Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Rafał Mroczek

Rafał Mroczek

Rafał MroczekOpisWydarzeniaRafał Mroczek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Rafał Mroczek to znany polski aktor, który sławę zdobył dzięki roli Pawła Zduńskiego w serialu obyczajowym "M jak miłość". Ważnym zwrotem w karierze aktora był także występ w programie "Taniec z gwiazdami", w którym aktor poznał swoją partnerkę Anetę Piotrowską. Od kilku lat jednak udziela się aktorsko coraz mniej. Przeczytaj i dowiedz się dlaczego!

Początki kariery aktorskiej

Urodzony 18 lipca 1982 roku w Siedlcach Rafał Mroczek jest o 5 minut młodszym bratem bliźniakiem Marcina Mroczka. Obecnie znany również jako tancerz sławę zyskał dzięki roli Pawła Zduńskiego w serialu TVP2 "M jak miłość". Jak się również okazuje nie jest on aktorem zawodowym – Rafał Mroczek nigdy nie kształcił się w kierunku aktorstwa. Zanim rozpoczął karierę aktorską, studiował on budownictwo na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. W młodości jednak próbował swoich sił w tańcu oraz tematyce akrobatycznej. Był nawet członkiem zespołu tanecznego Caro Dance. Jak zatem rozpoczęła się jego kariera?

Rola bliźniaka w "M jak miłość"

Punktem zwrotnym w życiu Rafała Mroczka i jego brata Marcina, było otrzymanie w 2000 roku roli braci bliźniaków w serialu obyczajowym "M jak miłość". To właśnie rola w tym serialu przyniosła im sławę w całej Polsce. W okresie największej popularności serial ten oglądało ponad 3,5 miliona ludzi! Rola serialowych bliźniaków była dla braci bardzo dobrym startem w aktorstwie. Zwłaszcza ze względu na brak wcześniejszego doświadczenie na scenie. Z kolei w 2005 roku Rafał Mroczek wraz ze swoim bratem wystąpił w teledysku do piosenki "Czarna dziewczyna", którą wykonał Ivan i Delfin.

"Taniec z gwiazdami" i inne sukcesy taneczne

Nie jest tajemnicą, że Rafał Mroczek z tańcem miał do czynienia już od dzieciństwa. Występował bowiem w zespole tanecznym. Nikogo więc nie zaskoczyło, że w 2006 roku aktor pojawił się w programie rozrywkowym "Taniec z gwiazdami". Jego taneczną partnerką została tancerka Aneta Piotrowska, z którą aktor spotykał się również prywatnie. Umiejętności taneczne i chemia między parą sprawiły, że wygrali oni konkurs. Na tym jednak jeszcze nie koniec ich sukcesów tanecznych. W tym samym roku Rafał i Aneta wystąpili także w specjalnym odcinku "Finał Finałów Tańca z gwiazdami". Po zwycięstwie w programie para wzięła również udział w ogólnopolskiej trasie objazdowej "Taniec z gwiazdami w Twoim mieście".

Pozostałe sukcesy

Sława Rafała Mroczka nie skończyła się na wygranej  "Tańca z gwiazdami". Wkrótce potem w 2007 roku gwiazdor wystąpił w programie rozrywkowym TVP2 "Gwiazdy tańczą na lodzie". Wystąpił tam w parze z Anetą Kowalską, z którą wywalczyli 2. miejsce w finale 1. edycji tego programu. Ostatecznie zwyciężyła jednak Olga Borys znana z serialu "Sąsiedzi" na TVP1. Aktor nie poddał się i w dalszym ciągu próbował swych sił, pokazując się w programach takich jak "Przygarnij mnie" w 2015 roku. Z kolei w 2020 roku wystąpił z Przemysławem Cypryańskim w drugiej edycji "Dance Dance Dance", gdzie wywalczył 3. miejsce.

Rozwój kariery aktorskiej

Mimo iż Rafał Mroczek nie jest zawodowym aktorem, miał on okazję wystąpić w kilku filmach. Po sukcesach tanecznych w "Tańcu z Gwiazdami" oraz "Gwiazdy tańczą na lodzie", aktor zaczął pojawiać się  zarówno na dużym ekranie, jak i gościnnie w kilku serialach. W latach 2009–2010 aktor występował w serialu Telewizji Polsat "Pierwsza miłość". gdzie grał aspiranta Olafa Wieczorka. Oprócz tego epizodycznie pojawił się także w serialu "Tancerze" oraz "Nowa". O dziwo jednak nie zagrał w tym okresie w produkcji większej niż "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem", której premiera odbyła się w 2003 roku. Zagrał jednak kilka mniejszych ról w filmach takich jak: "Dancing for you" (2010), "Los numeros" (2011), "Raz, jeszcze raz jako Blokers" (2019) oraz "Mowa ptaków" (2019).

"Aktor jednego serialu"

Z takimi właśnie opiniami aktor zmagał się przez całą swoją karierę. Wiele osób zarzuca mu bowiem, że największą rolę, jaką było mu dane odegrać, jest serialowy Piotrek z "M jak Miłość". Trzeba jednak przyznać, że jako aktor bez szkoły aktorskiej i tak zaszedł daleko. W dodatku to bez pomocy swojego brata bliźniaka, u boku którego zaczynał swoją karierę. Często zarzuca mu się także to, że w pewnym momencie swojej kariery zniknął ze show–biznesu. Po sukcesach w "Tańcu z Gwiazdami" oraz innych programach rozrywkowych, przestał występować w telewizji. Na jakiś czas zniknął także z dużego ekranu. Spowodowane było to m.in. narodzinami córki, która pojawiła się na świecie w 2016 roku. Nic więc dziwnego, że aktor poświecił się rodzinie.

Źródło zdjęcia: PAP

 

Zobacz też: Katarzyna Grabowska, Marta Chodorowska, Wiktoria Gąsiewska, Michał Koterski, Magdalena Lamparska, Renata Dancewicz, Julia Kamińska, Edyta Herbuś, Szymon Bobrowski, Paweł Małaszyński, Jakub Wieczorek, Filip Bobek, Janusz Kruciński, Michał Żurawski, Jan Peszek, Magdalena Dąbkowska, Michał Meyer, Maria Dejmek, Michał Lesień-Głowacki, Julia Wyszyńska,

 

Wydarzenia

Rafał Mroczek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Rafał Mroczek?

Miejscowości, w których Rafał Mroczek wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Poznań, Olsztyn, Warszawa, Łódź.

Gdzie urodził się Rafał Mroczek?
Aktor urodził się 18 lipca 1982 roku w miejscowości Siedlce w województwie mazowieckim.
Czy Rafał Mroczek jest spokrewniony z Marcinem Mroczkiem?
Tak, Rafał i Marcin są bliźniakami. Pierwszy urodził się Marcin, a 5 minut później Rafał Mroczek.
Gdzie Rafał Mroczek uczył się aktorstwa?
Rafał Mroczek nie posiada wykształcenia w kierunku aktorstwa. Ukończył za to budownictwo na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
W jakich serialach zagrał Rafał Mroczek?
Poza serialem "M jak Miłość" aktora można było oglądać także w serialu "Pierwsza miłość", "Tancerze" oraz "Nowa".
W jakich filmach zagrał Rafał Mroczek?
Rafał Mroczek pojawił się m.in. w filmie "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem", "Dancing for you", "Los numeros", "Raz, jeszcze raz jako Blokers" oraz "Mowa ptaków".

Fani lubią też

Zobacz też