolous Oxia Sid Le Rock, Robert Babicz, Loco Dice, Blawan Joris,Voorn Vitalic, LOUISAHHH!!! , Brodinski czy Etapp Kyle.

 

Spod ręki Patryka wyszedł  edit The Prodigy pt. "Flint“. Ten numer jest jego osobistym hołdem dla prekursorów muzyki elektronicznej z Essex – zespołu The Prodigy. Patryk łączy w nim sample z albumu-debiutu "The Prodigy Experience", wydanego w 1992 roku z mocną klubową stopą i konkretnym tempem - to jego hołd dla tragicznie zmarłego frontmana Keitha Flinta, jak i całej ekipy The Prodigy, która jak sam twierdzi, miała największy wpływ na jego postrzeganie muzyki elektronicznej podczas dorastania w Wielkiej Brytanii.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Truant: Aksamit, MRD, Szmer, Jacek Sienkiewicz, Amelie Lens, Michał Jabłoński, Antigone, Schwefelgelb, Daria Kolosova, Szymon Weiss, DUSS, Earth Trax, Nastia, Manoid, Narciss, Jurek Przeździecki,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma DJ Truant?
Patryk Szulc urodził się w 1986 roku w Warszawie, czyli ma już 36 lat.
Gdzie obecnie występuje DJ Truant?
Trudno szukać w Polsce klubu czy festiwalu, gdzie Patryk by nie grał, mogliśmy go usłyszeć na większości Polskich festiwali Audioriver Festival, Open'er Festival, LAS Camp, Plötzlich Am Meer (Nagle Nad Morzem), LAZZ, Wisłoujście, Come With Us, Summer Contrast Festival jak i również zimowy Snowfest. Truant jest obecnie związany z warszawskimi klubami Smolna, czy Luzztro - tam można usłyszeć go najczęściej. Patryk najlepiej czuje się w kilkugodzinnych setach o wczesnych godzinach porannych, często stając b2b z niezaprzeczalną czołówką polskiej sceny muzyki elektronicznej.
Jaki jest styl muzyki Truant?
Patryk grywa sety techno, ale i drum ‘n bass, remiksuje i produkuje. Obecny styl Patryka to techno z surowym industrialem oraz szybkimi hi hatami.

Fani lubią też

Zobacz też