Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ich Troje

Ich Troje

Ich TrojeSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

data powstania:
03.11.1995
miejsce powstania:
Łódź
dyscyplina:
Pop, pop-rock
social media:

Opis

Ich Troje to powstały w 1995 roku w Łodzi polski zespół pop-rockowy, którego założycielami są Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa. Pierwszą wokalistką grupy była Magda Femme (Magdalena Pokora).

Charakterystyczną cechą Ich Troje jest z pewnością to, iż na przestrzeni lat występowało w nim wiele różnych wokalistek. Grupa odniosła na rynku niesamowity sukces, co zaowocowało licznymi wyróżnieniami i nagrodami, ale też dwoma występami na Eurowizji – w 2003 i 2006 roku.

Wywiad z Michałem Wiśniewskim

Pierwsze studyjne albumy Ich Troje

Profesjonalna kariera grupy Ich Troje rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy to artyści wydali debiutancki album studyjny o nazwie "Intro". Po zebraniu wielu pozytywnych recenzji nie czekali zbyt długo z wydaniem kolejnego krążka. Już w 1997 roku ukazała się płyta "ITI Cd.".

Wraz z Magdą Femme zespół wydał jeszcze jeden album – "3". Miało to miejsce w 1999 roku. Wszystkie te krążki zostały przyjęte przez polską publiczność w bardzo ciepły sposób i jak się okazało, był to zaledwie wstęp do owocnej i międzynarodowej kariery muzycznej.

Współpraca z Justyną Majkowską i pierwszy występ na Eurowizji

W 2001 roku nową wokalistką grupy została utalentowana Justyna Majkowska, z którą Ich Troje wydali dwa albumy:

 • "Ad. 4",
 • "Po piąte… a niech gadają".

Współpraca ta układała się nad wyraz dobrze, ponieważ Ich Troje w 2003 roku z piosenką "Keine Grenzen – Żadnych Granic" wylądowali na Eurowizji. Polscy artyści odnotowali w Rydze bardzo dobry wynik, plasując się w finałowej rozgrywce na doskonałej 7. pozycji.

Kolejna wokalistka i jeszcze większa rozpoznawalność

Po spektakularnym wyniku w Rydze, grupa Ich Troje zaczęła poszukiwania nowej wokalistki. Tym razem padło na Annę Świątczak. Zdaniem wielu obserwatorów ta decyzja była strzałem w dziesiątkę. Na rynku pojawiły się kolejne krążki:

 • "6-ty ostatni przystanek",
 • "7 grzechów głównych",
 • "Ósmy obcy pasażer".

W międzyczasie zespół po raz drugi zameldował się na Eurowizji. Tym razem artyści uczestniczyli w konkursie rozegranym w 2006 roku w Atenach.

Nie poszło im jednak tak dobrze, jak w 2003 roku, ponieważ w utworem "Follow My Heart" przepadli w półfinale (11. miejsce – wkład w ten występ mieli Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa, Anna Świątczak, Magda Femme, Justyna Majkowska i Real McCoy).

Ich Troje zyskali jednak jeszcze większą rozpoznawalność, a ich płyty sprzedawały się w ekspresowym tempie.

Działalność w latach 2010-2017

Po rozstaniu z Anną Świątczak grupa zdecydowała się na nawiązanie współpracy z następującymi wokalistkami:

 • Jeanette Vik (2010-2011),
 • Justyna Panfilewicz (2011-2013),
 • Marta Milan (2013-2017).

W tym okresie zespół skupił się przede wszystkim na koncertowaniu, a Michał Wiśniewski mocno pracował nad wydaniem solowych albumów studyjnych.

Nowe rozdanie

Od 2017 roku w Ich Troje śpiewała Agata Buczkowska, która miała czynny udział w powstaniu albumu "Pierwiastek z dziewięciu". Wydawało się, że Agata zagości w Ich Troje na dłużej, ale wokalistka w dość burzliwej atmosferze rozstała się z zespołem w 2020 roku.

Wtedy to ogłoszono, że do zespołu po raz kolejny dołączy Anna Świątczak. Zaowocowało to wydaniem kolejnego krążka – w 2022 roku światło dzienne ujrzał album o intrygującej nazwie "Projekt X".

Legendarne utwory i prestiżowe nagrody

Ich Troje występują na polskiej scenie muzycznej od wielu długich lat, współpracując po drodze m.in. z Koch International Poland, EMI Music Poland czy też Warner Music Poland. Nic dziwnego, że w tym czasie grupa wydała wiele legendarnych utworów, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się takie numery, jak:

 • "A wszystko to… (bo ciebie kocham)",
 • "Powiedz",
 • "Zawsze z Tobą chciałbym być",
 • "Tango straconych",
 • "Keine Grenzen - Żadnych Granic",
 • "Babski świat",
 • "Razem a jednak osobno",
 • "Mam już dość",
 • "Perfekcyjna miłość".

Grupa może się też pochwalić wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, w tym m.in. licznymi Superjedynkami czy też trofeum zdobytym na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2001 rok – nagroda publiczności).

Kategorie:zespoły popowe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy założono zespół Ich Troje?
Zespół Ich Troje został założony w 1995 roku w Łodzi przez Michała Wiśniewskiego oraz Jacka Łągwę. Specjalizuje się w tworzeniu muzyki z gatunku pop-rock.
Jakie wokalistki występowały w składzie Ich Troje?
W grupie Ich Troje na przestrzeni lat pojawiło się wiele utalentowanych wokalistek. Wśród nich były Magda Femme, Justyna Majkowska, Jeanette Vik, Justyna Panfilewicz, Marta Milan i Agata Buczkowska. Aktualną wokalistką Ich Troje jest Anna Świątczak.
Jakimi albumami i utworami może się pochwalić grupa Ich Troje?
Grupa Ich Troje wydała sporo albumów studyjnych, a pierwszy z nich ukazał się w 1996 roku – "Intro”. Później pojawiły się jeszcze takie krążki, jak: "ITI Cd.", "3", "Po piąte… a niech gadają", "7 grzechów głównych" czy też "Pierwiastek z dziewięciu". Najbardziej znane utwory Ich Troje to z kolei: "Powiedz", "Zawsze z Tobą chciałbym być", "Mam już dość", "Keine Grenzen – Żadnych Granic" oraz "A wszystko to… (bo ciebie kocham)".
W jakich konkursach wystąpiła grupa Ich Troje?
Zespół Ich Troje reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji – dwukrotnie. W 2003 roku artyści zajęli 7. miejsce, natomiast w 2006 roku odpadli w półfinale (11. lokata).

Fani lubią też

Zobacz też