Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Daria Kolosova

Daria Kolosova

Daria KolosovaOpisWydarzeniaDaria Kolosova - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Daria Kolosova to pochodząca z regionu Donbasu ukraińska DJ’ka, która na scenie tworzy od ponad 12 lat. W wieku 28 lat mianowana czołową artystką kijowskiej sceny techno często występuje na festiwalach oraz imprezach klubowych na terenie Europy. Obecnie znana na całym świecie, także w Polsce. Jej kariera rozwija się niezwykle szybko, dzięki czemu jest ona jedną ze znanych DJ-ek w Europie.

Daria Kolosova i jej dorobek muzyczny

Daria Kolosova nie ogranicza się tylko do jednego stylu, dzięki czemu jej utwory nierzadko są zlepkiem różnych gatunków muzyki elektronicznej, które artystka sprawnie łączy ze sobą. Dzięki temu jej twórczość prezentuje się naprawdę oryginalnie i ciekawie. Poprzednio znana pod pseudonimem artystycznym Dar.key tworzyła muzykę elektroniczną oraz klasyczne techno, natomiast na obecną chwilę śmiało korzysta z różnych gatunków muzycznych. Jej wieloletnie doświadczenie oraz pasja do muzyki zapewniły jej rozpoznawalność na scenie europejskiej, a następnie światowej. Dzięki temu jest powszechnie docenianą i znaną artystką tworzącą muzykę techno. 

Daria Kolosova- Biografia artysty 

Daria Kolosova urodziła się w 1987 roku w mieście Łutuhyne we wschodniej Ukrainie. Jej pasja muzyczna zaczęła się rozwijać już w wieku 9 lat, kiedy usłyszała utwór zespołu The Prodigy Diesel Power. Rodzice aby wspierać jej pasję oraz miłość do muzyki wysłali ją do szkoły muzycznej, w której mogła w dalszym ciągu rozwijać swoje umiejętności. Tam rozpoczęła grę na fortepianie oraz zajęcia umuzykalniające. To z kolei rozpoczęło jej sceniczną karierę, owocując pierwszym występem w 2010 roku. następnie grała w klubach w Ługańsku oraz innych ukraińskich miejscowościach, prowadząc także swoje własne imprezy.

 

Mocno inspirując się dokonaniami kijowskiej sceny elektronicznej chłonęła wiele różnych gatunków muzyki, tworząc swój własny i indywidualny styl muzyczny. Następnie artystka powróciła do Kijowa, gdzie została rezydentem w klubie Keller pod pseudonimem Dar.key wraz z innym Bechym, gdzie zorganizowali wspólnie serię imprez klubowych. Po tym wydarzeniu artystka powoli odchodzi od swojego pseudonimu artystycznego i zaczyna używać własnego imienia. Następnie gra w większości undergroundowych kijowskich klubów, a także na festiwalu Ostrov czy Techno Rączka w Polsce.

 

DJ Nastia zaproponowała Darii Kolosovej wspólny występ, doskonale znany jako debiut na imprezie Arma17 w berlińskim klubie Funkhaus. Ten występ z kolei zaowocował dalszą współpracą oraz trasą koncertową i występami między innymi w klubach takich jak Warung, Boiler Room, Pacha, Rex, Party Resistance, Farbic i w wielu innych. Oprócz tego Daria Kolosova w dalszym ciągu realizowała swoją karierę solową występując w składzie queer party Tresor, Mess itd.

 

W 2020 roku artystka została rezydentem wytwórni DJ Nastii o nazwie Nechto, co z kolei otworzyło jej drzwi do jeszcze większej kariery. Na obecną chwilę DJ'ka ta jest jednym z bardziej znanych oraz rozwijających się muzyków sceny elektronicznej. Jest DJ'em w wielu klubach londyńskich, brukselskich oraz kijowskich. Daria Kolosova zagrała również set w klubie Drugstore dla zespołu Boiler Room. Na obecny moment przygotowuj swoją trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych oraz w Australii, gdzie zaprezentuje swoje doskonale znane sety.

Daria Kolosova i jej twórczość

Daria Kolosova to z pewnością jedna z bardziej indywidualnych i rozwijających się karier DJ-skich, które z pewnością warto śledzić. W swojej twórczości jest innowacyjna i nieoczywista, nie zależy jej również na realizacji muzyki popularnej. Podąża swoją własną ścieżką oraz na swój sposób komunikuje się ze słuchaczami za pomocą swoich tracków i setów. Jej muzyczne produkcje pełne są ciekawych połączeń gatunków, tworzących przyjemny zestaw inspirujący do wprowadzenia czegoś nowego. Daria Kolosova swój styl muzyczny opiera nie tylko na muzyce techno, miesza go w dowolnych proporcjach także z muzyką elektroniczną, hardcore, breakbeat i nie tylko, co jest niezwykle odważną i energetyczną propozycją. Dzięki temu wszystkie jej występy są niezwykle bogate w nieoczekiwane rozwiązania, które przysparzają jej ogromnej popularności wśród słuchaczy. Artystka czynnie rozwija swoją karierę sprawdzając się w coraz nowych muzycznych propozycjach stylach, dzięki czemu jej twórczość jest niezwykle ciekawa, barwna oraz nieoczywista. Te określenia doskonale oddają charakter tworzonej przez nią muzyki. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Daria Kolosova: Aksamit, MRD, Szmer, Jacek Sienkiewicz, Amelie Lens, Michał Jabłoński, Antigone, Schwefelgelb, Szymon Weiss, DUSS, Truant, Earth Trax, Nastia, Manoid, Narciss, Jurek Przeździecki,

 

Wydarzenia

Daria Kolosova - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Daria Kolosova?

Miejscowości, w których Daria Kolosova wystąpi w najbliższym czasie: Łódź.

Pod jakimi pseudonimami występowała artystka?
Daria Kolosova na początku swojej kariery używała pseudonimu artystycznego Dark.key, jednak szybko wróciła do używania swojego prawdziwego imienia i nazwiska.
Ile ma obecnie lat oraz kiedy się urodziła?
Daria Kolosova ma obecnie 35 lat. Artystka urodziła się w 1987 roku w rejonie wschodniej Ukrainy.
Z kim występuje Daria Kolosova?
Daria Kolosova najbardziej znana jest ze współpracy z DJ Nastią.
W jakich gatunkach muzycznych tworzy?
Daria Kolosova tworzy muzykę techno i elektroniczną, łącząc ją również z innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak hardcore, breakbeat i nie tylko.

Fani lubią też

Zobacz też