shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Miuosh

MiuoshSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
37 lat
data urodzenia:
14.10.1986
miejsce urodzenia:
Katowice
dyscyplina:
Raper, producent muzyczny i autor tekstów
social media:

Opis

Miuosh (Miłosz Borycki) to wszechstronnie uzdolniony raper oraz producent muzyczny, który urodził się 14 października 1986 roku w Katowicach. Artysta gościł już na największych festiwalach i imprezach w Polsce, a do tego jest uważany za jednego z największych profesjonalistów w branży. Charyzmatyczny i ambitny raper, który otwiera się na rozmaite współprace i angażuje w nietuzinkowe projekty. Chętnie opowiada w kawałkach o swoich odczuciach, refleksjach i doświadczeniach, trafiając tym samym w serca najwierniejszych słuchaczy. 

Miuosh - krótka historia

Poważna kariera muzyczna Miuosha rozpoczęła się w okolicach 2001 roku, chociaż oczywiście jego początki nie należały do najłatwiejszych. Zaczynał w czasach, kiedy rap nie był jeszcze aż tak popularny i trudno było mu się przebić do polskiej czołówki. Z czasem jednak mu się to udało i spełniał coraz to nowsze cele, dzięki czemu stał się jednym z najbardziej znanych raperów w Polsce. Miuosh jest kojarzony z kilkoma wydawnictwami muzycznymi, a konkretniej: MaxFloRec, Step Records oraz Fandango Records. Koncertował już w takich miastach, jak: Wisła, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Katowice, Lublin, Białystok, Kraków, Toruń, Warszawa, Bielsko-Biała, Łódź, Poznań, Wrocław czy też Sopot.

Miuosh - dotychczasowy dorobek muzyczny

Miuosh nie narzeka na brak pracy i chętnie wypuszcza nowe krążki, dlatego też w jego dotychczasowym dorobku artystycznym można znaleźć następujące płyty:

 • "Projekcje",
 • "Fandango Gang",
 • "Pogrzeb",
 • "Piąta strona świata",
 • "Prosto przed siebie",
 • "Nowe światło",
 • "Pan z Katowic",
 • "Ulica bogów. Produkcja Fleczer",
 • "Historie",
 • "POP.",
 • "Powroty",
 • "Pieśni współczesne".

Dochodzą do tego dwa mini albumy o nazwie: "Ulice bogów. Suplement" oraz "Czarne ballady. Wujek.81". Najpopularniejsze utwory muzyczne, w których można posłuchać Miuosha to natomiast: "Miasto szczęścia", "Wizje", "Tramwaje i gwiazdy", "Uderzenie", "Nie mamy skrzydeł", "Róże z betonu", "Stój", "Nie zapomnij skąd jesteś" czy też "Piąta strona świata". Miuosh to artysta, który nie zamyka się jedynie na jeden gatunek muzyczny, a do tego przykłada dużą wagę do organizowanych koncertów. W związku z tym w jego dorobku znalazło się też kilka albumów koncertowych: "2015", "Panowie z Katowic. Live", "MIUOSH/SMOLIK/NOSPR" oraz "Pieśni współczesne (Live at Cavatina Hall)". 

Miuosh - powiązani artyści i współpraca

Jak już zostało wspomniane Miuosh jest otwarty na wszelkiego rodzaju współprace, gatunki muzyczne i projekty, dlatego też w trakcie swojej bogatej kariery muzycznej współpracował już z wieloma nietuzinkowymi artystami i grupami. W tej grupie na największe uznanie zasługują: Bas Tajpan, Andrzej Smolik, Natalia Grosiak, Onar, Paluch, Rahim, Pokahontaz, Firma, Donatan, Pawbeats, White House, Piotr Rogucki, Bajm, Katarzyna Nosowska, PIH, HiFi Banda, Ero, Joka, Bisz, Pyskaty, W.E.N.A., Małpa, Bob One, Budka Suflera, Małach, Vienio oraz Pezet. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaką muzykę tworzy Miuosh?
Miuosh ( Miłosz Paweł Borycki ) - urodzony 14.10.1986 roku w Katowicach tworzy muzykę w gatunku hip-hop. Jest polskim raperem oraz producentem muzycznym. Jego działalność artystyczna rozpoczęła się w katowickim zespole Projektor, z którą występował do 2011 roku, aż do jego rozwiązania. Swój pierwszy, debiutancki album pod tytułem "Projekcje" ukazał się w 2007 roku, lecz niestety nie zyskał szerszego rozgłosu na polskiej scenie muzyki hip-hopowej.
Czy Miuosh posiada własną wytwórnie?
Miuosh w 2006 roku , wraz z Rahimem założyli wytwórnie płytową pod nazwą MaxFloRec, której siedziba znajduję się w miejscowości Mikłów. Jej kanawę stanowi istniejące od 1998 roku MaxFloStudio. Wydawnictwo promuję muzykę z gatunku hip-hop, reggae. Do wykonawców działajacyh w MaxFloRec nalezą między innymi Rahim, Pokahonta, Grubson, Buka, Bob One.
Które z albumów Miuosha przyniosły mu największą popularność?
Od 2007 roku, po dzień dzisiejszy Miuosh wydał 8 solowych albumów, jednak największa popularność przypada na okres 2011-2013. W tamtych latach zostały wydane dwa znakomite albumy - "Piąta strona świata" oraz "Prosto przed siebie". Miały one ogromny zasięg. Albumy zostały wydane pod szyldem wytwórni Fandango Records, która powstała z inicjatywy Miuosha.

Fani lubią też

Zobacz też