Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Bryska

Sprawdź wydarzenia
BryskaSzczegółyOpisWydarzeniaBryska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
23 lata
data urodzenia:
04.01.2001
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów
social media:

Opis

Bryska, a właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka młodego pokolenia. Urodziła się 4 stycznia 2001 roku w Warszawie. Artystka najlepiej czuje się w gatunkach indie pop, synth pop, muzyka elektroniczna. Współpracuje z wytwórnią muzyczną Magic Records. Uważana jest za "muzyczne objawienie" ostatnich miesięcy i zdobywa ona coraz szersze grono fanów, oczarowanych talentem dziewczyny. Jej single cieszą się znakomitym odbiorem publiki, o czym świadczą miliony wyświetleń w internecie. Również debiutancki album "Moja ciemność" spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. 

Kariera muzyczna

Bryska już od najmłodszych lat interesowała się muzyką oraz śpiewem. Twierdzi, że talent muzyczny odziedziczyła po dziadku. Mimo, że Bryska zdecydowała się studiować psychologię, to muzyka zawładnęła jej życiem. Zrezygnowała więc z przyszłej kariery jako psycholog i postanowiła na poważnie rozwijać swoją pasję w dziedzinie muzyki. Zdobyła wykształcenie muzyczne w Wielkiej Brytanii - na The Institute of Contemporary Music Performance w Londynie. Podkreśla, że było to niesamowite doświadczenie, które wiele ją nauczyło. W Wielkiej Brytanii uzyskała dyplom technika (HNC) na profilu Music Performance. Dalsze plany na naukę przerwała jej pandemia koronawirusa. Zmuszona była wrócić do Polski, jednak tak naprawdę to wydarzenie pozwoliło jej rozpocząć karierę solową w kraju.

W kwietniu 2021 kariera muzyczna Bryskiej nabrała rozpędu, gdyż to właśnie wtedy zadebiutowała ona swoim pierwszym singlem zatytułowanym "Naiwna". Od tego czasu nieprzerwanie zaskakuje swoich słuchaczy nowymi utworami. Są to zarówno oficjalne single, piosenki "pomiędzy", czy też taneczne remiksy. Artystka wydała obecnie dwie płyty - minialbum "Jestem Bryska" oraz debiutancki album "Moja ciemność". Do najpopularniejszych utworów nagranych przez Gabrysię należą: "Mam kogoś lepszego", "Pocałuj mnie lato" oraz "Odbicie".

Nagrany w 2022 roku singiel "You were in love" przyniósł artystce spory rozgłos w kraju, ale również za granicą. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "365 dni: Ten dzień" na podstawie powieści Blanki Lipińskiej. Utwór uplasował się na 97 miejscu światowego rankingu Shazam Top 200 Global. Dotarł do list przebojów w takich krajach jak Senegal, Rumunia, Kenia, Francja, Kanada.

Osiągnięcia

Największym osiągnięciem artystki w rozgłośniach radiowych był remiks jej piosenki "Lato (pocałuj mnie)". Utwór dotarł do 2. miejsca Krajowej lLsty Airplay Chart i stał się tym samym jednym z hitów roku. W jego ślady poszła przeróbka innego utworu - "Odbicie (Mark Neve Remix)". Powtórzyła sukces wcześniejszego utworu, ponieważ pod koniec stycznia 2022 była to najczęściej wyszukiwaną piosenką w aplikacji Shazam w naszym kraju.

W 2022 roku Bryska została nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii Fonograficzny debiut roku. Coraz częściej pojawia się na koncertach i festiwalach muzycznych przed szeroką publicznością. 

Inspiracje

Młoda artystka podkreśla, że głównym źródłem inspiracji są jej własne doświadczenia i przeżycia. Nie zamyka się jednak tylko na swoje wewnętrzne "ja", bo zainspirować może ją konkretna sytuacja, dźwięk, a nawet kolor. Jej teksty pełne są zabawnych spostrzeżeń na temat rzeczywistości, gorzkich refleksji i ważnych tematów, których trudno szukać w większości współczesnych utworów popowych. Ciekawe teksty połączone z chwytliwą melodią sprawiają, że Bryska przyciąga i hipnotyzuje swoją muzyką, przez co staje się zapamiętana.

Znakiem rozpoznawczym artystki jest różowa peruka oraz częściowo zasłonięta twarz. Bryska w ten sposób chce zwrócić uwagę na swoją muzykę, a nie na to, jak wygląda. Również jej introwertyczna natura sprawia, że lepiej czuje się "zamaskowana" pod swoim scenicznym wizerunkiem.

Największym muzycznym marzeniem artystki jest zaśpiewać kiedyś na Stadionie Narodowym, a także wystąpić na festiwalu Coachella w Kalifornii.

Życie prywatne

Bryska to artystka, która chroni swojej prywatności. Wiadomo jednak, że jest szczęśliwie zakochana, a jej chłopak to dla niej ogromne wsparcie i źródło inspiracji. Artystka coraz częściej zdejmuje swoją różową perukę, dzięki czemu możemy zobaczyć ją w bardziej "prywatnym" wydaniu. Jak sama o sobie mówi - jest introwertyczką, błękitnooką blondynką, noszącą buty rozmiaru 39.

 

Wydarzenia

Bryska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Bryska?

Miejscowości, w których Bryska wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia, Chorzów.

Jak naprawdę nazywa się Bryska?
Prawdziwe imię i nazwisko artystki to Gabriela Nowak-Skyrpan.
Ile lat ma Bryska?
Skończyła 21 lat (urodziła się 4 stycznia 2001).
Jak nazywają się największe przeboje artystki?
"Mam kogoś lepszego", "Pocałuj mnie lato" oraz "Odbicie".
Z jaką wytwórnią muzyczną współpracuje Bryska?
Jest to wytwórnia Magic Records.
Do jakiej artystki młodego pokolenia porównywana jest Bryska?
Często porównywana jest do Sanah.
Jakie jest największe muzyczne marzenie Bryskiej?
Jest to występ na Stadionie Narodowym oraz festiwalu Coachella w Kalifornii.
Jak nazywa się debiutancki album artystki?
Album nosi tytuł "Moja ciemność".

Fani lubią też

Zobacz też