Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dariusz Kordek

Dariusz Kordek

Dariusz KordekOpisWydarzeniaDariusz Kordek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Dariusz Kordek to urodzony w 1965 roku w Warszawie polski aktor teatralny, musicalowy, i filmowy, prezenter telewizyjny, konferansjer, piosenkarz.

Początek kariery Dariusza Kordka

Okres największej popularności Dariusza Kordka przypada na lata 90. To właśnie w tym czasie wcielił się w rolę Marka Siedleckiego w kultowej telenoweli W labiryncie.

 

Dariusz Kordek pobierał nauki na Wydziale Aktorskim w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1988 roku. Rok wcześniej  zadebiutował na scenie warszawskiego ​Teatru Polskiego w roli Cyngi w sztuce Witkacego Bezimienne dzieło w reż. Jana Englerta.

 

Od 1984 roku studiował Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, m.in. z Joanną Trzepiecińską i Mariuszem Bonaszewskim. Marzył o aktorstwie dramatycznym, ale jak to w życiu bywa, los nie szczędził niespodzianek i jego pierwszy zawodowy sukces wiązał się z piosenką.

 

W 1989 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobył nagrodę za wykonanie piosenki Wojciecha Młynarskiego „Och ty w życiu”. W warszawskim Teatrze Rampa brał udział w spektaklach: „Cabaretro”, „Sweet Fifties”, „Czerwony stoliczek”. Dużą popularność przyniosła mu rola w serialu „W labiryncie”.

 

Zagrał również w filmach: „Kroll”, „Sezon na leszcza”, „Młode wilki”, „Sztos”. Z powodzeniem występował w musicalach, m.in. „Metro”, „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”, „The Rocky Horror Show” , „Grease”, „Pięciu braci Moe”, „Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki”, „Crazy For You”, „Cohen”, „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Gra w musicalach Teatru Studio Buffo „Polita” (rola Ernsta Lubitscha) oraz „Romeo i Julia”. 

Dariusz Kordek w Telewizji

Dariusz Kordek występował w wielu programach rozrywkowych. W latach 1996–1999był prowadzącym teleturnieju Trzy Kwadraty emitowanego w telewizji Polsat. W 2006 wystąpił w trzeciej edycji programu Jak oni śpiewają, w którym zajął 7. miejsce.

 

W 2011 roku był jednym z uczestników trzynastej edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była Blanka Winiarska, z którą zajął 9. miejsce. W 2016 roku  był uczestnikiem piątej  edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Dariusz Kordek wygrał drugi odcinek, wcielając się w Ninę Simone. W sumie zajął  2. miejsce, przegrywając z Aleksandrą Szwed. Od 2018 roku jest jednym z jurorów talent-show telewizji Polsat Śpiewajmy razem. All Together Now.

Kariera muzyczna 

W 1996 ukazała się płyta Dariusza Kordka o tytule  tylko cień..., którego producentami byli Romuald Lipko i Paweł Skura. W 2004 roku razem z aktorką Olgą Bończyk stworzył płytę Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki.

 

Wydał też dwie autorskie płyty: „Darek Kordek” i „Tylko cień”. Ma na koncie udział w licznych koncertach, programach estradowych i widowiskach. Od czasu premiery „Deszczowej piosenki” wystąpił w spektaklu „Randka w ciemno na dwie pary”, zagrał także w serialu „Komisarz Alex”. Jest obecnie pogodzonym ze sobą człowiekiem, zawsze gotowym na nowe wyzwania. Ma piękną żonę, wspaniałego synka, cudowną córeczkę i zaprasza wszystkich serdecznie do teatru!

 

Wydarzenia

Dariusz Kordek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dariusz Kordek?

Miejscowości, w których Dariusz Kordek wystąpi w najbliższym czasie: Bielsko-Biała, Łódź, Olsztyn, Kalisz, Dąbrowa Górnicza, Poznań, Gdańsk.

Fani lubią też

Zobacz też