Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta Earth Trax

Earth Trax

Sprawdź wydarzenia
Earth TraxOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Za projektem Earth Trax stoi tak Bartosz Kruszyński, czyli jeden z wybitnie uzdolnionych i najpopularniejszych polskich producentów muzycznych. Jego twórczość znana jest miłośnikom spokojniejszych, jak i tanecznych brzmień. Producent muzyczny Bartosz Kruczyński jest byłym członkiem projektu Ptaki, a jego twórczość wydawana jest w takich wytwórniach, jak: Dopeness Galore, Phonica Records, Rhythm Section czy Growing Bin. Debiutancki album artysty ukazał się w 2020 roku. Bartosz Kruczyński jest to niezwykle kreatywna postać w polskiej muzyce, która zyskała popularność także w wielu innych krajach.

Kim jest Earth Trax?

Earth Trax to jeden z pseudonimów Bartosza Kruczyńskiego, czyli młodego DJ-a i producenta muzycznego. Artysta pochodzi z Chełma, aczkolwiek mieszka na stałe w Warszawie, gdzie tworzy swoją muzykę. Jego twórczość ukazuje się w wielu wydawnictwach i bije od niej artystyczna wrażliwość. DJ doskonale przemieszcza się po całym spektrum muzyki elektronicznej. Debiutancki album pod pseudonimem Earth Trax pojawił się w 2020, natomiast jego brzmienie zostało połączone ze "słodko-gorzkimi chwilami na parkiecie". Co ciekawe, Earth Trax jest to jeden z licznych projektów, w które zaangażowany był znany producent muzyczny. Artysta był częścią duetu Ptaki, ponadto działa też jako The Phantom, Pejzaż oraz pod własnym imieniem i nazwiskiem. DJ znacząco wyróżnia się w świecie muzyki, gdyż potrafi umiejętnie łączyć ze sobą wiele gatunków, ponadto zadziwiająca jest jego rozpiętość tworzonej muzyki.

Bartosz Kruczyński- kariera

Jak można dowiedzieć się z wywiadów, artysta nie miał osoby, która wprowadziłaby go w świat muzyki. Muzyką elektroniczną zainteresował się wcześnie, gdyż już w wieku 12 lat zaczął korzystać z różnych programów, takich jak: eJay, Reason, Fast Tracker, Cool Edit, Acid Pro czy Mixman. Na początku Kruczyński nie był zadowolony ze swoich dzieł, jednak wraz z kolejnymi próbami szło już mu coraz lepiej. Odnalazł to, co sprawiało mu największą przyjemność, jak na przykład praca na samplach w Fast Trackerze. Większa świadomość pojawiła się jednak dopiero na przełomie 2013/2014 roku. Wtedy to powstawały pierwsze utwory duetu Ptaki, natomiast pod pseudonimem The Phantom Kruczyński zarejestrował też materiał na płytę "LP1". Earth Trax jest artystą, który przeszukuje dźwiękowe nisze i rubieże popkultury, ale również te lokalne, nie zapominając o głównych nurtach, którymi pulsuje współczesna muzyka taneczna i pop. Tworzy on muzykę użytkową, która często zaskakuje kontekstami. Talent muzyka objawił się szerszej publiczności, dzięki dwóm świetnie przyjętym materiałom: albumu "Przelot" (2015) nagranego w duecie Ptaki (z Jaromirem Kamińskim) i płyty "Ostatni dzień lata", wydanej pod pseudonimem Pejzaż. Producent muzyczny porusza się w szerokim zakresie elektronicznej muzyki tanecznej. Wiele utworów artysty odwojuje się do nurtów elektroniki starszej aniżeli 20 lat - pochodzących z XX wieku. Świetnie ukazuje to album "LP1", czyli projekt eksportowy, który znakomicie rekonstruuje acis, breakbeat, house i pewne odmiany techno. Pod aliasem Earth Trax muzyk stworzył 3 albumy: "LP1" (2020), "LP2" (2020) oraz najnowszą płytę "The Sensual World" (2022). Polski producent jest związany z wytwórnią Sall Not Fade od roku 2020.

Earth Trax- albumy

Pierwszą płytą artysty był album "LP1", który łączy brzmienia takie jak: house oparty na samplach, oniryczne breakbeaty z acidowymi aranżami. Całość została zainspirowana Zimną Falą z lat 80. Następnie Kruczyński wydał album "LP2", po czym fani musieli czekać 2 lata na ukazanie się kolejnego dzieła. Najnowszą płytą muzyka jest "The Sensual World". Artysta zabiera w niej swoich fanów w bardzo zmysłowy świat. Porusza w niej kwestię estetyki środowiska i ekologii, co widać po okładce albumu. Oprócz tego, porusza temat ponownej interpretacji gatunków, które posłużyły mu do rozpoczęcia kariery muzycznej. Płyta ta powstała w czasie pierwszego lockdownu i czerpie przede wszystkim z industrialnych i nastrojowych dźwięków inspirowanych falą pierwszego longplaya, a także z eterycznych tonów kolejnej płyty ("LP2"). Artysta połączył ze sobą wszelkie najlepsze elementy obu stylistyk, zapewniając słuchaczom całkowicie świeży format. Na tym albumie znajduje się 11 kawałków, jednak w różnych stylistykach. Przodującym nurtem jest techno, jednak z pewnymi dodatkami. W "Splash" można zauważyć wpływy industrialu, a "Fade" lub "Metal" zostały wyprane w acid techno. W ostatnim kawałku "Everlong" czuć nutę nostalgii. Krążek zapewnia słuchaczom wiele bodźców rozbudzających wyobraźnię.

Earth Trax- inspiracje

Jak sam Bartosz Kruczyński przyznaje, ma on w swoim domu wiele płyt i słucha bardzo zróżnicowanej muzyki. Ceni sobie między innymi zespół Rendez Vous z lat 80, Zbigniewa Lewandowskiego, Krzysztofa Ścierańskiego, Mirkę Krivankovą, Tangerine Dream, Stevena Reicha, Nigela Rolfa, Mr. Fingers, Beach Boys. Muzyk posiada też wiele albumów popowych i rockowych. Czerpie też wiele z muzyki poważnej, a nawet słucha japońskiego disco.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Earth Trax: Aksamit, MRD, Szmer, Jacek Sienkiewicz, Amelie Lens, Michał Jabłoński, Antigone, Schwefelgelb, Daria Kolosova, Szymon Weiss, DUSS, Truant, Nastia, Manoid, Narciss, Jurek Przeździecki,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Bartosz Kruczyński?
Artysta pochodzi z Chełma.
Gdzie mieszka Earth Trax?
Bartosz Kruczyński mieszka i tworzy swoją muzykę w Warszawskiej kawalerce.
Jaką muzykę tworzy ten artysta?
Jest to muzyka elektroniczna (breakbeat, techno, tech house, outsider house, deep house).
Pod jakimi pseudonimami tworzy Bartosz Kruczyński?
Muzyk tworzy kawałki pod pseudonimem Earth Trax oraz Pejzaż, a także pod własnym nazwiskiem
Jak nazywa się najnowszy album Earth Trax?
Najnowsza płyta to "The Sensual World" z 2021 roku.

Fani lubią też

Zobacz też