Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskarzeszowskie-juwenaliaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Artysta Sara James

Sara James

Sara JamesSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
15 lat
data urodzenia:
10.06.2008
miejsce urodzenia:
Słubice, Polska
dyscyplina:
Polska piosenkarka popowa, finalistka 17. edycji talent show America’s Got Talent
social media:

Opis

Sara James to polska piosenkarka popowa, która swoją popularność zdobyła dzięki programom rozrywkowym, takim jak The Voice Kids oraz America’s Got Talent.

Początek kariery muzycznej

Sara Egwu-James, bo tak właściwie brzmi pełne imię i nazwisko artystki, urodziła się 10 czerwca 2008 roku, w Słubicach, niewielkim mieście w województwie lubuskim. Artystka jest córką Polki - Arlety Dancewicz oraz Nigeryjczyka – Johna Jamesa, który również jest piosenkarzem.

Sara interesowała się muzyką już od najmłodszych lat. W wieku zaledwie sześciu lat zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej na Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku. Piosenkarka uczęszczała do szkoły muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach, gdzie uczyła się przede wszystkim gry na pianinie, a ponadto szlifowała swój wokal w Miejskim Ośrodku Kultury w Słubicach pod okiem Edyty Kręgiel.

Swoją karierę muzyczną na większą skalę zaczęła w wieku dwunastu lat, w 2020 roku. Wzięła wtedy udział w World Talent Show. Sara dostała się do finału konkursu, gdzie decyzją internautów i jury (w skład którego wchodzili m. in. Iwona Pavlović, Lenka Klimentova czy Mateusz Sobecko) zajęła trzecie miejsce. W tym samym roku w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte piosenkarka wygrała Srebrny Mikrofon.

The Voice Kids oraz America’s Got Talent

W 2021 roku Sara James wzięła udział w eliminacjach do czwartej edycji The Voice Kids. Młoda piosenkarka dostała się do programu i śpiewała w drużynie, której przewodzili Tomson i Baron. Przechodząc przez kolejne rundy Sara dotarła do wielkiego finału, gdzie zaprezentowała dwie piosenki ("The Greatest Love Of All" oraz "Czas nas uczy pogody"), a następnie wygrała program dzięki największemu poparciu telewidzów.

W tym samym roku, we wrześniu, wzięła udział w "Szansie na sukces", w ramach której wyłaniano reprezentanta Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Sara James po wykonaniu w finale swojego oryginalnego utworu "Somebody" zwyciężyła i tym samym została reprezentantką Polski w konkursie. Podczas Eurowizji dla Dzieci dostała się do finału, gdzie zajęła drugie miejsce.

18 listopada 2021 roku Sara James wydała swój pierwszy minialbum zatytułowany "Jak co roku".

W pierwszej połowie 2022 roku Sara wzięła udział w amerykańskim programie "America’s Got Talent". Podczas wstępnych przesłuchań Sara James zaprezentowała utwór "Lovely" w swojej własnej interpretacji. Simon Cowell, przewodniczący jury, zdecydował się na wciśnięcie złotego przycisku, co oznaczało automatyczny awans piosenkarki do półfinału programu. Sara dostała się następnie do finału, gdzie zaprezentowała utwór Kate Bush "Running Up That Hill". Artystce nie udało się jednak dostać do pierwszej piątki występujących.

Sara James oprócz aktywnej działalności na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej angażuje się w działalność społeczną. Jest ambasadorką programu Spotify EQUAL promującego równość w przemyśle muzycznym. Została również ambasadorką Wrocławskiego Roku Dobrych Relacji, który ma zwracać uwagę na problem samotności.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywają się najpopularniejsze piosenki wykonywane przez Sarę James?
Do najbardziej znanych kawałków artystki należą takie piosenki jak "Nie jest za późno", "Somebody", "Lecę", "Magia jest w nas", "Hula Hoop", "Bloodline" oraz "My Wave".
Z kim współpracowała Sara James?
Podczas swojej kariery muzycznej artystka współpracowała z takimi muzykami jak Kuba Szmajkowski, AniKa Dąbrowska czy Marcin Miejczak.
Jakie nagrody i wyróżniania zdobyła Sara James?
Do najważniejszych wyróżnień jakie otrzymała Sara James należy wymienić tytuł "Fonograficzny debiut roku" w ramach Fryderyków 2023 oraz nominację do tytułu "Odkrycie roku" w ramach Wiktorów 2021.
W jakich programach i konkursach brała udział Sara James?
Artystka wzięła udział w IV edycji The Voice Kids (którą wygrała) oraz w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2021, w którym zajęła drugie miejsce. Wzięła także udział w programie America’s Got Talent.
Jak brzmi pełne imię i nazwisko Sary?
Artystka nazywa się właściwie Sara Egwu-James.

Fani lubią też

Zobacz też