Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jarosław Boberek

Jarosław Boberek

Jarosław Boberek OpisWydarzeniaJarosław Boberek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jarosław Boberek to urodzony w 1963 roku w Szczecinku polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, lektor, reżyser polskiego dubbingu.

Jarosław Boberek i aktorstwo

Jarosława Boberka można zobaczyć w Teatrze Studio oraz w Teatrze Praga, gdzie wciela się w wiele ról. Aktualnie jest również związany z Teatrem Capitol w WarszawieAktor zyskał dużą popularność za sprawą roli posterunkowego w serialu Rodzina zastępcza.

Dubbing w wykonaniu Jarosława Boberka

Jarosław Boberek jest jedną z najbardziej znanych postaci polskiego dubbingu. Jego  znaną kreacją jest użyczenie głosu Kaczorowi Donaldowi. Dubbingował też postać króla Juliana w filmie Madagaskar. Jego głos można usłyszeć też w utworze Wyginam śmiało ciało, który powstał do tego filmu. Użyczył swojego głosu wielu postaciom z Cartoon Network, m.in. Edowi z Ed, Edd i Eddy, Czerwonemu z Krowy i Kurczaka.

 

Aktor znany jest również fanom gier komputerowych. Jego głos można usłyszeć w grze przygodowej The Longest Journey: Najdłuższa podróż, gdzie wcielił się w postać Kruka. W 2006 r. powrócił do tej roli w kontynuacji Najdłuższej podróży zatytułowanej Dreamfall: The Longest Journey.

Jarosław Boberek spektakle 2023

Jarosław Boberek jest aktorem, który świetnie odnajduje się zarówno w teatrze jak i telewizji. Spektakle 2023 z udziałem aktora to między innymi spektakl Test, który wystawiany jest na deskach Teatru Kamienica w Warszawie. Autorem spektaklu Test jest Jordi Vallejo Duarrito - to niezwykle ujmująca sztuka o miłości, kłamstwach i ukrytych pragnieniach. Oprócz Jarosława Boberka niego na scenie wystąpią też między innymi Daria Widawska oraz Ilona Wrońska.

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Jarosław Boberek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jarosław Boberek ?

Miejscowości, w których Jarosław Boberek wystąpi w najbliższym czasie: Poznań, Wrocław.

Fani lubią też

Zobacz też