Na czasie

opener-festivalagnieszka-chylinskadawid-podsiadlovan-goghto-krakow-tworzy-metamorfozyharry-potter-symfonicznie
Home Artysta Michał Jabłoński

Michał Jabłoński

Michał JabłońskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Michał Jabłoński, znany pod pseudonimem Yabłon, ma 185 centymetrów wzrostu i 29 lat. Bardzo szybko został uznany za ,,ciacho", szczególnie po występie w Tej Voice of Poland 2. Jest artystą zajmującym się przede wszystkim muzyką elektroniczną. Potrafi grać na fagocie oraz gitarze, w swoim wolnym czasie tworzy, jak i nagrywa piosenki. Próbował swoich sił w różnorodnych, nierzadko bardzo odmiennych gatunkach od śpiewanej poezji, poprzez rock, pop, aż do metalu. Na początku kariery spotykał się z wieloma negatywnymi opiniami, ale pomimo tego dążył wytrwale do założonego celu.

Michał Jabłoński - krótka historia

Muzyką elektroniczną Michał Jabłoński zainteresował się po odbyciu pierwszej wizyty, w obecnie nieistniejącym, klubie warszawskim Paragraf 51, niemniej jednak pierwsze kroki na scenie, stawiał podczas występów w klubie o nazwie Przestrzeń Graffenberga. W roku 2004, zaczął grać nieco mocniejsze odmiany techno z gramofonów. Pierwszy jego występ ze swoim materiałem, miał miejsce w klubie No Mercy, w roku 2007, na jednej spośród cyklicznych już imprez audio-wizualnego projektu ,,Horry Tone". 

 

Artysta ten stara się zbytnio nie ograniczać do pojedynczego gatunku muzyki elektronicznej - prowadził eksperymenty z różnorodnymi dźwiękami, jak chociażby: drum and bas, glitch, ambient, IDM, techno, minimal, house czy dupstep. Niemniej jednak, dzisiaj wybiera surowe, bardzo energiczne techno na tempie około 133 BPM. Oscyluje także wokół dźwięków zbliżonych nieco do dub techno, przepełnionych szumem i przestrzenią. Michał miał okazję do zaprezentowania własnej twórczości w klubach warszawskich takich, jak No Mercy, Znajomi Znajomych, Skrawek, Luzztro, Tomba Tomba, CDQ, M25, Nowa Jerozolima, czy też 1500m2. Odwiedzał także kluby zlokalizowane na terenie Białego Stoku oraz Stalowej Woli.

Michał Jabłoński - zainteresowanie muzyką

W przeciwieństwie do większości artystów muzycznych, Michał Jabłoński nigdy nie przepadał, a wręcz nie cierpiał śpiewania. W czasie, gdy uczęszczał do muzycznej szkoły, a było to z końcem podstawówki, wręcz załatwił sobie zwolnienie z chóru, aby nie być zmuszanym do śpiewu. Natomiast jego początek pracy, a tak naprawdę zabawy z własnym głosem miał miejsce z końcem liceum, kiedy to udało mu się zaliczyć pierwszy z publicznych występów na swojej studniówce. Nie stał on jeszcze, jednakże na zbyt wysokim poziomie. Odpowiedni według niego poziom, udało się mu osiągnąć dopiero sporo lat później. Mniej więcej od roku, może od dwóch lat jest w stanie powiedzieć, iż zadowala go to, co słyszy. Miał okazję do zaliczenia paru lekcji śpiewu, ale przede wszystkim uczył się go sam. Skąd w ogóle w jego przypadku wziął się pomysł na udanie się do szkoły muzycznej? W jego rodzinie nie ma żadnych muzyków, jest on swego rodzaju ewenementem. Idea szkoły muzycznej przyszła ze strony rodziców i mimo, iż jej ostatecznie nie ukończył, to jest im za to wdzięczny, ponieważ udało mu się dzięki temu wykształcić w sobie wrażliwość na muzykę.

Michał Jabłoński - show-biznes 

Michał Jabłoński, spróbował swoich sił w show-biznesie licząc przy tym, iż w końcu przyjdzie jego czas. Wierzył, że istnieje coś w nim, co może się spodobać odbiorcom, dlatego postanowił o siebie zawalczyć i obecnie nie ma czego żałować, bo udało mu się dzięki temu sporo osiągnąć w swoim życiu. W The Voice of Poland, wystąpił na żywo przed wielką publicznością i to właśnie uważa za swój ogromny sukces w karierze. Przedtem Michał nie grał zbyt wielu koncertów, nie ma też dużego doświadczenia na scenie, ale ma jednak spory zapał i serce do śpiewania swoich utworów. Zdarzają mu się sporadyczne występy z różnych okazji. Oczywiście jak każdy liczy na to, iż zaczną mu się one przytrafiać coraz częściej. Muzyk ten nagrał już parę własnych utworów, które także samodzielnie skomponował. Ma w tym jednak pewną pomoc. Prowadzi bowiem współpracę z zaprzyjaźnionym dawno studiem jego kolegi z Lublina, który dba zawsze o to, żeby tworzone przez niego piosenki, mogły nabrać fajnego kształtu i brzmienia. Wszystko to odbywa się na odległość. Jeżeli chodzi o muzykę oraz teksty, to wszystko jest tylko jego i Michał cieszy się, iż natrafia w związku z tym na pozytywne opinie tym bardziej, iż nigdy nie uczył się komponowania. Czasami tylko brzdąka sobie coś na gitarze czy pianinie i melodia jakby sama do niego przychodzi, co jest oczywiście niezwykle trudne do zrozumienia dla przeciętnego człowieka.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Michał Jabłoński: Aksamit, MRD, Szmer, Jacek Sienkiewicz, Amelie Lens, Antigone, Schwefelgelb, Daria Kolosova, Szymon Weiss, DUSS, Truant, Earth Trax, Nastia, Manoid, Narciss, Jurek Przeździecki,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Pod jakim pseudonimem znany jest Michał Jabłoński?
Michał Jabłoński znany jest pod pseudonimem Yabłon.
Jakiego wzrostu jest Michał Jabłoński?
Michał Jabłoński ma 185 cm wzrostu.
Na jakich instrumentach potrafi grać Michał Jabłoński?
Michał Jabłoński potrafi grać na fagocie oraz gitarze.
Kiedy Michał Jabłoński zainteresował się po raz pierwszy muzyką elektroniczną?
Po raz pierwszy Michał Jabłoński zainteresował się muzyką elektroniczną po wizycie w klubie warszawskim Paragraf 51.
W jakim klubie odbył się pierwszy z jego występów?
Pierwszy z jego występów miał miejsce w klubie Przestrzeń Graffenberga.

Fani lubią też

Zobacz też