Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Katarzyna Ankudowicz

Katarzyna Ankudowicz

Katarzyna AnkudowiczOpisWydarzeniaKatarzyna Ankudowicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Katarzyna Ankudowicz to polska aktorka, która gra zarówno na deskach teatralnych, jak i na szklanym ekranie. W 2004 roku ukończyła warszawską Akademię Teatralną i od tamtej pory prężnie rozwija swoją karierę. Największą popularność przyniosła jej rola Sylwii, którą aktorka zagrała w serialu "Bulionerzy". Jej twarz można także kojarzyć z takich produkcji jak "Czas honoru" czy "O mnie się nie martw".

Historia Katarzyny Ankudowicz

Katarzyna Ankudowicz urodziła się 3 czerwca 1981 roku w niewielkim mieście położonym w województwie warmińsko-mazurskim — Pasłęku. Już od najmłodszych lat chciała związać swoje życie z aktorstwem, dlatego złożyła aplikację do Akademii Teatralnej w Warszawie, do której się dostała. Dyplom ukończenia studiów otrzymała w 2004 roku.

Swój debiut przed kamerą Katarzyna Ankudowicz miała jeszcze zanim ukończyła studia. Było to w 2022 roku na planie filmu "Dzień świra", w którym aktorka zagrała rolę "Kury" w pociągu. Rok później wystąpiła po raz pierwszy na deskach teatru. Wcieliła się w Carol w ramach sztuki "W piątek wieczorem", która była reżyserowana przez Agnieszkę Glińską.

W trakcie swojej kariery Katarzyna Ankudowicz wystąpiła w wielu filmach i serialach, jednak największą popularność przyniósł jej plan "Bulionerów". Przez dwa lata (2004-2006) grała tam jedną z głównych ról — Sylwię marzącą o zrobieniu dużej kariery. Publiczność może ją także rozpoznawać z ujęć z "Czasu honoru" oraz "O mnie się nie martw". Ponadto w 2015 roku aktorka wzięła udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", który jest emitowany w Polsacie.

Katarzyna Ankudowicz — największe sukcesy

Katarzyna Ankudowicz pierwsze wyróżnienie otrzymała bardzo szybko, bo już w tym samym roku, co ukończyła studia aktorskie. Doceniono ją wówczas za rolę Carol, którą grała w spektaklu "W piątek wieczorem". Statuetkę wręczyło jej Jury Młodzieżowe na XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Niestety nie doczekała się już kolejnych nagród, dlatego najważniejsze wyróżnienia branżowe wciąż są jeszcze przed nią.

Najpopularniejsze filmy, seriale i spektakle Katarzyny Ankudowicz

Katarzyna Ankudowicz wystąpiła m.in. w:

 • filmach:
  • "Dzień świra", gdzie zagrała rolę "Kury" w pociągu,
  • "Wałęsa. Człowiek z nadziei", gdzie zagrała rolę sąsiadki,
  • "Gorzko, gorzko!", gdzie zagrała rolę reporterki,
 • serialach:
  • "Plebania", gdzie zagrała rolę podopiecznej księdza Adama — Kaśki w 186. odcinku,
  • "M jak Miłość", gdzie zagrała rolę studentki" w 171. odcinku i charakteryzatorki Olgi w 263. oraz 275. odcinku,
  • "Bulionerzy", gdzie w latach 2004-2006 grała rolę Sylwii Nowik,
  • "Czas honoru", gdzie w latach 2008-2009 grała rolę łączniczki Krystyny,
  • "O mnie się nie martw", gdzie w latach 2014-2020 grała rolę Marty Piątek-Małeckiej,
 • spektaklach teatralnych:
  • "W piątek wieczorem" reżyserii Agnieszki Glińskiej, gdzie zagrała rolę Carol,
  • "Kopciuch" reżyserii Willa Pomerantza, gdzie zagrała rolę Macochy,
  • "Wariat i zakonnica" reżyserii Jacka Bunsch, gdzie zagrała rolę siostry Anny.

Zobacz też: Elżbieta Romanowska, Jakub Józefowicz, Daniel Olbrychski, Krystyna Janda, Ewa Błaszczyk, Małgorzata Potocka, Marcin Mroczek, Janusz Józefowicz, Borys Szyc, Joanna Moro, Ilona Wrońska, Karolina Adamczyk, Damian Kulec, Krystian Kukułka, Katarzyna Jamróz, Monika Mazur, Krzysztof Tyniec, Maria Pakulnis, Jacek Lenartowicz, Jan Jankowski,

 

Wydarzenia

Katarzyna Ankudowicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Katarzyna Ankudowicz?

Miejscowości, w których Katarzyna Ankudowicz wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Łódź, Częstochowa, Opole, Katowice, Radom, Pruszków.

Kiedy urodziła się Katarzyna Ankudowicz?
Katarzyna Ankudowicz urodziła się 3 czerwca 1981 roku.
Gdzie urodziła się Katarzyna Ankudowicz?
Katarzyna Ankudowicz urodziła się w Pasłęku, czyli mieście położonym w województwie warmińsko-mazurskim.
Jak rozpoczęła się kariera Katarzyny Ankudowicz?
Swój debiut teatralny Katarzyna Ankudowicz zaliczyła w 2003 roku. Aktorka wystąpiła wówczas w spektaklu "W piątek wieczorem" reżyserowanym przez Agnieszkę Glińską. Wcieliła się wówczas w rolę Carol. Przed okiem kamery miała natomiast okazję pojawić się rok wcześniej, gdzie zagrała rolę drugoplanową w filmie "Dzień świra" (reż. Marek Koterski).
Z kim występowała Katarzyna Ankudowicz?
Na planie filmowym i deskach teatru Katarzyna Ankudowicz współpracowała m.in. z: Michałem Koterskim, Markiem Kondratem, Andrzejem Grabowskim, Robertem Więckiewiczem, Agnieszką Grochowską, Zbigniewem Zamachowskim, Cezarym Pazurą, Anną Dereszowską, Agnieszką Więdłochą, Antonim Pawlickim, Pawłem Domagałą, Krzysztofem Kiersznowskim, Aleksandrą Hamkało, Agnieszką Glińską. Willem Pomerantzem, Jackiem Bunschem, Tomaszem Manem czy Arturem Barcisiem.
Jakie są najpopularniejsze produkcje, w których wystąpiła Katarzyna Ankudowicz?
Katarzyna Ankudowicz wystąpiła m.in. w następujących filmach i serialach: "Dzień świra", "Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Gorzko, gorzko!", "Plebania", "M jak Miłość", "Bulionerzy", "Czas honoru" czy "O mnie się nie martw".

Fani lubią też

Zobacz też