emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Armin van Buuren

Armin van Buuren

Armin van BuurenSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
46 lat
data urodzenia:
25.12.1976
miejsce urodzenia:
Lejda, Holandia
dyscyplina:
holenderski DJ, producent muzyki trance, prawnik
social media:

Opis

Armin van Buuren to duński DJ i producent muzyczny. Urodził się w 1976 roku w Lejdzie w Holandii. Zaczął tworzyć muzykę jako nastolatek, czerpiąc inspirację od francuskiego kompozytora muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre'a. Ukończył prawo na Uniwersytecie w Lejdzie.

W roku 2001 zaczął prowadzić audycje radiowe o nazwie „A State of Trance”, które cieszyły się ogromną popularnością, przyciągając wiele milionów słuchaczy.

W czerwcu 2003 roku muzyk wydał debiutancki album pod tytułem „76”. Gościnnie wystąpił na nim między innymi szkocki wokalista i gitarzysta Ray Wilson.

Pierwszy sukces przyniosła trzecia płyta pod tytułem „Imagine”, wydana w kwietniu 2008 roku. Znalazła się ona na pierwszym miejscu najpopularniejszych albumów w Danii.

Piąta płyta, wydana w maju 2013 roku „Intense” pokryła się złotem w Holandii i Polsce. Pochodząca z niej piosenka „This Is What It Feels Like”, nagrana we współpracy z kanadyjskim wokalistą Trevorem Guthrie otrzymała nominację do nagrody Grammy.

Ostatnia płyta artysty - „Embrace” pochodzi z 2015 roku.

Armin van Buuren był wielokrotnie uznawany za najlepszego DJ-a świata w różnych plebiscytach, w tym w corocznym DJ Mag Top 100. Artysta wystąpił w Polsce w 2018 roku w nowo wybudowanej Arenie Gliwice w ramach show „A State Of Trance 850”.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też