Niespodzianka dnia na eBIlet! Sprawdź promocje na bilety!

Na czasie

fame-mmafilharmonia-dowcipumemorial-kamili-skolimowskiejroztanczony-narodowyharry-potter-symfoniczniekwiat-jabloni

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Dla dzieci Rekreacja Zwiedzanie ZOO Warszawa

Zwiedzanie ZOO Warszawa

Warszawa

Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa

Sprawdź bilety
Zwiedzanie ZOO WarszawaBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Zwiedzanie ZOO WARSZAWA
Miasto Stołeczne Warszawa

Zwiedzanie ZOO WARSZAWA

Warszawa, Zoo Warszawa

O wydarzeniu

ZOO Warszawa - godziny otwarcia

Bilet wstępu można wykorzystać w ciągu 30 dni od daty zakupu. Bilet upoważnia do jednorazowego wejścia na teren ZOO.

 

Typy biletów:

  • Ulgowe - dzieci od 3 lat; uczniowie i studenci do 26 lat; emeryci i renciści do 75 lat; (tylko z ważną legitymacją)
  • Rodzinny 2+1 - maksymalnie 2 osoby dorosłe + dzieci do 16 lat
  • Rodzinny 2+2 - maksymalnie 2 osoby dorosłe + dzieci do 16 lat
  • Dziecko/Senior – Dziecko do 3 lat/ Senior 75+

UWAGA! Do weryfikacji biletu przy wejściu konieczne jest pobranie otrzymanego biletu w formie pdf (zrzuty ekranu nie będą umożliwiały wejścia).

 

Warszawskie ZOO jest czynne CODZIENNIE przez cały rok, we wszystkie dni tygodnia, także we wszystkie święta – bez wyjątków. 

Godziny otwarcia:

  • styczeń: 9:00-15:30 – w dni robocze, 9:00-16:00 – w weekendy i święta
  • luty: 9:00-16:00 – codziennie
  • marzec: 9:00-17:00 – codziennie
  • kwiecień: 9:00-18:00 – codziennie
  • maj-wrzesień: 9:00-18:00 – w dni robocze, 9:00-19:00 – w weekendy i święta
  • październik: 9:00-17:00 – codziennie
  • listopad: 9:00-16:00 – codziennie
  • grudzień: 9:00-15:30 – w dni robocze, 9:00-16:00 – w weekendy i święta

Kasy zamykane są godzinę wcześniej. Ostatnie wejście możliwe jest zawsze godzinę przed zamknięciem ZOO.

Punkt Obsługi Klienta czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia kas. W POK dostępne są oryginalne pamiątki z Warszawskiego ZOO oraz bilety roczne.

O Warszawskim ZOO

Warszawskie ZOO to zielona wyspa w sercu stolicy, jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie. Możesz tu przez cały rok wypoczywać pośród pięknej przyrody, obserwować wspaniałe zwierzęta i zgłębiać wiedzę na ich temat. Na powierzchni 40 ha pięknego parku mieszka ponad 11 000 zwierząt, przedstawicieli około 500 gatunków, a wiele z nich objętych jest programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem. Czekają na Ciebie m.in.: niedźwiedzie polarne, słonie, nosorożce, żyrafy, gepardy, lemury, goryle, myszojelenie, flamingi oraz całoroczne pawilony:

  • Akwarium
  • Ptaszarnia
  • Pawilon Małp Człekokształtnych
  • Słoniarnia
  • Herpetarium
  • Bezkręgowce
  • Żyrafiarnia
  • Hipopotamiarnia i Akwarium morskie.

Warszawskie ZOO jest członkiem wielu prestiżowych organizacji zrzeszających wysokiej klasy ogrody zoologiczne, m.in. Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA).

Ogromny wkład w ratowanie dzikiej przyrody ma Fundacja PANDA działająca przy Warszawskim ZOO. To dzięki niej możliwe jest wsparcie programów ochrony zwierząt w ich naturalnym środowisku m.in.: goryli Grauera w Demokratycznej Republice Konga, gibbońców górskich w Wietnamie, dzioborożców wielkich w Indiach, żółwi błotnych na Mazowszu.

