Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival
Home Artysta Jacek Kopczyński

Jacek Kopczyński

Sprawdź wydarzenia
Jacek KopczyńskiSzczegółyOpisWydarzeniaJacek Kopczyński - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
52 lata
data urodzenia:
11.08.1971
miejsce urodzenia:
Łódź
dyscyplina:
Aktor (teatralny, filmowy, serialowy i dubbingowy) oraz lektor
social media:

Opis

Pomimo wielości artystów na polskiej scenie, wyróżnić możemy postać, która znacznie odznacza się na tle innych. Jacek Kopczyński jest polskim aktorem teatralnym, filmowym oraz telewizyjnym. Jest także lektorem oraz aktorem dubbingowym, dzięki swojej wyjątkowej, aksamitnej barwie głosu, co jest jego jednym z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych atutów. Jak wyglądała droga artystyczna, która zaprowadziła artystę na sam "szczyt" popularności i bogatej gamy dorobku artystycznego? Przyjrzyjmy się ciekawej postaci z bliska.

Historia Jacka Kopczyńskiego

Jacek Kopczyński urodził się 11 sierpnia 1971 roku w Łodzi. W 1994 roku artysta ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi, na wydziale aktorskim. Artysta bardzo szybko odnalazł się w świecie artystycznym. Stały angaż w teatrze pozwolił na szybkie zdobycie profesjonalnych szlifów. Co więcej, bardzo wiele producentów zainteresowało się niespotykanie atrakcyjnym głosem aktorka, który niezwykle szybko stał się jego głównym narzędziem pracy. Co więcej, Jacek Kopczyński sam jest także reżyserem. To sprawiło, że jego kariera artystyczna rozwijała się w niezwykle szybkimi tempie. 

Aktor skrywa szczegóły swojego życia prywatnego. Do opinii publicznej podana została jedynie informacja, że Jacek Kopczyński związany jest z piosenkarką Patrycją Markowską. Para doczekała się potomstwa. Co więcej, Jacek Kopczyński poprzednio związany był z pierwszą żoną, z którą miał syna. 

Dorobek artystyczny Jacka Kopczyńskiego

Jacek Kopczyński swój debiut artystyczny odbył jeszcze w czasach studiów, w 1992 roku, stając na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi, wcielając się w rolę syna Macieja w sztuce Karmanioli Joanny Kulmowej. Oprócz tego, artysta związany był z Teatrem Dramatycznym w latach 1994- 1999. Aktor pracował także w teatrze Na Woli czy Bajka. Co więcej, dziś aktor stałe współpracuje z Teatrem Capitol. Oprócz tego Jacka Kopczyńskiego widywać mogliśmy w Teatrze Kamienica czy Teatr Komedia. Do najbardziej popularnych spektaklów, w których brał udział Jacek Kopczyński, z całą pewnością zaliczyć można takie tytuły jak: "Czarna komedia", "Przekręt (nie)doskonały", "Skok w bok", "Biali heteroseksualni mężczyźni", "Goło i wesoło", "Projekt Laramie", "Dama bije króla" oraz wiele innych. 

Największym atutem Jacka Kopczyńskiego jest jego zupełnie niespotykany, doskonale wyartykułowany głos. W związku z tym do jego dorobku artystycznego możemy zaliczyć ogromną gamę różnych ról dubbingowych, których nie sposób zliczyć.

To właśnie aktor udzielił głosu dla Snagglepussa w bajce o Misiu Yogi, użyczył głosu dla głównego bohatera bajki "Herkules" oraz "Piotruś Pan i piraci". Odegrał także rolę Freda w produkcjach o Scooby Doo. Głos Jacka Kopczyńskiego usłyszeć możemy także w wybitnych grach, takich jak "Assassin’s Creed", "Rayman 3: Hoodlum Havoc" czy księciu Arthasowi Menethilowi i Illidanowi Stormrage’owi w grach komputerowych z serii "Warcraft". To tylko kilka, najbardziej znanych przykładów. Lista jest niezwykle obszerna. Śmiało założyć można, że głos Jacka Kopczyńskiego posłuchać możemy w większości filmów oraz bajek dubbingowanych. 

Oprócz ról teatralnych, dubbingu, Jacka Kopczyńskiego możemy obserwować także w wielu znakomitych produkcjach filmowych i seriali. Do najbardziej popularnych produkcji serialowych zaliczyć możemy m.in.: "Samo życie", "M jak Miłość", "Pensjonat pod Różą", "Leśniczówka", "Linia życia", "Na krawędzi 2", "Klan, Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex", "Korona Królów", "Linia życia", "Na Wspólnej", "Szadź", "Kryminalni", "Druga szansa" oraz wiele innych. Do najpopularniejszych filmowych produkcji, w których podziwiać można grę aktorską Jacka Kopczyńskiego, zaliczyć można:  "Futro z misia", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", "Sztos 2", "7 minut", "Wenecja", "Złoty środek", "Statyści", "Niebo nad Mazurami", "Zdrada", "20 lat później" oraz inne. 

Współpraca z innymi artystami

W związku z udziałem w wielu, różnorodnych, ciekawych projektach, Jacek Kopczyński na swojej drodze artystycznej współpracował z wieloma, wybitnymi artystami. Do grona najbardziej popularnych zaliczyć można takie osobiście jak: Sławomir Orzechowski, Aleksander Mikołajczak, Krzysztof Kiersznowski, Robert Wabich, Krzysztof Stelmaszyk, Radosław Pazura, Jan Wieczorkowski, Przemysław Sadowski, Michał Piela, Wojciech Czerwiński, Małgorzata Kożuchowska, Ewa Gawryluk i inni. W związku z intensywną pracą nad wieloma dubbingami, aktora współpracuje również z licznymi reżyserami oraz producentami. 

 

Zobacz też: Mateusz Banasiuk, Marieta Żukowska, Anna Mucha, Piotr Grabowski, Jakub Sasak, Mateusz Damięcki, Kazimierz Mazur, Paweł Małaszyński, Marzena Rogalska, Olga Bołądź, Marcin Kwaśny, Katarzyna Trzcińska, Magdalena Kumorek, Ola Domańska, Przemysław Bluszcz, Mieczysław Morański, Anna Gzyra, Tomasz Kozłowicz, Michalina Łabacz, Marek Włodarczyk,

 

Wydarzenia

Jacek Kopczyński - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jacek Kopczyński?

Miejscowości, w których Jacek Kopczyński wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław, Kraków, Bolesławiec, Legnica, Konin, Nowy Targ, Rzeszów, Zawiercie, Kielce, Przemyśl, Wolbrom, Mińsk Mazowiecki.

Czy Jacek Kopczyński ma dzieci?
Jacek Kopczyński ze związku z Patrycją Markowską ma syna Filipa, który urodził się w 2008 roku. Z poprzedniego małżeństwa aktor ma syna Maksymiliana, urodzonego w 2004 roku.
Kiedy urodził się Jacek Kopczyński?
Jacek Kopczyński urodził się 11 sierpnia 1971 roku.
Skąd pochodzi Jacek Kopczyński?
Jacek Kopczyński urodził się oraz wychował w Łodzi.
Ile wzrostu ma Jacek Kopczyński?
Aktor mierzy 179 cm wzrostu.
Kto jest obecną partnerką Jacka Kopczyńskiego?
Jacek Kopczyński związany jest obecnie ze znaną piosenkarką Patrycją Markowską.

Fani lubią też

Zobacz też