Dariusz Kordek

Dariusz Kordek

Dariusz Kordek to urodzony w 1965 roku w Warszawie polski aktor teatralny, musicalowy, i filmowy, prezenter telewizyjny, konferansjer, piosenkarz.

Początek kariery Dariusza Kordka

Okres największej popularności Dariusza Kordka przypada na lata 90. To właśnie w tym czasie wcielił się w rolę Marka Siedleckiego w kultowej telenoweli W labiryncie.

 

Dariusz Kordek pobierał nauki na Wydziale Aktorskim w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1988 roku. Rok wcześniej  zadebiutował na scenie warszawskiego ​Teatru Polskiego w roli Cyngi w sztuce Witkacego Bezimienne dzieło w reż. Jana Englerta.

 

Od 1984 roku studiował Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, m.in. z Joanną Trzepiecińską i Mariuszem Bonaszewskim. Marzył o aktorstwie dramatycznym, ale jak to w życiu bywa, los nie szczędził niespodzianek i jego pierwszy zawodowy sukces wiązał się z piosenką.

 

W 1989 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobył nagrodę za wykonanie piosenki Wojciecha Młynarskiego „Och ty w życiu”. W warszawskim Teatrze Rampa brał udział w spektaklach: „Cabaretro”, „Sweet Fifties”, „Czerwony stoliczek”. Dużą popularność przyniosła mu rola w serialu „W labiryncie”.

 

Zagrał również w filmach: „Kroll”, „Sezon na leszcza”, „Młode wilki”, „Sztos”. Z powodzeniem występował w musicalach, m.in. „Metro”, „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”, „The Rocky Horror Show” , „Grease”, „Pięciu braci Moe”, „Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki”, „Crazy For You”, „Cohen”, „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Gra w musicalach Teatru Studio Buffo „Polita” (rola Ernsta Lubitscha) oraz „Romeo i Julia”. 

Dariusz Kordek w Telewizji

Dariusz Kordek występował w wielu programach rozrywkowych. W latach 1996–1999był prowadzącym teleturnieju Trzy Kwadraty emitowanego w telewizji Polsat. W 2006 wystąpił w trzeciej edycji programu Jak oni śpiewają, w którym zajął 7. miejsce.

 

W 2011 roku był jednym z uczestników trzynastej edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była Blanka Winiarska, z którą zajął 9. miejsce. W 2016 roku  był uczestnikiem piątej  edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Dariusz Kordek wygrał drugi odcinek, wcielając się w Ninę Simone. W sumie zajął  2. miejsce, przegrywając z Aleksandrą Szwed. Od 2018 roku jest jednym z jurorów talent-show telewizji Polsat Śpiewajmy razem. All Together Now.

Kariera muzyczna 

W 1996 ukazała się płyta Dariusza Kordka o tytule  tylko cień..., którego producentami byli Romuald Lipko i Paweł Skura. W 2004 roku razem z aktorką Olgą Bończyk stworzył płytę Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki.

 

Wydał też dwie autorskie płyty: „Darek Kordek” i „Tylko cień”. Ma na koncie udział w licznych koncertach, programach estradowych i widowiskach. Od czasu premiery „Deszczowej piosenki” wystąpił w spektaklu „Randka w ciemno na dwie pary”, zagrał także w serialu „Komisarz Alex”. Jest obecnie pogodzonym ze sobą człowiekiem, zawsze gotowym na nowe wyzwania. Ma piękną żonę, wspaniałego synka, cudowną córeczkę i zaprasza wszystkich serdecznie do teatru!

 

Dariusz Kordek - Często zadawane pytania

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Dariusz Kordek
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Dariusz Kordek BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Radzymin
06.12
wtorek, 20:00
Scena Cegielnia
sprawdzanie dostępności
od 79 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Skarżysko-Kamienna
sprawdzanie dostępności
od 100 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Toruń
27.01.2023
piątek, 19:00
Aula UMK w Toruniu
sprawdzanie dostępności
od 100 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
15.02.2023
środa, 19:00
Scena Relax
sprawdzanie dostępności
od 100 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Lublin
sprawdzanie dostępności
od 80 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/