Razem #chronimyGINĄCEgatunki.

Odwiedzając Warszawskie ZOO pomagasz nam ratować zagrożone wyginięciem gatunki.

Warszawskie ZOO chroni ginące gatunki

Ogród zoologiczny na warszawskiej Pradze został otwarty w 1928 r. i już wtedy był nowoczesną placówką, spełniającą ówczesne standardy hodowli zwierząt, służącą nauce i edukacji. Ogromnym sukcesem hodowlanym tamtych lat były narodziny słonicy indyjskiej Tuzinki w 1937 roku (jedynego jak dotąd słonia urodzonego w Polsce).

Od lat Warszawskie ZOO odnosi sukcesy w rozmnażaniu m.in.: gepardów, leniwców, pawi kongijskich, kangurów rudych, irbisów śnieżnych oraz oryksów szablorogich. Potomstwo tych zwierząt zasila populacje w innych europejskich ogrodach zoologicznych. 

Stołeczny Ogród jest inicjatorem Dnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (który rokrocznie 11 marca przypomina, że rolą współczesnych ogrodów zoologicznych jest ochrona ginących gatunków) oraz Konkursu Zoologicznego IRBIS.

 

Przy Warszawskim ZOO działają dwa ważne ośrodki, które niosą pomoc dzikim zwierzętom:

  • Ośrodek Rehabilitacji Krajowych Ptaków Chronionych „Ptasi Azyl” pomaga chorym i rannym ptasim pacjentom. Specjaliści zapewniają im opiekę weterynaryjną i możliwość powrotu do natury.
  • Centrum CITES zajmuje się przejmowanymi w trakcie interwencji służb celnych i straży miejskiej egzotycznymi płazami, gadami i bezkręgowcami.

Warszawskie ZOO wizytówką historii Warszawy

Na terenie Warszawskiego ZOO znajduje się Willa Żabińskich, gdzie w czasie II wojny światowej dyrektor stołecznego ogrodu dr Jan Żabiński wraz z żoną Antoniną uratował kilkuset uciekinierów z warszawskiego getta. Za tę działalność Państwo Żabińscy zostali odznaczeni Medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Obecnie Willa jest udostępniona dla zwiedzających. Zwiedzanie Willi można zarezerwować dzwoniąc pod nr tel. 603 059 758.

Od 1 stycznia 2023 r. stołeczne zoo zyskało patronów i zmieniło nazwę na „Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie”.

Warszawskie ZOO – działalność edukacyjna

Warszawskie ZOO prowadzi szeroką działalność edukacyjną organizując lekcje, wydarzenia edukacyjne, kampanie i wystawy. Dział Edukacji ma szeroką ofertę lekcji, warsztatów zarówno dla grup szkolnych, jak i gości indywidualnych. Szczegóły: www.zoo.waw.pl/edukacja .

Prowadzimy wiele kampanii edukacyjnych we współpracy z różnymi instytucjami m.in.:

  • „TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów”
  • „ZOOstaw, NIE porywaj!”
  • „ZOOstaw, NIE dokarmiaj!”.

Misja Warszawskiego ZOO

Chronimy przyrodę, by ocalić wspólny świat ludzi i zwierząt. Naszą misję realizujemy współpracując z ogrodami zoologicznymi i instytucjami na­ukowymi z całego świata. Pasją, wiedzą i doświadczeniem służymy walce o przetrwanie ginących gatunków. Łączymy modelową hodowlę z bada­niami naukowymi i edukacją ekologiczną. Prowadzimy Ptasi Azyl i ośrodek CITES dla zwierząt potrzebujących pomocy. Jesteśmy wizytówką bogatej historii Warszawy i częścią jej przyszłości - zieloną wyspą w sercu stolicy.

Motto: Działajmy wspólnie, by chronić przyrodę! 

Jedyne takie ZOO w Polsce. Co skrywa historia  Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie?

02.12.2024

Ogród zoologicznyZOO

Jedyne takie ZOO w Polsce. Co skrywa historia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie?

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też